Zavrieť

Porady

Usporiadat
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj Kvet, veľmi pekne ďakujem.
0 0
All All

All je offline (nepripojený) All

Ahojte, potrebujem poradit, zacala som robit mzdy na strednej skole - mudovy program - PAMIVES. Je tu niekto kto vie s tym pracovat. Dakujem
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj, ja tiež používam na spracovanie miezd APV - PAM od fi. IVES. V čom potrebuješ poradiť ?
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ahojte, po dlhom čase som sa dostala na poradu a chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Prichádza koniec roka, tak by som si chcela ujasniť, ako je to s presunom financií do budúceho roka. Môžu sa prevádzať len prostriedky, ktoré dostávame z KŠÚ a týkajú sa prenesených kompetencií. Tieto prostriedky by sa mali vyúčtovať do marca 2007. Môžu sa použiť aj napr. na úhradu poplatku za nezamestnávanie občanov so ZPS? Prostriedky na origin. kompetencie sa nemôžu prevádzať a taktiež vlastné príjmy. Je môj názor správny?
0 0
All All

All je offline (nepripojený) All

Ahoj Kvet, prebrala som po jednej pani mzdy v skolstve a nikdy som to nerobila. Sice som to vsetko zvladla za 0906 na 99%, ale mam medzery. Pre mna by bolo naj, keby som sa mohla osobne stretnut a ukazat mi to.
Jedna sa viac menej o Soc. poistovnu - EZU, Homebanking, Vykazy do ZP - elektronicky a vsetky poistovne - zostavy. Este som ich neposlala a musim to urobit do 18 - teho.

Dakujem
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, aj Vám príšla návratka z IVESU z Košic na prechod programu z Dosu na Windows. Nemáte niekto skúsenosti s tou win verziou? Odkedy sa chystáte prejsť na novú verziu?
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj..zatial nic neprislo, ale uz davno to slubovali...
mam na teba jednu otazku..nevies aky protiucet by som mala dat na peniaze, ktore mi prisli od krajskeho uradu na sutaz?....MD 232/ a D?
dakujem...
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

uz mi prisla navratka tak som ju poslala naspat. chcela by som nan prejst od januara..ale pri ich rychlosti pochybujem ze to stihnu....:-)
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

henika
ahoj..zatial nic neprislo, ale uz davno to slubovali...
mam na teba jednu otazku..nevies aky protiucet by som mala dat na peniaze, ktore mi prisli od krajskeho uradu na sutaz?....MD 232/ a D?
dakujem...
Ahojte, odpovedám k dotazu ohľadom účtovania prostriedkov na súťaže.
Podľa usmernenia KŠÚ je účtovanie nasledovné:
Pri vzniku výdavku škola ich zaúčtuje na ťarchu účt. triedy 4- Náklady rozpočtových organizácií (účtu 410-Materiálové náklady alebo 420-Služby) a v prospech účtu 232- Vkladový výdavkový rozpočtový účet alebo 234- Výdavkový rozpočtový účet (podľa toho, kto je zriaďovateľom školy).
Po úhrade faktúry krajským školským úradom sa súťaž v účtovníctve zúčtuje ako refundácia jednotlivých položiek výdavkového účtu podľa ekonomickej a funkčnej klasifikácie a príslušných nákladov rozpočtovej organizácie.

Pekný deň prajem
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj..dakujem..ja som tie peniaze dostala dopredu...tak ako to mam prijat na ucet?
0 0
gabuska gabuska

gabuska je offline (nepripojený) gabuska

henika
ahoj..dakujem..ja som tie peniaze dostala dopredu...tak ako to mam prijat na ucet?
Ahojte.
Netreba takého prijaté finančné prostriedky otočiť cez zriaďovateľa a potom
by sa prijatie späť účtovalo oproti 211?
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

gabuska
Ahojte.
Netreba takého prijaté finančné prostriedky otočiť cez zriaďovateľa a potom
by sa prijatie späť účtovalo oproti 211?
ahojte..tak ako to treba spravit?...ako je to uctovne spravne?
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

mám na Vás otázku :
prisla mi darovacia zmluva na pocitace z infoveku. je to DHM_ pocitace, z ktorých každy ma este nejak zostatkovu cenu: napr. podictac v OC 30 725 ma odpisanu hodnotu 29 983 a zostatkova cena je 742, s tým ze datum uplneho odpisu je 10/2006. Ako to mam zaevidovať do majetku. ja to chcem urobit takto: do karty majetku dam nadobudaciu cenu s tým, že do odpisov nahodim už odpisanu ciastku. ael davam tam aj prevucovacie zapisa 211/901 ?
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

mám na Vás otázku :
prisla mi darovacia zmluva na pocitace z infoveku. je to DHM_ pocitace, z ktorých každy ma este nejaku zostatkovu cenu: napr. pocitac v OC 30 725 ma odpisanu hodnotu 29 983 a zostatkova cena je 742, s tým ze datum uplneho odpisu je 10/2006. Ako to mam zaevidovať do majetku. ja to chcem urobit takto: do karty majetku dam nadobudaciu cenu s tým, že do odpisov nahodim už odpisanu ciastku. ael davam tam aj preuctovacie zapisy 211/901 ?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahojte,
k otázke "anita80":
pre upresnenie, ide o darovanie PC, ktoré boli majetkom štátu (Infovek) a školy ich mali v prenájme (alebo vo výpožičke). Účtovne mali byť zachytené na podsúvahových účtoch. Infovek ich darovacou zmluvou previedol na zriaďovateľov. Obdarovanými sú zriaďovatelia - obce, mestá, ktoré sú povinné o tomto majetku účtovať vo svojom účtovníctve až kým nezveria do správy svojej RO písomnou zmluvou.
Bezodplatne nadobudnutý majetok (napr. darovaním) sa ocení reprodukčnou obstarávacou cenou, t.j. cenou, za ktorú by sa majetok obsataral v čase, keď sa o ňom účtuje. Z uvedené vyplýva, že účtovnú jednotku by nemala zaujímať zostatková cena tohto majetku. Účtovná jednotka je povinná tento majetok oceniť a odpisovať podľa svojho odpisového plánu.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

takze ked zistim ze cena jednej pocitacovej zostavy ma teraz hodnotu napr 15 000 Sk tak ju teda podla mojej smernice len zaradim na 971 /999 a je to vsetko?vies si kvet predstavit aky vietor urobim zriadovatelovi ked mu toto poviem?naozaj to teda nesmiem zaradit v OC - odpisy? a nemalaby som to doodpisovat?
0 0
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

Ahojte všetci, mám otázku:
V ŠJ, aby sme ušetrili na bankových poplatkoch vyberáme peniaze za stravu v hotovosti. Na porade, ktorú mala vedúca školského úradu v našom obvode sa vyjadrila jedna z vedúcich jedální, že porušujeme zákon, keď vyberáme peniaze za stravu v hotovosti. Neviem o žiadnom porušení zákona, keď máme povolený denný zostatok pokladničnej hotovosti a ten dodržiavame. V prípade väčšieho zostatku pracovníčka odvedie peniaze na účet, taktiež máme spísané dohody o hmotnej zodpovednosti. Ide nám o dodržanie §19, ods.3 zák.523/2004 o rozpočtových pravidlách - zachovávať hospodárnosť, efektívnosť a účinnosť použitia verejných prostriedkov. Poznám ŠJ, kde bankové poplatky za rok činia 60.000,- Sk. U nás činí táto čiastka max. 6.000,-Sk. Naozaj porušujeme zákon?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

uctovnicka
Ahojte všetci, mám otázku:
V ŠJ, aby sme ušetrili na bankových poplatkoch vyberáme peniaze za stravu v hotovosti. Na porade, ktorú mala vedúca školského úradu v našom obvode sa vyjadrila jedna z vedúcich jedální, že porušujeme zákon, keď vyberáme peniaze za stravu v hotovosti. Neviem o žiadnom porušení zákona, keď máme povolený denný zostatok pokladničnej hotovosti a ten dodržiavame. V prípade väčšieho zostatku pracovníčka odvedie peniaze na účet, taktiež máme spísané dohody o hmotnej zodpovednosti. Ide nám o dodržanie §19, ods.3 zák.523/2004 o rozpočtových pravidlách - zachovávať hospodárnosť, efektívnosť a účinnosť použitia verejných prostriedkov. Poznám ŠJ, kde bankové poplatky za rok činia 60.000,- Sk. U nás činí táto čiastka max. 6.000,-Sk. Naozaj porušujeme zákon?
Žiadny právny predpis neurčuje, že úhrada za stravu sa nesmie vyberať v hotovosti ! Môžem potvrdiť, že úhrada za stravu v hotovosti je hospodárnejšia, aj my to tak robíme.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

anita80
takze ked zistim ze cena jednej pocitacovej zostavy ma teraz hodnotu napr 15 000 Sk tak ju teda podla mojej smernice len zaradim na 971 /999 a je to vsetko?vies si kvet predstavit aky vietor urobim zriadovatelovi ked mu toto poviem?naozaj to teda nesmiem zaradit v OC - odpisy? a nemalaby som to doodpisovat?
Asi si ma zle pochopila. Doteraz, t.j. do času, kým ste mali PC vo výpožičke, resp. v prenájme (boli majetkom štátu) ste mali ako účtovná jednotka viesť tento majetok v evidencii na podsúvahových účtoch.
Od dátumu uzavretia darovacej zmluvy by ste mali PC z evidencie vedenej na podsúvahových účtoch tento majetok - PC vyradiť (účtovným zápisom MD 999/ D 971).
Podľa informácií ktoré mám, obdarovaným je zriaďovateľ nie škola ! Tzn., že o tomto majetku má povinnosť účtovať zriaďovateľ. Ak vám zriaďovateľ písomnou zmluvou uzatvorenou podľa § 6 ods. 1 zák. č. 138/1991 Zb. o majetku obcí zverí tento majetok - PC do správy, účtovať o tomto majetku bude škola - RO !
Bezodplatne nadobudnutý majetok musí zriaďovateľ oceniť a to reprodukčnou obstarávacou cenou. Zriaďovateľ ho nemôže zaradiť v zostatkovej cene a doodpisovať ho. Musí ho zariadiť v reprodukčnej obstarávacej cene. Ja napr. takýto majetok oceňujem cenou, ktorá je uvedená ako obstarávacia cena.
Samozrejme, že takýto majetok sa musí odpisovať podľa odpisového plánu !!!
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

uz rozumiem . ja som tu zmluvu podstupila zriadovatelovi, ktory mi ju zveri do spravy...a teda on mi to aj oceni a v tej cene to budme evidovat ja ...?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať