Zavrieť

Porady

Usporiadat
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj Kvet, ďakujem za odpoveď, veľmi si mi pomohol.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

anita80
ahoj všetci.. prajem veľa úspechov do Nového roka.. veľa zdravia a trpezlivosti pri práci.. chcem sa teba Kvietok opýtať, ako mám z 245 vyplatit dohody / z projektu sturovci/ mam to tahat na nas ucet/ kvoli dani/alebo to mám pustit priamo z 245 a odviest dan z neho?
Ahoj "anita80", všetko to čo si previedla na depozitný účet, uhrádzaš priamo z tohto účtu tzn., že výplaty na osobné účty, poistné odvody do poisťovní, daň z príjmu na DÚ, sporenie, pôžičky atď. uhrádzaš z depozitného účtu. Ak vyplácaš odmenu za DoVP v hotovosti z poklade, musíš najprv previesť z depozitného účtu príslušnú časť "čistej odmeny" do poklade. Daň z tejto dohody v úhrne s "ostatnou daňou" uhrádzaš z depozitného účtu.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

rozumiem dobre, ze ak mam 20 000 na dohody, zaplatim z uctu 3800 sk na danovy urad /nepojde to cez mzdy/ a tých 16 200 pojde priamo dotycnym osobam? budem musiet teda robit este vykaz na danovy urad navyse? /okrem toho co urobi mzdarka?/ ??????
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Prepáč anita80, ale v odpovedi č. 505 som nesprávne pochopil tvoju otázku. Myslel som, že sa pýtaš na odmeny za DoVP za december 2005, ktoré budú vyplatené v januári 2006 a tieto ste previedli na depozitný účet v zmysle ustanovenia § 26 ods. 3 zákona o rozpočt.pravidlách.

Ale Ty si mala na mysli vyplácanie odmien za DoVP v rámci projektu "Digitálny štúrovci", ktoré vediete na mimorozpočtovom účte ?
V tomto prípade, by som previedol z účtu 245 na výdavkový účet ako mylnú platbu príslušnú časť poistného na úrazové poistenie a daň z príjmu z DoVP a pri ich úhrade by sa mylná platba vynulovala.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahojte..chcela by som sa spytat, ak mi viete poradit, ako zauctovat:
v decembri som odviedla do SF vyssiu sumu, ako ma byt...mozem v januari o ten zvysok menej dat na ucet SF?
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ja by som Vás poprosila, keď ste sa už dostali k tejto téme, vyjadriť sa aj k mojej otázke č. 500. Bola by som Vám veľmi povďačná.
Ďakujem!
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahojte. Na webovej stranke ministerstva skolstva su uz zverejnene nove normativy na rok 2006. Je to bieda.
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj Kvet. Uz viackrat si mi poradil a vzdy mi to pomohlo. Teraz sa trapim s tym, ze mi nesedi pri kontrole vykazov v suvahe riadok 001 s riadkom 111. Mam tam rozdiel a viem aj z coho mi vznikol. Je to z vyradenia investicneho majetku a z predchadzajuceho uctovneho obdobia mam zostatok na 042. Neviem ci som spravne zauctovala vyradenie majetku likvidaciou. Pouzila som tento postup: 901/211,
082/022.
Myslis, ze som spravila niekde chybu? V tomto roku uz nemam na 042 zostatok, zhodnotila som budovu. Dakujem za odpoved. Uz som bezradna, mam odovzdat uzavietku a este stale sa trapim hladanim tejto chyby.
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj Kvietok, uz som nasla chybu. Uplna banalita. Nespravne som zauctovala zuctovanie ubytku DHM. Nezauctovala som ho v zostatkovej cene ale v obstaravacej. A zabudla som na to, ze ked zhodnotim budovu musim vyuctovat zdroje k prefinancovanemu DHM. Ahoj
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

ahoj kvet, ešte by som sa chcela vrátiť k otázke 507. hovorila som oto tom s našou mzdárkou, ktorá mi povedalal, že mám lepšie odviesť na základný účet celú sumu dohody, ktorú chcem vyplatiť a ona mi ju zdaní a pošle na čet dotyčného z nášho základného účtu. ak by som ale chcela dohodu očistenú od odvodov vyplatiť z 245 musím dať zamestnancovi potvrdenie o zdaniteľnej mzde, aby si to on zaevidoval do ročného zúčtovania dane. pora´d mi.. čo je pre mňa jednoduchšie? a samozrejme správne? mám robiť odovody samam, alebo to mám prehnať cez mzdárku?
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Vedel by mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi kódom zdroja 71 - iné zdroje a 72 - vybrané mimorozpočtové prostriedky a ostatné nerozpočtované príjmy.
Ja som pri účtovaní prostriedkov z darovacieho účtu používala kód 71. Ak sú to mimorozpočtové prostriedky, čo patrí potom pod kód 72. Ďakujem za odpoveď.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

ak ti to pomôže, v usmernení daňového úradu čo som našla, píšu, že 70- iné zdroje sa použije len v prípade, ak sa na spolufinancovanie nepoužijú vlastné zdroje, ani cudzie zdroje v kóde 45 a 52. ja osobne dávam na darovací účet kód 45.. neviem ako ostatní...
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ďakujem za odpoveď, ale práve tá 70 sa delí na 71 a 72. Podľa nového usmernenia sa má používať pre vlastné príjmy miesto 45 - 41, prostriedky z predchádzjúcich rokov zdroj 131. Ide mi hlavne o ten darovací účet a o projekt "Digitálny štúrovci" kód zdroja 71 alebo 72.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Podľa usmernenia DÚ kódom zdroja "72" - vybrané mimorozpočtové prostriedky a ostatné nerozpočtované príjmy" sa majú analogicky ako v štátnych rozpočtových organizáciách aj v rozpočtových organizáciách obcí a VÚC kódovať príjmy a výdavky uvedené v § 23 ods. 1 zákona č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy v znení neskorších predpisov, t.j. napr. mimorozpočtové prostriedky (prijaté na základe darovacej zmluvy, prijaté na základe zmluvy o združení, prijaté formou dotácie alebo grantu). Týmto kódom zdroja by sa mali kódovať všetky prostriedky uvedené v § 23 ods. 1 zák. 523/2004, o ktoré je RO oprávnená prekročiť výdavky.

Kód zdroja "71" - iné zdroje, by rozpočtové organizácie nemali používať.

"Ivča", ak priamo uhrádzaš výdavky z mimorozpočtového účtu na ktorom máš prostriedky z projektu "Digitálny štúrovci" nepotrebujše ich kódovať a tiež nepoužívaš rozpočtovú klasifikáciu. Ak by si tieto prostriedky prevádzala na príjmový účet, následne zriaďovateľovi a ten by ich poukázal na výdavkový účet a z tohto účtu by si realizovala výdavky, potom by si ich musela kódovať zdrojom "72".
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj. Rozumiem tomu dobre, ze kodom 72 by som mala kodovat aj prostriedky od rodicov deti v SKD? Prostriedky na originalne kompetencie sa koduju kodom 45 aj v tomto roku, vsak?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Výdavky uskutočnené z prostriedkov prijatých od zriaďovateľa na finacovanie originálnych kompetencií na úseku školstva sa od 01.01.2006 kódujú kódom zdroja "41".
Príjmy z poplatkov od rodičov za ŠKD a výdavky uskutočnené z týchto poplatkov by sa mali kódovať kódom zdroja "72".
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, už máte hotové uzávierky? Prešla som do januára a kontrolovala som počiatočné stavy, 952 prešla "roztrúsená" na všetky analytiky ako sa vlani účtovalo. Budeme to opravovať alebo to necháme tak, ako je to? Ďakujem.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

účty musíme opraviť v počiatočných stavoch... aspoň tak to napísala Ing. Nováková z Ivesu na svojom portáli...
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

chcem sa ťa Kvet opýtať, nie je mi jasné, či som dobre pochopila: vo FS 1/2006 ja oznámenie o výsledkoch následných finančných kontrol..atĎ. Znamená to teda, že my ako rozpočotvá organizácia zriadená obcou už nemám povinnosť zasielať výkaz o predbežnej finančnej kontrole na MF SR, tak ako som to robila doteraz?
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj, Anita. Pochopila si spravne. Uz ani vlani sme nemuseli posielat vykaz o financnej kontrole.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať