Zavrieť

Porady

Usporiadat
DELI DELI

DELI je offline (nepripojený) DELI

Mohli by ste niekto posúdiť ako sa pracuje v programe IBEU pod windowsom v porovnaní s DOSom. Keby ste si mali teraz vybrať ktorý by ste kúpili?
DOSácky mám nahratý teraz, ale nie je to nič moc.
Poradí niekto ?....
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ja pracujem s "Dosáckym" IBEU pod windowsom XP, nie je to bohvie čo, napr. okno mám len na pol obrazovky... ale ide to. IVES má ponuku softvéru WINIBEU, t.č. ho testujú. Keby som sa mal rozhodnúť, určite by som kúpil WINIBEU. Možno niekedy ho aj bude mať ???
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ja tiež pracujem s dosáckym IBEUčkom už 8 rokov, keď som dostala nový počítač s XP museli mi to ponastavovať, okno mám nastavené na celú obrazovku, teraz to beží celkom dobre.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

[QUOTE=kvet]z uvedeného čo píšeš mi vychádza, že úroky sa Vám pripisujú na "potravinový účet" ? a tieto úroky, prevádzaš na príjmový účet ? a poplatky banka, z ktorého účtu odpisuje ? tiež z "potravinového" ?[/QUOTE

ale to sa mi nezda...SJ ma ucet vo VUB-cke a ostatne mame v Dexii...ale ako pozeram, tak ani na jednom nemam nikdy nikde zobrazene uroky..platime len poplatky banke z vydavkoveho na konci kazdeho mesiace, preto som sa pytala, ze o ake uroky ide
0 0
Medulienka Medulienka

Medulienka je offline (nepripojený) Medulienka

Podľa informácii nášho VÚC, grant SOCRATES my mal byť prostriedok získaný priamo z EU. Prídu a míňajú sa v EUR, preto treba založiť v banke účet na devízové prostriedky. Účtujú sa ako mimorozpočtové cez účty 245 a 918. Prijímateľ je povinný oznámiť Ministerstvu financií do 30 dní od jej prijatia výšku finančnej pomoci a jej účel. ´Kópiu oznámenia zašle rozpočtárke na prístušný Úrad VÚC.
0 0
Medulienka Medulienka

Medulienka je offline (nepripojený) Medulienka

Chcem sa Vas spýtať, či už niekto z rozpočtových organizácií VÚC účtuje na dotačnom účte, ktorý sme museli otvoriť v banke od 1.8.2005. Keďže to má byť ďalší výdavkový účet, ako ho rozlišujete od bežného výdavkového účtu. Pri čerpaná prostriedkov priamo z neho účtujete výdavky priamo na tomto účte.
Je možnosť previesť prostriedky z dotačného na bežný výdfajový účet a potom čerpanie bude ako doteraz. Ako účtujete tento prevod? Máme v tom mierny chaos a už mala byť hotová augustová uzávierka!!! Ďakujeme vopred.
0 0
adana adana

adana je offline (nepripojený) adana

Som tu nová a chcela by som sa spýtať : ako by bolo možné robiť v škole ekonómku, ak som SZČO a nemôžem sa zamestnať na TPP. Je ešte nejaká iná
oficiálna možnosť pracovného pomeru? Môžem škole fakturovať? Asi nie, a dohoda... Aké máte s tým skúsenosti?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj adana,
- neviem prečo, ak si SZČO by si nemohla byť aj zamestnaná na TPP ???
- nevidím žiadny problém ani v tom, ak by účtovníctvo školy bolo vykonávané "dodávateľsky", t.j. viedla by ho SZČO alebo firma. Tu však chcem zdôrazniť, že škola by mala vyhlásiť verejné obstarávanie na poskytnutie služby - vedenie účtovníctva, resp. ekonomickej agendy. Túto povinnosť by nemala len v tom prípade, ak by cena služby bez DPH v kalendárnom roku bola nižšia alebo rovná 50.000 Sk.
- vedenie ekonomickej agendy na dohodu o vykonaní práce by som neodporúčal, pretože nejde o jednorazovú činnosť !!!
0 0
adana adana

adana je offline (nepripojený) adana

Nemôžem na TPP, lebo mám príspevok od UPSVAR na začatie podnikania, tak sa nemôžem zamestnať na TPP dva roky , ešte mi trochu času chýba.
Ale cez víkend som sa dozvedela že iné účtovníčky čo účtujú skoly na mestkom úrade robia ešte popri malé školy a na dohodu.
Viem, že na dohodu by sa nemala vykonávať pravidelná činnosť, ale čo sa dá robiť?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

O.K. chápem vzťah SZČO a TPP.
Keďže si SZČO, ja by som sa dohodol so školou na externom (dodávateľskom) spôsobe vedenia účtovníctva, resp. celej ekonomickej agendy a Ty ako SZČO by si škole tieto služby fakturovala. Áno poznám aj ja osoby, ktoré vykonávajú túto činnosť aj na dohodu o vykonaní práce, ale ako som povedal je to v rozpore so Zákonníkom práce, neviem, čo by na to povedala kontrola z Inšpektorátu práce ??? Ale, keďže máš živnosť, nevidím v tom problém, aby si vykonávala tieto služby dodávateľsky. Uzavrieš so školou (myslím právny subjekt) zmluvu o poskytovaní účtovníckych, resp. ekonomických služieb v zmysle Obchodného zákonníka (myslím, že to na porade by mal byť niekde vzor) a skutočne poskytnuté služby budeš fakturovať.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Jednoznačne suhlasim s Kvetom. My mame takisto spisanu zmluvu o poskytovani sluzieb /vedenie mzdovej agendy/ a kazdy mesiac nam mesto fakturuje urcitu sumu, ktora bola vynalozena na mzdu tej mzdarky.
0 0
adana adana

adana je offline (nepripojený) adana

Ďakujem Vám za vašu ochotu.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Medulienka
Podľa informácii nášho VÚC, grant SOCRATES my mal byť prostriedok získaný priamo z EU. Prídu a míňajú sa v EUR, preto treba založiť v banke účet na devízové prostriedky. Účtujú sa ako mimorozpočtové cez účty 245 a 918. Prijímateľ je povinný oznámiť Ministerstvu financií do 30 dní od jej prijatia výšku finančnej pomoci a jej účel. ´Kópiu oznámenia zašle rozpočtárke na prístušný Úrad VÚC.
Ahoj Medulienka, máš skúsenosti s týmto projektom? Chcela by som sa spýtať niečo ohľadom cestovných nákladov?
Naposledy upravil AntekaK : 23.09.05 at 12:00
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Čaute...,
dávam do pozornosti novú Smernicu č. 11/2005-R z 20.júla 2005, ktorou sa určujú podmienky a postup úhrady cestovných nákladov na dopravu žiakov základnej školy a špeciálnej základnej školy, ktorá nadobúda účinnosť 15.09.2005.
Len v skratke, táto smernica upravuje "konečne", ako sa určí výška finančných prostriedkov na dopravné žiaka a to dvoma spôsobmi:
a) ak žiak predloží mesačný cestovný lístok, potom vo výške tohto mesačného cestovného lístka,
b) ak žiak nepredloží mesačný cestovný lístok, potom ako súčin 1/20 celkových mesačných nákladov na dopravné v hromadnej doprave so žiackou zľavou a počtom dní prítomnosti žiaka v škole
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahoj Kvet. Prosim Ta kde by som nasla tu novu smernicu? Bola som na stranke www.ksubb.sk je tam sice napisane ze sa jedna o smernicu na dopravne ale v skutocnosti je tam dana nejaka ina , kde sa urcuje postup na rozvojove projekty. Dakujem za odpoved.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

... na stránke MŠ SR - www.education.gov.sk ..., časť Rezortné predpisy ...
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Mam jednu otazocku. Ako si prosim Ta pochopil to predlozenie mesacneho cestovneho listka? Ved mesacniky neexistuju, len sa dobijaju karty alebo kupuju polovicne listky. Ja som tie predpokladane naklady na cestovne robila takou formou: ten kto si dobija kartu, vyzadujem prefotenie karty + cest. listok denny so zlavou x pocet dni ktore bude v skole /09-12 mesiac to cini 74 dni/ ked budem vyplacat odpocitam mu dni, ktore nebol v skole. Ti ktori nemaju cipovu kartu, mi ako doklad donesu polovicny listok /cize bez zlavy/ a takisto im odpocitam dni, ktore nebol v skole. Pre istotu som si zo SAD vyziadala ceny listkov podla kilometrov. Co povies je môj postup spravny?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

dianad
ten kto si dobija kartu, vyzadujem prefotenie karty + cest. listok denny so zlavou x pocet dni ktore bude v skole /09-12 mesiac to cini 74 dni/ ked budem vyplacat odpocitam mu dni, ktore nebol v skole. Ti ktori nemaju cipovu kartu, mi ako doklad donesu polovicny listok /cize bez zlavy/ a takisto im odpocitam dni, ktore nebol v skole. Pre istotu som si zo SAD vyziadala ceny listkov podla kilometrov. Co povies je môj postup spravny?
Podľa môjho názoru je to O.K.

Ja by som pri vyplácaní cestovných nákladov postupoval aj spôsobom uvedeným v čl. 5 ods. 4 písm. b) smernice ..., tzn., že by som týchto žiakov považoval za žiakov, ktorí nepredložili mesačný cestovný lístok (v skutočnosti ani nepredložili), vyžiadal by som si od SAD ceny mesačných lístkov so žiackou zľavou podľa kilometrovej vzdialenosti a počítal napr.

Cena mesačného lístka obojsmerného so žiackou zľavou pre tarifnú vzdialenosť od 5 - 7 km je 160,- Sk. Žiak v mesiaci september bol prítomný v škole 17 dní. Výpočet cestovných nákladov by bol: 1/20 zo 160,- Sk = 8,- Sk x 17 dní = 136,- Sk. V mesiaci október bol prítomný v škole 21 dní. Takže výpočet cetovných náhrad by bol: 1/20 zo 160,- Sk = 8,- Sk x 21 = 168,- Sk.
Vyplatené cestovné náklady by boli:
za september: 136,- Sk
za október: 168,- Sk
0 0
Medulienka Medulienka

Medulienka je offline (nepripojený) Medulienka

Nemám s tým skúsenosti, SOCRATES-a máme prvý krát, bola som 22.9.2005 v Blave na školení, ale takéto prípady tam nerozoberali, takže neviem o tom ani ja nič.
Príjemný deň.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, oživím našu tému ďalšou otázkou. Na porade je už niekoľko tém o sociálnom fonde, ja by som sa chcela podeliť o skúsenosti s Vami z našej rozpočtovej sféry.
My nemáme odborovú organizáciu, SF tvoríme a čerpáme v zmysle zásad, ktoré si vypracovávame na každý rok.
1. A mám teraz polemiku, či ich máme správne, konkrétne v oblasti cestovného. Neviem, ako posudzovať zamestnancov, ktorí nie sú prijatí na plný úväzok.
2. Ďalej aký príjem beriete do úvahy, mesačne hrubý príjem alebo priemerný príjem.
3. Sociálny fond tvoríme vo výške 1,05% z HM bez náhrad a OON + tvorba dopravného (a to v skutočne vyplatenej výške dopravného).
4. A ešte máme v zásadách, že vyplácame zamestnancom, ktorí splnia podmienku príjmu a precestujú viac ako 200,- ale stanovili sme si, že preplácame rozdiel medzi vynaloženými nákladmi a nami stanovenou hranicou 300,- . Napr. zamestn.previezol 500,- a mi mu preplatíme 200,-

Opravte ma, ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať