Zavrieť

Porady

Usporiadat
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ja dávam takisto súbory týkajúce sa uzavierky čize suvaha, vykaz ziskov a strat, naklady atď. na disketu na azuv a daňovačka to potom zhrava dokopy. Inac ja som zo ZC neviem z kadiaľ je Anetak:
0 0
hana.m. hana.m.

hana.m. je offline (nepripojený) hana.m.

Ktivačná činnosť kód 72h podľa FS 1/2005 str.68
0 0
hana.m. hana.m.

hana.m. je offline (nepripojený) hana.m.

Tiež sme dostali príjmy zo ŠR na výdavkový účet.Z uvedeného účtu sme zakúpili pre klientov DSS zdravotnícke potreby. Výnosy nám vyrátali v banke a uvedenú časť výnosov odvedieme na účet VUC podľa usmernenia.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, pomôžete mi? V marci sme mali nahlásiť zriaďovateľovi počet účtovných dokladov. To som urobila ľahko a rýchlo, lebo si vediem pomocnú evidenciu (číslovanie) dokladov. Dnes volali, že to nie je dobrý údaj, že tých dokladov je málo. Mám nahlásiť počet účtovných operácií. Ako to mám počítať? Na konci roka si tlačím zostavu všetkých obratov za rok, mohla by som to z toho a deleno dva? (akože súvzťažné zápisy). Ekonomickú agendu robím v IBEU, myslíte, že máme pripočítať aj vystavenie príjemok, prírastky do majetku? Vôbec sa mi nechce ísť do minuloročných dokladov a počítať to tam. Pomôžte, prosím.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj, preboha a načo im to je ???
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

No neviem, nejaký údaj im tam uveď, len sa nepodhodnoť. Samozrejme, uveď tam aj vystavenie príjemok, výdajok, zaraďovacích a vyraďovacích protokolov a pod., pretože aj tieto doklady musíš zaúčtovať.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

No príjemku, výdajku, vyraďovák - účtujem, to nájdem v obratoch. Ako to mám počítať, ako jednu operáciu - ich zaúčtovanie, alebo dve operácie, vystavenie, zaúčtovanie. Nechcem to umelo zvyšovať, ale ani niečo zabudnúť. Ď.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Pokiaľ chcú len počet "účtovných operácií", tak by som to počítal len ako jednu operáciu a to zaúčtovanie.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Veľmi pekne ďakujem za rozdebatovanie takej neúčtovnej záležitosti. Prajem pekný deň.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosila by som Vás o radu. Sme ZŠ s MŠ. Obec ako zriaďovateľ, uzavrela zmluvu na poistenie budov (ZŠ a MŠ), ale fa na úhradu poistky poslala nám. My sme ju nechceli uhradiť, nakoľko poistku uzavrela obec a budovy sú majetkom obce. Podľa môjho názoru dotácia, ktorú dostávame zo ŠR je určená na prevádzku - energie, učebné pomôcky, mzdy ... Je to dosť vysoká suma pre nás a vedeli by sme ju použiť na pre nás potrebnejšie výdavky. Prosím Vás o Váš názor.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Záleží na tom, či Vám obec ako zriaďovateľ zveril svoj majetok, t.j. budovu ZŠ a MŠ do správy na základe zmluvy v súlade s ustanovením § 6 zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov. Ak áno, vtedy tieto budovy ste povinný viesť vo svojom účtovníctve na účte 021 a samozrejme faktúru na úhradu poistky, by ste mali uhradiť z Vášho rozpočtu. Vyplýva to aj z definície správy obecného majetku, ktorou sa rozumie oprávnenie majetok obce držať, užívať, brať úžitky a nakladať s ním ....
Ak Vám obec budovu ZŠ a MŠ nezverila do správy na základe zmluvy, t.j. nevediete ich vo svojom účtovníctve, potom poistku platí obec.

Našej ZŠ s MŠ obec tiež zverila majetok, t.j, aj budovu ZŠ a MŠ na základe zmluvy do správy a preto poistku platíme z rozpočtu školy.
Naposledy upravil kvet : 19.08.05 at 13:25
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Majetok nám zverili do užívania, tak by sme to mali platiť mi. Ale aj tak si myslím, že pri uzatvorení zmluvy si mali overiť či to škola bude mať z čoho zaplatiť.Veď pre takú obecnú školu je 60 tis. dosť veľká položka. Veľmi ste ma nepotešili ale aj tak ďakujem za odpoveď.
0 0
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

Ahoj, čo sa týka réžie za cudzích stravníkov, podľa mňa sa tieto finančné prostriedky dajú použiť aj na mzdy a odvody, nakoľko príjem za réžiu cudzích stravníkov odvádzame na príjmový účet a potom zriaďovateľovi, ktorý nám na základe našej žiadosti o navýšenie príjmov vráti fin. prostriedky a ak nám presne neurčil na čo môžeme použiť navýšený rozpočet, tak je to na nás, či fin.prostr. použijeme aj na mzdy a odvody. My to robíme tak, že už v žiadosti o navýšenie príjmov zriaďovateľovi uvádzame na aký účel použijem fin. prostr. - konkrétne a to sa zhoduje s čerpaním financií. Som rada, že sa mám s kým poradiť... Ahoj
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, poradíte mi, prosím.
Dostali sme faktúru za údržbu - oprava strechy. Dodávateľ si účtuje práce a materiál, celková suma k úhrade je 3.626,- materiál 2.455,- a práca 966,-, na záver si naúčtoval zaobstarávaciu prirážku 6% 205,-
Vychádza to tak, že 6% k materiálu a 6% k prácam. Ako mám faktúru rozúčtovať? (neviete, čo je to za prirážku?)
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj. Neviem prečo potrebuješ uvedenú faktúru rozúčtovať ? Oprava strechy bola predsa vykonaná dodávateľsky, tzn., že faktúru (celú sumu, t.j. materiál, práca,prirážka) zaúčtuješ na položku ekonomickej klasifikácie 635 - Rutinná a štandardná údržba, podpoložka 006 - Budou, objektov alebo ich častí. Celú sumu 3626,- Sk zaúčtuješ na nákladový účet 420 - Služby.
Čo je zaobstarávacia prirážka neviem, nestretol som sa s tým.
0 0
reapu reapu

reapu je offline (nepripojený) reapu

Ahojte, som veľmi rada, že ma upozornili na túto poradu. Konečne po dlhom čase sa niekto zaoberá aj rozpočtovým účtovníctvom a jeho problémami. Keď hovorím problémami, je to preto, lebo väčšina našich zriaďovateľov, t.j. obce účtovali do r. 2003 jednoduché účtovníctvo a ako naši zriaďovatelia by nás mali usmerňovať, čo občas vytvára zmätky. Aj ja som musela po I.Q uzávierke preúčtovať úroky z 243 na 242, že vraj po upozornení z daňového úradu. Prajem Vám všetkým príjemný deň a pohodové riešenie problémov v rozpočtovom účtovníctve.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahojte všetci. Chcem sa opýtať, na aký účet vám plynú kreditné úroky. Banka vám priamo pripisuje kreditné úroky na príjmový vkladový rozpočtový účet, alebo ich pripisuje na vkladový výdavkový rozpočtový účet a následne ich preúčtovávate na príjmový účet ??? (Myslím RO v zriaďovateľskej pôsobnosti obcí).
Ďakujem.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

My máme v banke fyzicky zriadený jeden účet, na ktorý sú pripisované príjmy, sú z neho realizované výdavky.
V účtovníctve podľa typu platby účtujem 232 alebo 236. Úroky pripisujú na tento účet, účtujem 236 položka 242.
Ostatné účty (účet ŠJ a SF) sa tiež úročia na tom základnom účte aj poplatky za tieto bežia z tohoto účtu (máme zadanú takú podmienku v banke). Takže nerobím žiadne prevody.
Kedysi sme mali dva účty - príjmový a výdavkový, úroky boli pripisované na príjmovom účte a poplatky zase realizované z výdavkového účtu. Potom nás zriaďovateľ usmernil, že máme mať jeden účet, aby sme šetrili na poplatkoch, rozlišujeme ich iba v účtovníctve.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

AntekaK, veď je to porušenie § 22 ods. 4 zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy. My vedieme samostatne výdavkový účet a príjmový účet a samozrejme aj účet sociálneho fondu a darovací účet. Poplatky zo všetkých účtov sú pripisované na výdavkový účet ale bohužiaľ aj úroky sú pripisované na výdavkový účet. Takže, úroku musím mesačne prevádzať na príjmový účet.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Kvet, ďakujem za upozornenie.
Bez komentára, nemám k tomu čo dodať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať