Zavrieť

Porady

je chalupa podnik. objekt?

rodicia prenajimaju chalupu, ktoru aj normalne uzivaju ako chalupu, podnajomnikov tam maju tak maximalne 2x do roka, na silvestra a podobne, primator im povedal, ze musia zaplatit dan z nehnutelnosti ako za podnikatelsky objekt, je to tak?

obec ma cca 100 obyvatelov, takze vsetci vedia vsetko a starosta si nenecha ujst ziadnu prilezitost komplikovat zivot ludom , DP samozrejme rodicia podavaju


vopred vsetkym dakujem
Usporiadat
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

Zita5 Pozri príspevok
Betka vystihla si to . Pokiaľ sa chalupa cez cestovku ponúka k prenájmu , mám za to , že za objekt by sa mala platiť vyššia daň z nehnuteľnosti , nakoľko jej prenájom je vlastne finančným prínosom i keď nie pravidelným , ale objekt sa ponúka na rekreačný účel .To je neodtajiteľné ......
aj tak mi to pripada nespravodlive, aby sa platila vyssia dan len preto, ze je dom v databaze cestovnej kancelarie, vam nie? ako som spominala vyssie, dom sa poniektore roky neprenajal ani jeden den v roku, podla mna by malo existovat nejake pravidlo, kde by sa podla pomeru dni v roku urcilo, aka cast bola naozaj "podnikatelska cinnost" a podla toho by sa platila spominana dan... (inac medzi nami - pripada mi smiesne to tak nazyvat, pretoze sa nam touto "podnikatelskou cinnostou" ani nevracaju naklady na udrzbu domu )
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

mamina h. Pozri príspevok
betka, prosim ta, mohla by si mi poslat presne znenie tych bodov, o ktorych hovoris? myslim --- 8/1f a 8/1/c ---, moc ti dakujem.
Poopravila som to, ide o par.10.
Je to zákon o miestnych daniach.
Par.9-Daň zo stavieb, par. 10- čo je predmetom dane.
A toto Zitka citovala zákonom...v príspevku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať