Zavrieť

Porady

Usporiadat
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

Keďže je tá dohoda pri vedení krúžkov naozaj diskutabilná???, rozmýšľam, či nie je lepšie dohodnúť sa s vedúcimi krúžkov pokiaľ majú živnosť, nech nám vyfakturujú za vedenie záujmového krúžku - ja uhradím faktúru a odpadne mi ďalšia agenda.
Čo sa týka úhrady energií za vzdelávacie poukazy - bola som na jednom školení, kde ešte bývalý štátny tajomník hovoril, že energie zo vzdelávacích poukazov nesmú byť uhrádzané.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Vedenie záujmového vzdelávania na živnosť ??? To mi nejako nesedí ???
Myslí, že energie by som z prostriedkov za vzdelávacie poukazy nehradil. Po prvé, mal by som problém to vôbec zdokladovať (v našej škole sa záujmové vzdelávanie organizuje v triedach základnej školy a odberné miesto pre energie je celá budova školy) a po druhé, myslím, že sú aj iné výdavky, ktoré viac súvisia so záujmovým vzdelávaním (napr. už spomínané materiálno-technické vybavenie).
Naposledy upravil kvet : 24.10.05 at 13:54
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

chcem sa vas niekoho opytat, uctuje rozpoctovku v zriadeni obce, pouzivam predpis, ale nerobim uhradu ziradovatelovi cez 219 a 348... chcela by som to zacat robit, ale neviem co mi to bude robit v suvahe a na konci roka..ked mam mat 219 215 nulovu.ja by som to aj skusila ale mam taku skusenost - sme najvacsia skola ( mame skd aj sj aj sszc) aked sa vyskatne nejaky problem s ucotvanim tak som prva co ho ma a musim si poradit sama..... a je to vlastne nutnetakto odvvdzat cez tu 219 a348?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Tým, že neúčtuješ predpis, porušuješ postupy účtovania.

V § 39 ods. 5 opatrenia MF SR, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovnej osnovy pre RO, ŠF, PO, obce ... je uvedené, že rozpočtové príjmy určené k prevodu na ZBÚ sa účtujú v prospech (Dal) účtu 348, so súvsťažným zápisom na ťarchu účtu (MD) 219. Skutočne realizovaný prevod z príjmového vkladového rozpočtového účtu sa zaúčtuje v prospech účtu (Dal) 236, so súvsťažným zápisom na ťarchu účtu (MD) 348.
Takže, ešte raz na príklade:
- príjem rozpočtových príjmov na príjmový účet MD 236 / D 315 (alebo, keď nie je predpis, tak 215),
- predpis odvodu príjmov zriaďovateľovi MD 219 / D 384,
- skutočný odvod príjmov MD 384 / D 236 (bez rozpočtovej klasifikácie)

Nemusíš sa obávať, na konci roka pri ročnej uzávierke, budeš mať účty 219 a 215 nulové, pretože sa zostatky týchto účtov prevádzajú na účet 965 - Saldo príjmov a výnosov rozpočt.hospod.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahoj. Suhlasim s Kvetom. Uctujem takisto.
predpis prijmov 315/215
uhrada 236/315
predpis prevodu prijmov 219/348
uhrada prevodu prijmov 348/236 7
Tym padom sa mi suma 219 rovna so sumou 215 len s minusom a jeden s plusom
p.s. tie PC zo vzdelavacich poukazov jasna vec ze do 30.000.-- sk
0 0
reapu reapu

reapu je offline (nepripojený) reapu

Keď sme pri predpisoch, potrebujem poradiť. Vlani sme mali v škole krádež, pri ktorej vznikla škoda 4000,- Sk. Účtovníčka, čo robila predo mnou neurobila predpis škody.Na základe rozsudku súdu nám obvinený zaplatil teraz do pokladne spomínanú sumu. Ja som ju previedla na príjmy. Ako to mám zaúčtovať aj s oneskoreným predpisom. Vďaka za radu.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Áno, predpis pohľadávky z titulu vzniku škody sa mal zaúčtovať na základe právoplatného rozsudku súdu (predpokladám, že ešte v minulom roku). Nič sa nestane, ak predpis zaúčtuješ teraz. Súvsťažnosť: 315 / 215
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

ale teda neviem ci chapem..mi to aj tak ostane na 965? (po rocnej uzavierke) a tym padom to bude v pociatocnych stavoch? skuste mi to niekto vysvetlit.... fakt nechapem. ja viem ze dovtedy je to daleko ale chcem to pochcopit prv ako to uvidim na papieri... aby som nezostala prekvapena... inac dik za pomoc:-)
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Anita80, podľa § 9 ods. 4 opatrenia MF SR, konečné stavy účtov: 214,215,216, 219 a 235 a 237 sa podľa charakteru zaúčtujú na ťarchu alebo v prospech účtu 965.
Tzn., že konečný zostatok účtu 215 sa zaúčtuje na stranu D účtu 965 a konečný zostatok účtu 219 sa zaúčtuje na stranu MD účtu 965. Z uvedeného vyplýva, ak máš uhradené všetky predpísané pohľadávky (účtované na účte 315), na konci roka účet 965 bude bez zostatku. Ak nemáš uhradené všetky pohľadávky, konečný zostatok na účte 315 sa bude rovnať účtu 965 a tým pádom sa tieto účty objavia aj v počiatočných stavoch.
Stačí také vysvetlenie ???
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahojte. Ked sme pri tych kradeziach, pozerali ste vcera televizne noviny na JOJke? Je to kusok od nas a robi mi tam kamoska ekonomka. Na drzovku tam vykradli pocitacovu ucebnu a dokonca boli taki elegantni ze si pekne odomkli a vrchol drzosti ze nakoniec ked odisli tak zamkli. Skoda cca 250.000 - 300.000 Sk. Co vy na to ?
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

super super.. dakujem ti velmi pekne.. este ze som to tu objavila :-) skusim to vsetko preuctovat.... uvidime ze co to urobi.... prajem pekny den...
0 0
reapu reapu

reapu je offline (nepripojený) reapu

Vďaka, tak som to aj urobila. Ešte sa chcem opýtať, či máte všetci vedený po celý rok depozitný účet. My máme bežný, príjmový, soc. fond a darovací. Depozitný sme vo februári zrušili, kvôli poplatkom. Teraz sa blíži koniec roka a potrebujem ten účet vlastne len od 15.decembra do 15. januára. Ako som sa informovala v bankách, našla som takú kde je možné za minimálne poplatky otvoriť tento účet len na dobu 1 mesiaca.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Naša škola má otvorený depozitný účet stále po celý rok. Samozrejme, záleží na rozhodnutí školy, či ho bude mať vedený po celý rok, alebo len na určitý čas.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
My mame depozit takisto otvoreny po cely rok aj ked nan davam len decembrove mzdy a odvody.
Naposledy upravil dianad : 25.10.05 at 11:14
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

kocky tak vy to vsetky robite spravne, ale u nas musime prhnat v decembri cez ucet aj novembrove a decembrove vyplaty..sama dobre viem ze to tak robit nemame, ale vysiel s tym zriadovatel...(a sam to tak robi) ze je na nas ci chceme platit poplatky za depozitny ucet, ktory sme s prechodom na pravny subjekt zrusili
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Áno, viem, že to tak robia aj iné školy, t.j., že decembrové mzdy vyplatia už v v mesiaci december. Ale porušujú tým ustanovenie § 128 Zákonníka práce, ktorý hovorí, že mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nesledujúceho kalendárneho obdobia, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodne inak.
0 0
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

Predpisy je naozaj potrebné robiť, pretože ak by ste mali viac pohľadávok mohlo by sa stať, že Vám niečo ujde. My máme cudzích stravníkov a réžiu, ktorú platia každý mesiac by som inak ani neusledovala.
Chcem sa ešte spýtať - v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov je potrebné do 31.10.2005 zosúladiť interné predpisy s platným zákonom. Čo treba pod tým "zosúladením" rozumieť?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Neviem čo máš na mysli ???
Uveď prosím, ktorý § to upravuje.
0 0
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

Občas si pozriem na stránke úradu vlády (www.obcan.sk) Dôležité termíny a tam bolo uvedené: do 31.10.2005 zosúladiť v zmysle zákona č. 428/2002 ...., tak tomu nerozumiem čo je potrebné ešte zosúlaďovať, keď:
1.máme registráciu
2.máme poverenú osobu
3.máme vypracovaný bezpečnostný projekt, resp. bezpečnostnú smernicu
Je treba ešte niečo dopracovať?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Zrejme majú na mysli prechodné ustanovenie § 52 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z.z. podľa ktorého, prevádzkovatelia už fungujúcich informačných systémov uvedú ich do súladu s týmto zákonom do šiestich mesiacov odo dňa jeho účinnosti (t.j. do 31.10.2005) a ak to zákon vyžaduje, prihlásia ich v tejto lehote na registráciu.
Podľa môjho názoru, keď máte registráciu, zodpovednú osobu, bezpečnostný projekt a všetko je v súlade s týmto zákonom, netreba už nič dopracovávať. Podmienkou je, že osobné údaje spracúvate v súlade s týmto zákonom (je potrebné mať ho dobre naštudovaný).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať