Zavrieť

Porady

Prejav alergie ? Stretli se sa už s tým ?

Odvčera sa mi po celom tele vyhodili veľké červené fľaky rôzného nepravidelného tvaru,bez púpencov,Necítim sa dobre,som veľmi unavená,stále je mi zima.Zajtra sa chystám síce k obvodnej pani lekárke,chcem sa ale opýtať ,nestretol sa niekto s niečím podobným ? Včera som myslela,že je to alergia,tak som si dala Zodac,ale žiaľ ono sa mi to dnes zväčšilo...
Naposledy upravil Dav : 05.10.10 at 05:11
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Tak ako pokračuješ?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Keď jej moc nezabrali antihistaminiká, tak by som moc na tú alergiu nemyslela...skôr stres. Ja som sa začala pred rokmi vyhadzovať takýmito fľakmi a tiež nikto nevedel zistiť čo to je. Pojedla som tých tabletiek na kilá, dokonca som používala bezparfémovú kozmetiku, ktorá v tej dobe nebola ešte v takom množstve na trhu ako dnes. A výsledok aj tak nijaký.Pritom som si vôbec neuvedomila v ako prostredí pracujem.....Až jeden kolega zomrel a jedna kolegyňa odišla....moje fľaky sa stratili a odvtedy ich nemám...ani obdobie daňových priznaní mi ich nevytiahne. Pritom by som nepovedala , že som nejaký nervák, ktorý sa pre blbosť stresuje ...ale ani som si neuvedomovala, ako na mňa tá atmosféra v práci vplývala. Tiež som zvedavá ako Maňuša dopadneš.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ako som už písala beriem lieky a pozorujem sa. Fľaky vznikajú ráno a k večeru sa utlmia.Každý deň na inom mieste,ale po celom tele,okrem tváre/ aspoň to /.Tie veľké mapy zanikli a tie novšie majú veľkosť až do päťdesiathaliernika.Nabudúci týždeň sa ozvem,keď doberiem lieky a pôjdem na kontrolu ku kožnej. V mojom prípade si nemyslím,že ide o stres.Ďakujem,že na mňa myslite,prajem Vám príjemný víkend.Keby sa niečo zmenilo,dám vedieť.Ahojte.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

V sobotu nadránom som sa zobudila s tým,že nemôžem dýchať a hrozne ma bolel celý hrudník.Bolesti podobné ako keby vám ostal horúci zemiak niekde na polceste, po tele ešte vo väčšej miere sa mi objavili červené mapy,ktoré trvajú dodnes.Nič mi nemizne,pri prehltávaní má hrozne bolí celý hrtan.Myslela som si,že to má tak urputne páli záha,bol manžel mi kúpiť nejaké lieky ale nie je to v tom.Včera celý deň som pila bylinkové čaje a sem-tam pišktótku.Dnes ma to menej svrbí,ale nemizne ako to bolo počas uplynulých dní.Cítim sa pod psa,ale doberiem tie lieky a pôjdem na kontrolu hoci čoraz viacej si myslím,že to nie je alergia v klasickej podobe.Zatiaľ sa majte.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

... Maňuša, choď na pohotovosť, myslím to vážne...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Okamžite bež na pohotovosť! Zdá sa mi, že sa s tebou v noci niečo deje. Vtedy totiž pracuje imunitný systém.Utekaj na pohotovosť, nechcem ťa strašiť, ale ak je to nejaká alergická reakcia, tá môže aj udusiť. Nie si náhodou alergická na mlieko? Počula som, že intolerancia na laktózu obsiahnutú v mlieku môže spôsobovať problémy s dýchaním. Ešte sa chcem spýtať, čo si jedla predtým ako ti bolo tak zle? Nemáš náhodou tráviace problémy? Bolesti na hrudi môže spôsobovať aj pažerák.
Naposledy upravil kalkulka : 24.03.07 at 16:02
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

Maňuša Pozri príspevok
Teploty nezvyknem mať ani pri chrípke. Nakoniec dobre,že som si dala urobiť odber krvi,myslím si,že už zvýšená sedimentácia niečo naznačuje...Stále si nemyslím,že je to záležitosť alergie,hoci kožná lekárka mi tvrdila,že alergia sa v tele hromadí a až po istom čase sa vynorí.No uvidíme,tie fľaky nemám len tak z ničoho nič.
No ked si spominala tu sedimentaciu a mas ju zvysenu, je jasne, ze niekde v tele mas zapal. A tvoje telo reaguje. Nemusi to byt alergia,ale aj moze. Zapal sa ti moze vytvorit, ak nieco telu vadi. Ty sama este hladas a zistujes, co vsetko Ti robi zle a co nie. Moj navrh je, ze by si mala prestat vsetko jest aspon na 1-2dni. Chce to len vela vody, mineralky, caje a sem tam nieco suche. Ako rozok, nesladeny keksik, piskot a podobne. Ale nic viac! Na dva dni sa to da vydrzat. Na treti den zistis, ci sa to nezmenilo. Ak nie, je to vazny problem. Ak ano, pomaly postupne zacni papkat co normalne papkas a cakaj na reakciu. Ale treba zacat hned, zda sa, ze telo dost proti niecomu protestuje a treba zistit proti comu. Drzim palce.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Leontin, tvoje rady sú dobré, ale neviem, či v tomto prípade budú stačiť tie dva dni. Maňuša, musíš vylúčiť naozaj všetko, aby si nezaťažovala telo, ale na zmiernečnie príznakov by ti lekári mohli niečo iné dať, takže stojím za tým, aby si ihneď navštívila pohotovosť.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Taká som zvedavá, ako pokračuješ. Nechcem ťa otravovať, ale ak budeš mať troška chuť, daj zajtra vedieť ako si na tom. Držím pršteky, prajem veľa šťastíčka, dobrých a ochotných odborníkov a veľa, veľa zdravíčka nech k tebe konečne dorazí.
0 0
suzuka suzuka

suzuka je offline (nepripojený) suzuka

Maňuša Pozri príspevok
V sobotu nadránom som sa zobudila s tým,že nemôžem dýchať a hrozne ma bolel celý hrudník.Bolesti podobné ako keby vám ostal horúci zemiak niekde na polceste, po tele ešte vo väčšej miere sa mi objavili červené mapy,ktoré trvajú dodnes.Nič mi nemizne,pri prehltávaní má hrozne bolí celý hrtan.Myslela som si,že to má tak urputne páli záha,bol manžel mi kúpiť nejaké lieky ale nie je to v tom.Včera celý deň som pila bylinkové čaje a sem-tam pišktótku.Dnes ma to menej svrbí,ale nemizne ako to bolo počas uplynulých dní.Cítim sa pod psa,ale doberiem tie lieky a pôjdem na kontrolu hoci čoraz viacej si myslím,že to nie je alergia v klasickej podobe.Zatiaľ sa majte.
Manusa, nie som doktor, ale opisujes tu priznaky anafilaktickeho soku, ktory moze byt zivotu nebezpecny. Suhlasim s predchadzajucimi prispevkami, ze by si mala okamzite ist na pohotovost. Dufam, ze vsetko dobre dopadne, drzim palce.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Maňuša, písala som Ti aké som mala problémy. Fľaky a tak... a keď sa mi stav zhoršoval, tak som mala problémy s dýchaním - pálil ma hrtan!!!!!
A to som puchla, puchlo mi hrdlo, stalo sa mi to cez deň a hneď som utekala k lekárke, lebo mi to bránilo dýchať. Hneď mi pichali injekciu..... Neber to na ľahkú váhu prosím Ťa....
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Dnes skoro ráno som bola na pohotovosti,poslali ma na kožné a tam mi povedali,že je to žihľavka a idem tam ležať.Zatiaľ sa majte.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Veľa štastia Maňuša...........
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Maňuša Pozri príspevok
Dnes skoro ráno som bola na pohotovosti,poslali ma na kožné a tam mi povedali,že je to žihľavka a idem tam ležať.Zatiaľ sa majte.
Drž sa a vylieč sa.
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

Maňuša Pozri príspevok
Dnes skoro ráno som bola na pohotovosti,poslali ma na kožné a tam mi povedali,že je to žihľavka a idem tam ležať.Zatiaľ sa majte.
S prepacenim, ale toto je vrchol !!!
To jej nemohol povedat uz obvodak, ze ma zihlavku? Chuda, ona sa trapi, premysla co vsetko jej moze byt a nakoniec zihlavka. Nechcem kydat na zdravotnictvo, ale ved zihlavku by mal poznat aj obvodak. A minimalne ten prvy kozny u ktoreho bola. No strasne zistenie, ake odborne zdravotnictvo si platime.
Naposledy upravil Leontin : 26.03.07 at 21:06
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

he... a skus v tom zdravotnictve pracovat. zistis kto co je zac, a komu sa mas vyhnut..
povedzme su 4 typy doktorou:prvy - dokonaly doktor.-malo exemplarou- potom ten ktory to prehana a posiela pacienta na vysetrenia na ktore ani netreba a su pre pacienta nie az take prijemne... A potom druhy , ktorich volam flakaci a treti typ - moj najoblubenejsi - dotkory so slabimy vedomostamy.
treba si uvedomit ze doktor je tiez len clovek
a ako clovek robi blbosti a chyby robi aj doktor blbosti a chyby.
naozaj zalezi na aky typ doktora narazite....

a mimochodom.: mala ist hned ako mala tie problemy z dychanim, lebo sa to mohlo aj zhorsit, a ..........

taketo veci sa nepodcenuju. nevravim ze som lepsi "pacient" ako kdokolvek iny, ale v takichto okolnostiach by som utekal na pohotovost.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Tak už som doma. Predvčerom ma pustili do domácej liečby aj s liekmi. V nemocnici mi nasadili antibiotika,prednison,infúzie.Postupne tie miesta mizli,až nakoniec po 8 dňoch mi v nemocnici zmizli úplne.Lieky som znášala dosť ťažko,bolel ma od nich žalúdok. Samozrejme,že ma celé dni natierali masťou.Prešla som všetkými možnými vyšetreniami od gynekológie,pľúcne,ultrazvuk orgánov a ŠŽ,kožné,krčnéa ušné./ výsledky v norme /..skončila som na gastro,kde mi povedali,že mám zápal žalúdka a zobrali mi vzorku na HP.11.4.mám ísť na kontrolu.Zostala som iba na zníženej dávke prednisonu. Odvčera rána sa mi však všetko vrátilo. Som vysýpaná,trochu menej ako predtým,už opäť kašlem a bolí ma pri kurku a na hrudníku.K večeru to síce ustupuje ale dnes ráno opäť mi tie fľaky vznikali.Pokiaľ to bude aj zajtra,tak opäť budem musieť ísť na pohotovosť. Pri odbere krvi mi zistili silný zápal,ktorý sa im podarilo liekmi znížiť.Takže som riadne nahratá a neviem vlastne a ani oni mi nepovedali čo mi je,prečo to vzniká...Bola by som rada keby sa mi niekto ozval kto absolvoval nejaké vyšetrenia na alergiu,či sa zistí,čo to spôsobuje,ako to vyšetrenie prebieha a kto by ma tam mal vlastne odporučiť ? Môžem byť v mojich rokoch na niečo alergická,keď doteraz som nemala žiadne problémy ? Zatiaľ sa majte a ďakujem,že ste na mňa mysleli.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Uff..Maňuša keď som začala čítať, už som sa tešila , že si o.k. a zrazu toto.... tak držím palce, hádam sa k niečomu tí lekári dopátrajú. Ja som mala fľaky, ale nebolo to až také ako ty popisuješ a u mňa to bol stres.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Maňuša Pozri príspevok
Tak už som doma. Predvčerom ma pustili do domácej liečby aj s liekmi. V nemocnici mi nasadili antibiotika,prednison,infúzie.Postupne tie miesta mizli,až nakoniec po 8 dňoch mi v nemocnici zmizli úplne.Lieky som znášala dosť ťažko,bolel ma od nich žalúdok. Samozrejme,že ma celé dni natierali masťou.Prešla som všetkými možnými vyšetreniami od gynekológie,pľúcne,ultrazvuk orgánov a ŠŽ,kožné,krčnéa ušné./ výsledky v norme /..skončila som na gastro,kde mi povedali,že mám zápal žalúdka a zobrali mi vzorku na HP.11.4.mám ísť na kontrolu.Zostala som iba na zníženej dávke prednisonu. Odvčera rána sa mi však všetko vrátilo. Som vysýpaná,trochu menej ako predtým,už opäť kašlem a bolí ma pri kurku a na hrudníku.K večeru to síce ustupuje ale dnes ráno opäť mi tie fľaky vznikali.Pokiaľ to bude aj zajtra,tak opäť budem musieť ísť na pohotovosť. Pri odbere krvi mi zistili silný zápal,ktorý sa im podarilo liekmi znížiť.Takže som riadne nahratá a neviem vlastne a ani oni mi nepovedali čo mi je,prečo to vzniká...Bola by som rada keby sa mi niekto ozval kto absolvoval nejaké vyšetrenia na alergiu,či sa zistí,čo to spôsobuje,ako to vyšetrenie prebieha a kto by ma tam mal vlastne odporučiť ? Môžem byť v mojich rokoch na niečo alergická,keď doteraz som nemala žiadne problémy ? Zatiaľ sa majte a ďakujem,že ste na mňa mysleli.
No to si si teda užila , aspoň keby so malo efekt , píšeš že sa to vrátilo .Čo ti predpísali na ten zápal žalúdka ?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
K alergológovi by ťa mal poslať tvoj obvodný lekár....vyšetrenie je dvojaké, jednak berie krv a jednak pichá do ruky a zisťuje reakciu. Majú základnú sadu a potom zvyknú pichať rozšírené podľa toho, s čím prichádzaš do styku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať