Zavrieť

Porady

JU Daňové priznanie + výkazy ?

Prosím o radu resp. názor.
Keď v JU sa uplatňujú výdavky 60% + uhradené poistné, je treba k takémuto DP robiť aj výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch ?
Podľa mojho názoru nie, pretože keď si dávam výdavky percentom, tak nevediem evidenciu výdavkov /material, mzdy,réžia.../ tým pádom nemám čo tam dať. Ďakujem za názory. Máte skúsenosti ???
Pekné popoludie všetkým...
Usporiadat
lubica.r lubica.r

lubica.r je offline (nepripojený) lubica.r

MRP Win. - peňažný denník - výstupy - ročný výkaz.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem Vám
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Chcem sa spýtať, či sa menia výkazy o PaV a MaZ k daň.priznaniu za rok 2006 v JU alebo zostávajú tie z r.2003 ?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zostávajú z roku 2003
0 0
nokia901 nokia901

nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

Dobrý deň,

je potrebné priložiť k daňovému priznaniu sprostredkovateľovi poistenia, ktorý túto prácu vykonáva popri zamestnaní aj ročné výkazy / PaV a MaZ/.
Účtuje v jednoduchom účtovníctve, takže si neuplatňuje paušálne výdavky.

Ďakujem za odpoveď
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

nokia901 Pozri príspevok
Dobrý deň,

je potrebné priložiť k daňovému priznaniu sprostredkovateľovi poistenia, ktorý túto prácu vykonáva popri zamestnaní aj ročné výkazy / PaV a MaZ/.
Účtuje v jednoduchom účtovníctve, takže si neuplatňuje paušálne výdavky.

Ďakujem za odpoveď
áno
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím Vás do ktorého riadka vo Výkaze o príjm. a výd. mám dať tvorbu soc.fondu?-výdaj na tvorbu?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Pru Pozri príspevok
Prosím Vás do ktorého riadka vo Výkaze o príjm. a výd. mám dať tvorbu soc.fondu?-výdaj na tvorbu?
PLATBY DO FONDOV
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no práveže tento rok nie je v tlačive kolonka platba do fondov, iba Platba poistného a príspevkov, alebo mzdy, tak neviem, kam. Prosím súrne, díky
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no už som si v poučení prečítala, že do r. 8.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
no práveže tento rok nie je v tlačive kolonka platba do fondov, iba Platba poistného a príspevkov, alebo mzdy, tak neviem, kam. Prosím súrne, díky
to je to isté, fondy a poistné a príspevky
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A zásoby v predajni z inventúry uvádzam vo výkaze majetku a záväzkov, uvádzam cenu bez dph a až pri predaji sa zdaní príjem za tovar?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pru Pozri príspevok
A zásoby v predajni z inventúry uvádzam vo výkaze majetku a záväzkov, uvádzam cenu bez dph a až pri predaji sa zdaní príjem za tovar?


Inventúra sa robí v cenách obstarania. (u platiteľa bez DPH)
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

áno je to v OC bez dph, len sa chcem uistiť, uvádzam do výkazu o maj. a záv. ako zásoby?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Pru Pozri príspevok
áno je to v OC bez dph, len sa chcem uistiť, uvádzam do výkazu o maj. a záv. ako zásoby?
Áno.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nezdaňujem ich? Lebo v PU mám sklad B a tam ich musím vyhodiť zo spotreby a vrátiť na sklad. Aby som sa nepomýlila. dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pru Pozri príspevok
Nezdaňujem ich? Lebo v PU mám sklad B a tam ich musím vyhodiť zo spotreby a vrátiť na sklad. Aby som sa nepomýlila. dík
Pri vedení JU nie, ak by si prešla na paušálne výdavky alebo ukončila podnikanie, musíš o nespotrebované zásoby upraviť základ dane
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem veľmi pekne, aj to tak mám, len pre istotu.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Je veľká chyba, ak som nezarátala vo výkaze o majetku a záv. medzi záväzky DPH za 4.Q? Zistila som to až teraz?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Pru Pozri príspevok
Je veľká chyba, ak som nezarátala vo výkaze o majetku a záv. medzi záväzky DPH za 4.Q? Zistila som to až teraz?
Ja by som podala opravný výkaz, je to bez pokuty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať