Zavrieť

Porady

Usporiadat
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Prosím prispevateľov v tejto téme, aby sem nepísali príspevky , konkrétne príspevky týkajúce sa rozpočtových a príspevkových organizácií.
Na RO a PO je vytvorená nová porada => Neziskové organizácie - neziskový sektor => Rozpočtové a príspevkové organizácie.

Ďakujem,
Beata
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

ErikaVac
Ahoj Kvet,
neviem či nebudem písať mimo témy, ale chcem sa spýtať ako správne zaúčtovať konečný zostatok na príjmovom účte 236? Musím na tomto účte nechať povinný zostatok 500,- Sk a podľa usmernenia zriaďovateľa tento účet nesmie vykazovať žiadny zostatok. Rozmýšľala som nad takýmto postupom: MD 348/ D 236 7. Ale neviem či je to správne keďže účet 236 mi vstupuje do súvahy. Ďakujem za odpoveď.


dianad
Ked mam neodvedeny zostatok na ucte 236 /povinny zostatok na ucte/ predkontujem to 219/348. Zostava mi ako neodvedeny prijem zriadovatelovi. Zaroven mi sedi ucet 215 aj 219. Potom v januri ked mi nabehnu dalsie platby na PU tak to dam ako 348/236 7. Tym padom mi to vypadne z 348. Dufam, ze to robim spravne. A mam jednu otazkocku na Kvet: prosim ta moze mi ist 964 plusom? Viem ze sa odvija od 211 a 400 stoviek. Lenze ja mam 211 vyssiu ako 400. A uhradene faktury mam vsetky okrem jednej potravinovej ktoru som zaucotvala 112/321.


miroslavah
Prosim poraďte, na aku položku ekonomickej klasifikácie zaúčtovať nákup hračiek pre materskú školu a ŠKD. Ďakujem


bef
Beatka uzatvorila túto tému a tak píšte do témy Rozpočtové a príspevkové org. ale odpoveď pre posledných prispievateľov. Moje účtovanie je nasledovné :

Pre ErikaVac a dianad
Účtovanie minimálneho zostatku účtov na konci roka

Zostatok na príjmovom účte:
- predpis odvodu vl.príjmov 219/348

V novom roku:
- odvod vl.príjmov zriaďovateľovi 348/236

- príjem vl.príjmov od zriaďovateľa 232/211

Zostatok na výdavkovom účte:
- predpis odvodu nepoužitej dotácie 211/348

V novom roku:
- odvod nepoužitej dotácie zriaďovateľovi 348/232

- príjem nepoužitej dotácie od zriaďovateľa 232/211

T.j. ak takto zaúčtujete zostatky nemal by vzniknúť rozdiel medzi 211 a 400 iba ak je niečo zle zaúčtované.

Pre miroslavah
Pri nákupe hračiek pre MŠ používam EK 633009



Prajem pekný deň
Tento príspevok mal byť tiež v rozpočtovkách a nie tu!
Strácajú sa rady, ktoré mnohí hľadajú práve v porade "Rozpočtové a neziskové org.". A nový člen porady, alebo aj hosť, či zúfalý účtovník obce, ktorý hľadá možno práve túto odpoveď, neviem ako by sa mal sem dopracovať...
0 0
Svetlana Steranková Svetlana Steranková
Anteka, keby si bola tak dobrá a napísala, čo máš zaúčtované v OON pri mzdách.
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ahojte, porada mi veľmi pomáha pri mojej práci.
Chápem, že bolo potrebné urobiť poriadok v témach...aby nevznikal chaos.
Ja účtujem ako obec....zriaďovateľ a máme aj RO zriadené obcou....ZŠ,MŠ,ŠKD...atď.
Poraďte mi prosím do ktorej témy sa mám dostať, aby som mohla konzultovať s ostatnými. Predtým som zadala IBEU vybrala si tému.Veľmi mi vyhovovla téma Účtovaníctvo v obciach,PO a RO.No je uzamknutá.
ĎAkujem
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ahoj,
Neziskové organizácie,
Rozpočtové a príspevkové organizácie
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Beatka, nedá sa tu "upratať"? Tiež by som privítala nejaké rady, ale 100 podstránok tejto témy je nad moje časové možnosti a duševné sily...

Možno by som Ti v tom mohla nejako pomôcť? ... rada prípadne pomôžem.
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ahojte,
pri zostatku z miezd na depozite RO prenesené kompetencie/ZŠ/ urobím v roku 2007:
211/215
262/245
236 292017 "111"/262
219/236 ....ale bez RK?????
aby sa dostalo do regulácie, alebo s RK aby vypadlo z regulácie
a zriaďovateľ príjme 231/346
a odvedie KŠU 346/231
nakoľko sa nejedná o príjem mesta
ĎAkujem
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Odpoveď zvýraznená:

RO - škola:
211/215 O.K.
262/245 O.K.
236 292017 "111"/262 O.K.
219/236 ....ale bez RK O.K.

Zriaďovateľ - obec:
231 / 217 regulácia
218 / 231 odvod KŠÚ a zároveň
211 / 234+09.1.2.1+637 020 + 111

0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ďakujem za rýchlu odpoveď, len nerozumiem prečo 211????/234 .....u obce
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ahojte,
obec.....spôsobená škoda na mot.vozidle inou osobou

predpis 378/215
príjem 235/378
231/217

prosím potvrďte alebo vyvráťte
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ak to bola škoda, ktorú spôsobila iná osoba (nie vlastný zamestnanec obce) tak je to O.K. Ak by škodu spôsobil vlastný zamestnanec obce tak by sa predpis pohľadávky účtoval na účte 335.
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ďakujem veľmi pekne
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka


Kvet mohla by som poprosiť o radu?????? zúčtovanie u obce-školstvo
Mala by som dotaz k zúčtovaniu úrokov a poplatkov na bežných účtoch, kde máme štátne peniaze.
Máme 4 takéto účty /dotačný,investičný,pridavky na deti,hmotná núdza/

My zúčtovávame takto:

Poplatok za vedenie účtu 30.- Sk 430 / 234 09121 637012 111
218 / 231

Ostatné poplatky banke 100.-Sk 420 / 234 09121 637012 41 /tie si potom kompenzujeme z príjmov/
218 / 231

Úrok 60.- Sk 235 243 111 / 215
231 / 217

Odvod úroku – výnosu zo ŠR 60 – 30 = 30.- SK
Predpis odvodu 217 / 346 30.- SK
Odvod 346 / 231 30.- Sk

V účtovníctve mám na 234 výdaj na poplatkoch na 111 - 30.- Sk
na 235 príjem na 111 - 60,- čo činí 30 odvod do ŠR
30 vynaložené poplatky
Problém vidím v tom že máme aj iné štátne peniaze ako od KŠU a takýmto zúčtovaním sa nám dostávajú do čerpania
poplatky zo všetkých 4 účtov.
ĎAKUJEM



0 0
bibiana11 bibiana11

bibiana11 je offline (nepripojený) bibiana11

Dobry deň,

ja tiež účtujem v IBEU - začiatočníčka v školstve

mám nasledovný problém

nedávno zistili, že máme už roky nepoužitý žeriav, ktorý nemáme v evidencii

chceli by dať do šrotu

vedeli by ste mi poradiť, čo v takom prípade

pokiaľ dobre viem, majetok ktorý nie je v evidenciií najprv treba zaevidovať,ale v akej cene????
potom UIK dá návrh na vyradenie

ďakujem a teším sa na možné konzultácie ohľadne tohto programu
0 0
ringlodka ringlodka

ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

Ahojte,
ZŠ s právnou subjektivitou dostala nenávratný finančný príspevok zo SORO v rámci MŠ SR-oddedlenie riadenia pre ESF,ktorý sa skladá z príspevku ESF 75 %, z príspevku zo ŠR 20 % a z vlastných zdorojov 5 %.Zo zmluvy vyplýva, že pred použitím týchto prostriedkov ich prijímateľ prevedenie do rozpočtu obce zriaďovateľa. Je mi jasný postup.
Chcela by som len poradiť akú položku použije ZŠ na svojom príjmovom účte. Má to považovať ako grant a použije takto????

236 311 zdroj 1161 - na 75%
236 311 1162 - na 20%
236 311 11G6 - na 5%

a následne aj čerpanie bude s takýmito zdrojmi alebo sa použije v prvých dvoch prípadoch 312001,alebo 312002 ???
ĎAkujem
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, prosím Vás, podeľte sa so mnou o svoje skúsenosti pri tlačení zostáv a dokladov z IBEUčka. Dlho som používala ihličkovú tlačiareň, pokazila sa. Prestavila som si v servise laserovú tlačiareň, tlač je neporovnateľne rýchlejšia
a úplne nehlučná, ale kvalita tlače sa mi nepozdáva. Text je menší a zdá sa mi dosť slabá farba, pritom je toner plný. Mám obavu, že o rok budú doklady nečitateľné. Nemám niečo zle nastavené?
Ďakujem.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

AntekaK aký typ tlačiarne máš? Skús farbu pridať v predvolených nastaveniach tlačiarne. malo by to tam niekde byť. Pedvoľby tlače alebo tak nejak by sa to malo volať. Veľkosť textu sa v DOSosovskom Ibeu nastavuje ťažšie, ale dá sa.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Velmi pekne dajujem za odpoved. Pouzivam laserovu tlaciaren LEXMARK E320.
Pozerala som to nastavenie tlaciarne vo vlastnostiach, je tam taka zlozka farby - su tam dve moznosti: automaticky (odporuca sa), rucne. Ale ja neviem, co si tam mam nastavit, ked kliknem na pridat, ponuka mi to akesi
subory. Nie je to iba na farebne tlaciarne? Ja mam iba klasiku ciernu.
Dakujem.
0 0
asma asma

asma je offline (nepripojený) asma

AnetaK
Tlačiareň sa dá nastaviť v IBEU - servis - voľba tlačiarne - nastav si svoj typ, ak tam nie je tak si z ponuky vyber 98 MODUL VT IVES a potom ti to možno pôjde.
Naše účtovníčky majú najlepšiu skúsenosť s tlačiarňami typu HP
Veľa šťastia

0 0
olivia 47 olivia 47

olivia 47 je offline (nepripojený) olivia 47

ahoj........Anteka K
danovy bonus sa uctuje zvlast?........v predpise? a ked sa vyplati?
pracujem v rozpočtovke-IBEU este v DOS-ke........
a ked som uz tu prosim ta, ako zauctovat prijaty majetok - v reprodukcnej cene/asi ako darom - to sa este poradime-pripadne bude zmluva o darovani-bezodplatne..drobny hmotny do J.C-/OC/menšia ako 30.000,-...stoly,lavice,dvere,mreze,barovy pult ...take vselico..ak mas cas...v tomto pracujem cca mesiac a pol......????????
olivia 47
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať