Zavrieť

Porady

Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Zákon č. 597/2003 Z.z. o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zriadení v znení neskorších predpisov ukladá povinnosť zriaďovateľom povinnosť oznámiť rozpis finančných prostriedkov pre jednotlivé školy v lehote do 15 dní KŠÚ. Uvedené sa týka len rozpisu normatívnych finančných prostriedkov, ktoré zriaďovateľ dostane na financovanie preneseného výkonu štátnej správy na úseku školstva na začiatku roka a nie zmien v priebehu roka.
Záver: podľa môjho názoru, zmenu rozpočtu normatívnych prostriedkov v priebehu roka netreba KŠÚ nahlasovať.
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

kvet chcem sa ta opytat..dostali sme projekt na revitalizaciu kniznic, ktory nam prisel cez zriadovatela.v projekte mame planovanu spoluucast. ale teraz neviem na ktory ucet vlozit tie peniaze na spoluucast na 232 alebo na 236 ?
od zriadovatela som projekt uctovala 232/211
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Podľa zdroja finančných prostriedkov na spolúčasť. Ak je to od zriaďovateľa tak 232/211. Ak je to formou daru tak na mimorozpočtový účet 245 / 218 a následný prevod na príjmový účet ...

Napíš zdroj financovania spoluúčasti.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Kvet, prosím Ťa, mohol by si reagovať na moju otázku v príspevku účtovanie cirkví. Ide mi o prechod z JÚ na PÚ. Nikto nereaguje na moju otázku. Ak by si bol ochotný, veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem!
0 0
anita80 anita80

anita80 je offline (nepripojený) anita80

kvet
Podľa zdroja finančných prostriedkov na spolúčasť. Ak je to od zriaďovateľa tak 232/211. Ak je to formou daru tak na mimorozpočtový účet 245 / 218 a následný prevod na príjmový účet ...

Napíš zdroj financovania spoluúčasti.
spoluúčasť nie je od zria´dovateľa.je z občianskeho združenia a zrpš
ale ten projekt mam prideleny cez zriadovateľa.teda ho mam na 232 .tak naco potom do toho tahat darovaci ucet?
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Prostriedky z OZ a ZRPŠ príjmeš ako dar, resp. grant na mimorozpočtový účet (245) v súlade s ustanovením § 23 ods. 2 zákona č. 523/2004 Z.z. (účtovanie MD 245 / D 218). Pri ich použití ich prevedieš na príjmový vkladový rozpočtový účet v sume spoluúčasti na finacovaní projektu (účtovanie MD predpis MD 918 / D 215, reálny prevod MD 236+EK / D 262 a MD 262 / D 245) a následne ich prevedieš na ZBÚ zriaďovateľa (účtovanie predpis MD 219 / D 348, reálny prevod MD 348 / D 236 bez EK). Zriaďovateľ ich v súlade s ustanovením § 23 ods. 1 zákona č. 523/2004 Z.z. následne prevedie na Váš vkladový výdavkový rozpočtový účet (účtovanie MD 232 bez RK / D 211).

Pekný deň
0 0
helenka11 helenka11

helenka11 je offline (nepripojený) helenka11

Máme uzatvorenú zmluvu s Fondom social.rozvoja, že spolufinancujeme realizáciu projektu. Prostriedky poskytne zo ŠR MPSVR SR a
my v podiele 6% z objemu financií. Na finančné prostriedky od MPSVR som použila zdroj 111 /zo štátneho rozpočtu/ a na spolufinancovanie zdroj 41
vlastné prijmy- je to správne? .
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím Vás pri vyplácaní dopravného, je potrebné pri každom vyúčtovaní mať doložený doklad SAD o výške cestovného, keď vieme, že toto cestovné sa nemenilo? SAD si vydanie tohto dokladu účtuje.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ivča
Kvet, prosím Ťa, mohol by si reagovať na moju otázku v príspevku účtovanie cirkví. Ide mi o prechod z JÚ na PÚ. Nikto nereaguje na moju otázku. Ak by si bol ochotný, veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem!
Ďakujem za pomoc, určite to využijem.
0 0
koruna koruna

koruna je offline (nepripojený) koruna

Aký kód zdroja mám dať pri príjme preplatku z RZZP?
0 0
reapu reapu

reapu je offline (nepripojený) reapu

Prosím Ťa Kvet, môhol by si mi ozrejmiť, čo je to za účet 218, stretla som sa s ním prvýkrát.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Účet 218 - Zúčtovanie výdavkov obcí a VÚC je výsledkovým účtom, ktorého konečný stav sa pri ročnej účtovnej závierke prevádza na účet 933 - Prevod zúčtovania príjmov a výdavkov. Na tomto účte účtuje len obec a VÚC (nie RO ani PO) a účtuje tu realizované rozpočtové výdavky súhrnne za rozpočtové hospodárenie obce (VÚC) a riadených rozpočtových organizácií.

Pozdravujem a prajem pekný deň.
0 0
reapu reapu

reapu je offline (nepripojený) reapu

Ďakujem o vysvetlenie. A prajem príjemný víkend.
0 0
Paľka Paľka

Paľka je offline (nepripojený) Paľka

Pekný deň všetkým,
mám na vás prosbu, pracujete niekto vo WinPaM? Ak áno, ako sa vám pracuje, je to lepšie ako v Pam? Rozhodujem sa, či mám alebo nemám prejsť z Pam na WinPaM, preto by som vás poprosila o vaše skúsenosti.
0 0
anna m anna m

anna m je offline (nepripojený) anna m

Ahoj,
Poprosila by som o radu ako mám účtovať digitálnych štúrovcov. Ďakujem.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Paľka
Pekný deň všetkým,
mám na vás prosbu, pracujete niekto vo WinPaM? Ak áno, ako sa vám pracuje, je to lepšie ako v Pam? Rozhodujem sa, či mám alebo nemám prejsť z Pam na WinPaM, preto by som vás poprosila o vaše skúsenosti.
Ja pracujem vo WINPam a som nadmieru spokojná. Ak budeš mať nejaké otázky a budem vedieť poradiť poradím.
0 0
Paľka Paľka

Paľka je offline (nepripojený) Paľka

karpis
Ja pracujem vo WINPam a som nadmieru spokojná. Ak budeš mať nejaké otázky a budem vedieť poradiť poradím.

Teda ak si dám nainštalovať WinPaM, budem môcť pracovať, než sa to naučím, v starej Pam? Nie je to veľmi zložité?
0 0
paťka paťka

paťka je offline (nepripojený) paťka

dobry den poradaci, sme zakladna skola a zamestnavame pracovnicku cez projekt na podporu zamestnávania dlhodobo nezamestnanych, cast jej mzdy nam refunduje úrad práce. vie mi niekto poradit na aky ucet mam zauctovat refundaciu jej mzdy. ja si myslim ze na 236 ale neviem ako ten prijem zaradit podla rozpoctovej klasifikacie.
0 0
gabuska gabuska

gabuska je offline (nepripojený) gabuska

Ahojte,
prosím viete mi niekto poradiť, či elektronická zabezpečovacia siganalizácia
budovy obstaraná z bežných výdavkov nad 30 tis.SK navyšuje hodnotu
budovy?
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím radu ohľadom digitálnych štúrovcov. Nakupovali sme ešte v januári z kapitálových výdavkov v rámci DŠ a to tým spôsobom, že sme všetko uhrádzali z osobitného účtu, čím sa nám tieto ZP (nakoľko to bolo nad 30 tis.) nedostali do majetku.
Účtovanie bolo nasledovné (v krátkosti):
245/918
022/042
042/321
321/245
918/211
Môže to účtovanie byť takéto, alebo to bolo potrebné previesť cez príjmový účet a zriaďovateľa na VÚ a úhradu robiť z tohoto VÚ a zároveň to zaevidovať aj do majetku a robiť odpisy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať