Zavrieť

Porady

Usporiadat
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

kvet
Huráááááá, konečne sa zobudili. Toto je správny postup !
CO SU TOTO ZA ZMATKY, VSAK MY SME TAM VCERA VOLALI A NAM POVEDALI ZE ZMLUVU MAME UZATVORIT MY A UCET MAME TAKISTO ZALOZIT MY .. SOM ROZCULENA.. AKO MOZE POTOM CLOVEK PRACOVAT KED KAZDY SI TU TVRDI NIECO INE?????? a kazdy si mysli ze ma pravdu????TAK CO S TYM TERAZ KED UZ MAME UCET AJ PENIAZE NA NOM? na koho hlavu to teraz padne?
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Presne takéto isté skúsenosti máme aj my. Dostali sme mailom inštrukcie, ktorými sa máme riadiť a postupovať podľa nich. Volala som na ministerstvo kde mi povedali, že zmena je len v tom, že musíme vyčerpať prostriedky na bežné výdavky do 31.3.2006 a na kapitálové do 31.12.2006. Všetky ostatné náležitosti v zmluve ostávajú nezmenené. Takže čo vlastne máme robiť? Čakať na ďalšie inštrukcie a výsledok bude nakoniec taký, že žiadne peniaze nedostaneme a celý projekt bude nanič?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

"ErikaVac" a "anita80", pokiaľ sú už zmluvy uzavreté, postupujete podľa nich a podľa inštrukcií poskytovateľa, t.j. MDPaT SR.

To moje "hurááááááááá" znamená, že poskytovateľ transferu, t.j. ministerstvo, konečne asi pochopilo zákon o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy, pretože tento zákon upravuje vzťahy medzi štátnym rozpočtom a obcou a rozpočet RO je súčasťou rozpočtu obce. Myslím, že sa to bude týkať nejakých "budúcich zmlúv".
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Čaute, čaute ...,
dávam do pozornosti Smernicu MŠ SR č. 17/2005 - R zo dňa 16.11.2005, ktorou sa určuje postup implementácie vzorového registratúrneho poriadku a registratúrneho plánu pre školy a školské zariadenia.
Smernica je zverejnená na stránke MŠ SR.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj..kde mam hladat tu smernicu..uz to pozeram a nikde to nevidim...
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

henika
ahoj..kde mam hladat tu smernicu..uz to pozeram a nikde to nevidim...
uz to mam:-)
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

kvet
Huráááááá, konečne sa zobudili. Toto je správny postup !
Prosím Vás aký dávate zdroj financovania - "Digitálni štúrovci"?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

111 - zo štátneho rozpočtu
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

mam otazocku... mame zaplatit penale danovemu uradu / z roku 2002/. mozme to zaplatit z uctu skoly, alebo s ato nesmie.mam skusenost so socialnou poistovnou, kde som penale nesmela uhradit z uctu skoly.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Penále zaplatiť musíš aj keď z účtu školy, pretože v opačnom prípade Vám hrozí exekúcia. Ale skutočnosť, prečo vznikla povinnosť zaplatiť penále, kto je za to zodpovedný a pod. treba prerokovať v škodovej komisii a samozrejme, škodová komisia rozhodne, či túto škodu (penále) zosobní zodpovednej osobe. V praxi, aj mojej sa stalo, že škodová komisia rozhodla o zosobnení penále mzdovej účtovníčke, napr. za oneskorené odvody do poisťovní, dane z príjmov, alebo nesprávne vypočítaných dávok nemocenského poistenia.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

[quote=kvet]Penále zaplatiť musíš aj keď z účtu školy, pretože v opačnom prípade Vám hrozí exekúcia.
a aku polozku pouzijem?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

anita80
a aku polozku pouzijem?
- podpoložku ekonomickej klasifikácie 637 031 - Pokuty a penále.
Ak škodová komisia rozhodne o povinnosti vrátiť penále zodpovednou osobou a túto povinnosť si splní ešte v tomto roku, vrátené penále zaúčtuješ ako kreditnú položku na výdavkovom účte, tzn., že vyššie uvedená podpoložka bude nulová. Ak zodpovedná osoba penále zaplatí až v novom roku, účtovať budeš ako príjem na príjmový účet.
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ak škodová komisia rozhodla o zosobnení pokuty alebo penále zodpovednej osobe a ona to uhradí v hotovosti do pokladne, urobím správne ak peniaze odvediem z pokladne na výdavkovkový účet a zaúčtujem to ako kreditnú položku? Pretože pokutu som uhradila z účtu školy a zaúčtovala som ju na podpoložku 637 031. Ďakujem
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

"ErikaVac" presne tak, ako píšeš. :p
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Myslím, že je potrebné spraviť aj predpis náhrady škody zamestnancovi 335/215.
Príjem do pokladnice zaúčtujem 261/335, odvod na účet 262/261 a príjem na účet 232 09121 637031/262. Bude to v poriadku, že mi ostane na 215 zaúčtovaná suma náhrady za škodu?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Nie, predpis bude nasledovný: 335 / 480 (ak, si účtovala uhradené penále na tento účet)
- príjem do pokladne 261 / 335
- prevod na účet z pokladne 262 / 261
- príjem prevodu na výdavkový účet 262 09121 637031 / 262
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Jasne, zabudla som na náklady. Veď by mi to ostalo visieť na nix. A nesedelo by mi to. Veľmi pekne ti ďakujem.
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahojte. Viete uz nieco o vzdelavacich poukazoch? Prisli uz niekomu z KSU peniaze?
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj. Ešte neprišli ani nám. Údajne ich ešte nedostal ani kraj. Dnes sme dostali na účet peniaze na dopravné dochádzajúcim žiakom.
0 0
reapu reapu

reapu je offline (nepripojený) reapu

Včera som dostala informáciu, že mesto už má vzdelávacie poukazy na 09,10,11 2005 ale na 122005 ešte nie sú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať