Zavrieť

Porady

... ale na daňovom úrade mi povedali ...

Milí poraďáci, na margo posledných príspevkov v téme http://www.porada.sk/t47444-nakup-au...-do-firmy.html si
dovolím založiť novú, výlučne venovanú "odborným" radám zo strany pracovníkov našich daňových úradov. Už sa teším na zaujímavé čítanie ... opäť si značne rozšírim svoje obzory ...
Naposledy upravil petovsan : 18.03.07 at 22:08
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

blcha Pozri príspevok
Ešte mám jednu čerstvú - z podávania tohtoročných priznaní.
V našom meste sú dva daňové úrady. V jednom mi zobrali priznanie bez pripomienok, v druhom chceli ako prílohu k priznaniu kreditné úroky na účte (bol to študent a iné príjmy nemal). Trochu ma to zarazilo, lebo prikladať celý bankový výpis mi prišlo divné. Namietala som, že s takým istým prípadom idem teraz z druhého daňového úradu a tam to nepotrebovali.
"No a my to potrebujeme!!"
Nesmelo som povedala, že zákon by mal platiť rovnako na celom území Slovenska.
"A ako vy viete, že oni to robia dobre a my zle?"

Nuž to veru naozaj neviem, jediné čo viem, že ak je niečo zle, vždy som to ja, kto to pokazil.
Už tu bolo niekoľkokrát spomínané, že vždy je lepšie podávať DP poštou aby sa človek vyhol práve takýmto múdrym úradníkom
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Keď tu čítam vaše príspevky, vôbec sa nečudujem, že mojej známej povedali na daňovom úrade, že za mesiace, keď nemala príjem, musí k daňovému priznaniu doložiť čestné prehlásenie alebo potvrdenie z úradu práce.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zita4 Pozri príspevok
Keď tu čítam vaše príspevky, vôbec sa nečudujem, že mojej známej povedali na daňovom úrade, že za mesiace, keď nemala príjem, musí k daňovému priznaniu doložiť čestné prehlásenie alebo potvrdenie z úradu práce.

a stále len čestne prehlasujeme a prehlasujeme
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

blcha Pozri príspevok
Ešte mám jednu čerstvú - z podávania tohtoročných priznaní.
V našom meste sú dva daňové úrady. V jednom mi zobrali priznanie bez pripomienok, v druhom chceli ako prílohu k priznaniu kreditné úroky na účte (bol to študent a iné príjmy nemal). Trochu ma to zarazilo, lebo prikladať celý bankový výpis mi prišlo divné. Namietala som, že s takým istým prípadom idem teraz z druhého daňového úradu a tam to nepotrebovali.
"No a my to potrebujeme!!"
Nesmelo som povedala, že zákon by mal platiť rovnako na celom území Slovenska.
"A ako vy viete, že oni to robia dobre a my zle?"

Nuž to veru naozaj neviem, jediné čo viem, že ak je niečo zle, vždy som to ja, kto to pokazil.
Ja v takomto prípade sa vždy pýtam na paragraf, ktorý to prikazuje .
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
viem, že budem , ale nedá mi nenapísať o jednej zlatej daňováčke na našom DU. Upozorňujem, že píšem o 1 daňováčke, nie o DU. Je to daňováčka, ku ktorej partrí naša firma. Ešte v živote som ju nevidela zamračenú. Vždy keď niečo potrebujem, poradí mi a dobre. Ak jej telefonujem, nezabudne ma upozorniť na povinnosti, ktoré nás čakajú v najbližšej dobe. Sama mi zavolá, keď v DPH namiesto + zadám - , aby som rýýýýchle utekala na DU opraviť priznanie a nezabudla zobrať pečiatku na ošifrovanie.....Ak je práve vtedy DU nedobytný pre iných, vždy povie aby som sa vyviezla výťahom a má na mňa čas aj keď nie sú úradné hodiny pre verejnosť. Je to smutné, ale vždy mi pripomenie aby ma nevidel riaditeľ, lebo majú zakázané prijímať stránky mimo úradných hodín. Tak toto vôbec nechápem. Slušný daňovák a musí sa báť ústretovosti k daň.subjektom. Ale ako tu čítam vaše príspevky, tak.....chodím to ja vôbec na DU?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

účtovník 007 Pozri príspevok
Ale ako tu čítam vaše príspevky, tak.....chodím to ja vôbec na DU?

bohvie kam ty chodíš odovzdávať tie výkazy
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

účtovník 007 Pozri príspevok
viem, že budem , ale nedá mi nenapísať o jednej zlatej daňováčke na našom DU. Upozorňujem, že píšem o 1 daňováčke, nie o DU. Je to daňováčka, ku ktorej partrí naša firma. Ešte v živote som ju nevidela zamračenú. Vždy keď niečo potrebujem, poradí mi a dobre. Ak jej telefonujem, nezabudne ma upozorniť na povinnosti, ktoré nás čakajú v najbližšej dobe. Sama mi zavolá, keď v DPH namiesto + zadám - , aby som rýýýýchle utekala na DU opraviť priznanie a nezabudla zobrať pečiatku na ošifrovanie.....Ak je práve vtedy DU nedobytný pre iných, vždy povie aby som sa vyviezla výťahom a má na mňa čas aj keď nie sú úradné hodiny pre verejnosť. Je to smutné, ale vždy mi pripomenie aby ma nevidel riaditeľ, lebo majú zakázané prijímať stránky mimo úradných hodín. Tak toto vôbec nechápem. Slušný daňovák a musí sa báť ústretovosti k daň.subjektom. Ale ako tu čítam vaše príspevky, tak.....chodím to ja vôbec na DU?
Aby sme ich len nekritizovali, na DÚ, kde patrí jeden moj klient máme podobnú dobrú správkyňu dane Platí moje staré známe, vždy a všade všetko len záleží od ľudí
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

och, ako vám závidím, ja mám takú správkyňu, že len pri pomyslení na ňu robím kiksy, ktoré by mi za normálnych okolností ani nenapadli! A ona pokutuje a penalizuje, len tak fičííí
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Muška Pozri príspevok
veď živnosť asi niektoré majú...dovolím si pripojiť link od Zdenky
http://www.porada.sk/showpost.php?p=...postcount=1779
ja len na margo...."Tento" (2006) rok som mala nenormálny... Robila som známej Dodatočné daň. priznanie za roky 2003-2004-2005. Účtovala jej bývalá pracovníčka DÚ, neskôr ekonómka v serióznom podniku - bola odídená, teraz učí na strednej ekonomickej .... Komplet všetko zle...proste daňové nedoplatky, zbytočné preplatky na poisťovniach - na zdravotnej nevadí, zrovná sa jej to v ročnom zúčtovaní, ale Sociálke darovala 60.000,- ...takže... Pre mňa to bolo bláznovstvo - strašné množstvo dokladov, nestačila som sa diviť pôvodnej metodike práce, hold, ale keď potom takí "odborníci" kontrolujú nás a vychovávajú ďalšie pokolenia ekonómov, tak to asi "nem-dopadne" dobre.
Ale mám aj dobré skúsenosti - ústretové ženičky, ktoré ochotne vstali od stola ku kolegyni vedľa, aby prediskutovali čo a ako, dokonca mi zavolali na mobil, ako to má byť...
Takže všetko závisí od človeka.... a tých je bohužiaľ medzi ľuďmi (na úradoch) akosi málo....
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja mám väčšinu klintov na DÚ BA I. a veru zatiaľ sa ani na jednu správkyňu nemôžem sťažovať. A to isté platí pre moju na BA V. Vždy mi skôr pomohli, ako podrazili nohy.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Mne sa stalo, že som jednému klientovi v DP vypočítala zle preddavky na daň a keďže klient zaplatil daň aj preddavky včas a nie na poslednú chvíľu, volala mi jeho správkyňa, že to má zle vypočítané a koľko má doplatiť, aby nedostal pokutu
S "neochotou" sa väčšinou stretávam v podateľni, keď od večne zamračenej "tety" pýtam nejaké tlačivá a chcem viac kusov, tak mi dá až 2 ks
0 0
Chava Chava

Chava je offline (nepripojený) Chava

Ja som tiež raz potrebovala zistiť jednu informáciu ohľadne nášho združenia.

Prišla som na daňový úrad 1 a vošla som do prvých dverí na prízemí (bolo to niečo na spôsob informácií). Tam ma nechali vyrozprávať celý môj problém a potom ma poslali na druhé poschodie za istou pani XY.
Na druhom poschodí som sa dozvedela, že tá pani XY tam nie je, že mám isť na prízemie do tretích dverí od tých informácií.
V tretích dverách od informácií ma poslali do štvrtých dverí od informácií.
Tam som sa dozvedela, že pani XY práve išla preč, že mám ísť za ňou na druhé poschodie. Keď som sa ohradila, že idem odtiaľ a tam nie je, tak ma tam aj tak poslali
Po 10 min čakania opäť na druhom poschodí prišla tá pani. A keď ma ona poslala na informácie, tak to som už bola riadne vytočená.
Nakoniec horko-tažko sa pozrela do počítača a zistila, že naše združenie patrí na danový úrad 2... takže som v nesprávnej budove... :-D
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
evina Pozri príspevok
Aby sme ich len nekritizovali, na DÚ, kde patrí jeden moj klient máme podobnú dobrú správkyňu dane Platí moje staré známe, vždy a všade všetko len záleží od ľudí
Ja mám tiež dobré skúsenosti na DU PK a aj BA III a IV, tiež aj v SC. Niekto tu už písal o dobrých skúsenostiach na DU PK.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Aj ja som videla účtovníctvo, ktoré robil (ale už nepodpísal) daňovák. Ten zdanil aj vystavené (a nezaplatené) predfaktúry. Prečo by aj nie - v jednoduchom účtovníctve??
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Ja mávam vždy presne opačné skúsenosti. Chodím totiž na 2 daňové úrady. Na jednom sú na mňa správkyne dane milé. Keď mám niekde chybu, zavolajú mi, povedia ako to opraviť. Minule dokonca nemali úradné hodiny a šla mi otvoriť dvere, len aby som to opravila. A milá a s úsmevom. Konzultuje so mnou problémy, zistí, poradí, zavolá. Radosť tam ísť, si pripadám ako vítaný klient.
Na druhom daňovom úrade je to presný opak. "Nič vám nepovieme, lebo by to bol konflikt záujmov". Nech si nechajú, lebo to, čo mi doteraz poradili, bola vždy hlúposť. Jedna perla : " No, nemusíte od manželovej odpočítateľnej položky odrátavať manželkin invalidný dôchodok, to nie je jej príjem." Ďalšia perla : "Keď som účtovala ja, tak to takto nebolo, ale ja som účtovala 10 rokov dozadu."

Takže je to nie je o daňovej správe ako takej, ale o jednotlivcoch. Je to asi ako s čašníkmi - niekde si kávu dáte a niekde skrátka radšej nie... )
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ja mám tiež skúsenosť s účtovníctvom od daňováčky - ale kontrolórky! Klientov kamarát ju má za účtovníčku a také veci mu hovorí, že potom veeeľmi ťažko presviedčať klienta o opaku... Mimochodom - to už nie je konflikt záujmov?!?!?!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať