Zavrieť

Porady

Usporiadat
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

kvet
Financovanie školských súťaží upravuje metodický pokyn MŠ SR č. 3/2005-E z 10.02.2005. Z uvedeného pokynu vyplýva, že financovanie súťaží sa realizuje na základe fakturácie, t.j. organizátor súťaže fakturuje KŚÚ uskutočnené výdavky spojené s organizovaním súťaže.
Vzniku výdavku škola zaúčtuje na stranu MD účt. triedy 4XX (napr. účtu 410-Materiálové náklady alebo 420-Služby) a na stranu DAL 232- Vkladový výdavkový rozpočtový účet + RK a zdroj.
Po úhrade faktúry krajským školským úradom sa súťaž v účtovníctve zúčtuje ako refundácia jednotlivých položiek výdavkového účtu podľa ekonomickej a funkčnej klasifikácie a príslušných nákladov rozpočtovej organizácie.
dakujem za odpoved, cize ja ked som dostala zalohu, tak tu ju zauctujem ako?..MD 232 FK+RK+zdroj?....a na strane dal bude co?...nehnevaj sa, ale nemam jasno v uctovnictve...nevedel by si mi poradit nejaku publikaciu, kde su aj konkretne uctovne pripady, ktore sa tykaju ucotvania v rozpoctovych organizaciach?
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj Henika,
ja požívam od Ing. Štefana Fabiana - Rozpočtovníctvo a účtovníctvo verejnej správy, obcí, vyšších územných celkov a nimi zriadených rozpočtových a príspevkových organizácií. Vydala SÚVAHA, s.r.o., Privozská 14/A, Bratislava
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Prajem všetkým pekný deň.
Chcem sa vás spýtať ako prebieha financovanie rozvojového projektu. Podali sme rozvojový projekt v zmysle Výzvy - rozvojové projekty "Jazykové laboratóriá pre ZŠ a SŠ ". Ministerstvo školstva na realizáciu tohto projektu pridelí zriaďovateľovi školy účelové finančné prostriedky prostredníctvom KŠÚ. Potiaľto je mi všetko jasné. Aký bude ďalší postup zriaďovateľa? Finančné prostriedky na tento projekt nám pošle na vkladový výdavkový účet a budem z neho uhrádzať všetky výdavky, ktoré sú naprojektované? Alebo ostanú na účte MsÚ a objednávky, úhrady, dohody o vykonaní práce bude realizovať projektový manažér MsÚ? Ja som bola presvedčená, že finančné prostriedky na tento projekt zriaďovateľ poukáže na výdavkový účet školy a ja budem účtovať o týchto výdavkoch. Včera projektový manažér MsÚ povedal, že všetky objednávky, faktúry, atď. musíme dávať odsúhlasovať jemu, vraj všetky účty pôjdú cez neho. Podotýkam, že sme škola s právnou subjektivitou. Zaujíma ma či je jeho názor správny a či je jeho požiadavka opodstatnená. Ďakujem za odpoveď.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ErikaVac
Ahoj Henika,
ja požívam od Ing. Štefana Fabiana - Rozpočtovníctvo a účtovníctvo verejnej správy, obcí, vyšších územných celkov a nimi zriadených rozpočtových a príspevkových organizácií. Vydala SÚVAHA, s.r.o., Privozská 14/A, Bratislava
ahoj erika...
dakujem, kde by som ju mohla zohnat?
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj,
ja som si ju objednala u vydavateľa, adresu som uviedla v príspevku č. 785.
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ahoj Kvet,
veľmi pekne Ťa prosím o radu k príspevku č. 786 ohľadne rozvojového projektu. Možno sa pýtam unáhlene a projekt nebudeme mať schválený, ale chcela by som mať jasno. Nenašla som nič konkrétnejšie k rozvojovým projektom, len smernicu č. 6/2005-R z 20.mája 2005. V nej som nenašla odpoveď na môj problém. Ďakujem.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahojte,
ErikaVac, po preštudovaní "výzvy" a "žiadosti o poskytnutie finančných prostriedkov na rozvojový projekt jazykové laboratóriá pre ZŠ a SŠ" mi jasne vychádza, že predkladateľom projektu je zriaďovateľ a realizátorom projektu je kontrétna škola. Z uvedeného mi teda vyplýva, že finančné prostriedky účelovo určené na uvedený projekt by mal zriaďovateľ poukázať na výdavkový účet školy a škola by z tohto účtu mala realizovať výdavky!

Knihu od Š. Fabiana mám aj ja (no nie je to nic moc). Dobrá je kniha ja od M. Majorovej (je to odborníčka z MF SR na oblasť verejného účtovníctva) "Účtovné súvsťažnosti ..." od vydavateľa "Poradca". Je ale z roku 2004.
0 0
ErikaVac ErikaVac

ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

Ďakujem, za odpoveď. Takto isto ako Ty to chápem aj ja. V tom máš pravdu, že kniha od Š. Fabiana nie je nič moc. Ja mám okrem tejto knihy ešte od vydavateľstva Verlag Dashofer publikáciu Aktuálna príručka účtovníctva organizácií verejného rozpočtu, samosprávy a tretieho sektora a tam je autorkou aj M. Majorová. Len je to veľmi drahé. Ale myslím, že osobné skúsenosti, ktoré máš Ty a ktorými nám pomáhaš tu na Porade sú vzácnejšie a na nezaplatenie. Pekný deň
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

kvet
Ahojte,
ErikaVac, po preštudovaní "výzvy" a "žiadosti o poskytnutie finančných prostriedkov na rozvojový projekt jazykové laboratóriá pre ZŠ a SŠ" mi jasne vychádza, že predkladateľom projektu je zriaďovateľ a realizátorom projektu je kontrétna škola. Z uvedeného mi teda vyplýva, že finančné prostriedky účelovo určené na uvedený projekt by mal zriaďovateľ poukázať na výdavkový účet školy a škola by z tohto účtu mala realizovať výdavky!

Knihu od Š. Fabiana mám aj ja (no nie je to nic moc). Dobrá je kniha ja od M. Majorovej (je to odborníčka z MF SR na oblasť verejného účtovníctva) "Účtovné súvsťažnosti ..." od vydavateľa "Poradca". Je ale z roku 2004.
ahoj kvet, tak potom ktoru si mam kupit?...ja by som fakt potrebovala konkretne uctovne pripady...
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ja odporúčam knihu od M.Majorovej "Súvsťažnosti ...."
0 0
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

Ahojte,
vedeli by ste mi poradiť na akú položku a podpoložku ekonomickej klasifikácie sa zaúčtuje plavecký výcvik a doprava naň pre žiakov zš ?
Ďakujem.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahojte.

Doprava na plavecký výcvik jednoznačne podpoložka EK 634 004 - Prepravné a nájom dopravných prostriedkov.
Plavecký výcvik (čo to je, plaváreň fakturuje nájom ???) vychádzal by som z faktúry, resp. nejakej zmluvy, dohody a podľa toho by som výdavok zatriedil. Predpokladám, že to bude nejaký výdavok z položky 637 - Služby.
0 0
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

Je to faktúra za základný plavecký výcvik, ktorý každoročne absolvujú žiaci štvrtého ročníka - financuje sa z darov. Text faktúry: Fakturujeme Vám za základný plavecký výcvik žiakov, ktorý sa konal v dňoch ...... Výcvik sa koná na základe telefonického dohovoru so Združenou strednou školou.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Použil by som podpoložku EK 637 004 - Všeobecné služby (zatrieďuje sa na ňu aj externé vyučovanie).
0 0
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

Ďakujem, tiež by som použila 637004 (nič vhodnejšie tam nie je), ale vždy je istejšie sa poradiť.
0 0
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

V súvislosti s kódmi zdroja financovania ma napadla ešte jedna otázka. V ŠJ sa na pokyn zriaďovateľa vyberá od každého žiaka - stravníka tzv. réžia - je to poplatok vo výške 20,- Sk mesačne na 1 žiaka - stravníka. Keďže to nie je príjem uvedený v § 23 ods. 1 z. č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy v z. n. p., bude to teda vlastný príjem obce s kódom 41?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Podľa môjho názoru, tzv. réžia je súčasťou úhrady za stravu detí v ŠJ a preto sa na ňu vzťahujú osobitnosti rozpočtového hospodárenia RO (ustanovenie § 23 ods. 3 zák. č. 523/2004 Z.z.) a keďže úhrada réžie je súčasťou rozpočtu RO (z potravinového účtu sa prevádza na príjmový účet), preto by som použil kód zdroja 72.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím Vás, čo sa môže uhrádzať z takýchto poplatkov, ktoré platia rodičia (mimo spotreby na potraviny) a tiež prostriedkov, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov (55%), ide o tzv. réžiu. Môžu sa tieto príspevky použiť aj na mzdové náklady a úhradu fa za energie?
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím Vás, mohol by mi niekto rozpísť ako účtuje známky - ceniny, ktoré nakupuje z pokladne. Ide mi o rozpočtovú organizáciu. Ja som to účtovala do nákladov 420/232 09121 632003. Asi to nie je správne. Chcela by som si to dať do poriadku.
Pekný deň!
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ivča
Prosím Vás, čo sa môže uhrádzať z takýchto poplatkov, ktoré platia rodičia (mimo spotreby na potraviny) a tiež prostriedkov, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov (55%), ide o tzv. réžiu. Môžu sa tieto príspevky použiť aj na mzdové náklady a úhradu fa za energie?
Tzv. réžia predstavuje vykalkulované náklady na prípravu stravy pre deti a zamestnancov, napr. priame mzdy a odvody do poistných fondov zamestnancov ŠJ, energie a pod. (okrem nákladov na potraviny, tie sú stanovené finančným limitom a používajú sa priamo na úhradu fa. za nákup potravín). Z uvedeného vyplýva, že z prijatej úhrady za stravu vo výške "réžie" by sa mali prednostne uhrádzať osobné náklady zamestnancov ŠJ (platy a odvody) a prevádzkové náklady ŠJ, resp. ich časť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať