Zavrieť

Porady

Zápisnica z valného zhromaždenia s.r.o.

Ako má vyzerať a ako sa nazýva zápisnica z valného zhromaždenia s.r.o., ak je v spoločnosti jediný spoločník? Musí byť overená notárom?
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
toria Pozri príspevok
nemá niekdo vzor zápisnice z valneho zhromaždenia jednoosobovej s.r.o.??? Veľmi by pomohla!!!
veľmi jednoduch ti prilepím
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ten predosly vzor je zly, ma tam byt podpis spolocnika, nie konatela.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
josh Pozri príspevok
Ten predosly vzor je zly, ma tam byt podpis spolocnika, nie konatela.
aj tam veru bolo tak, a ja som to prepísala - dá sa to jednoducho opraviť
0 0
jana.kocanova jana.kocanova

jana.kocanova je offline (nepripojený) jana.kocanova

Ahojte poraďáci,

tiež riešim podobny problem. Vie mi niekto poradiť, ak chcem zmeniť Zakladateľskú listinu ohľadom zvolávania valného zhromaždenia (v terajšej Zakladateľskej listine mám uvedené, že v novom účtovnom období musí byť valné zhromaždenie zvolávané nejneskôr do 30.marca každého roka). Ja by som ten dátum chcela zmeniť do 31.mája. každého roka. Vie mi niekto poradiť, či je táto služba v OR spoplatňovaná?
Či musím vypísať formulár Návrh na zápis zmeny údajov....? resp. čo všetko je potrebné vykonať, aby mi to OR schválil?
Musím Zakladateľskú listinu poslať na Živnostenský register?

Ďakujem

JanaK
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

na obchodnom registri netreba podavat v takomto pripade navrh na zapis zmien, lebo veci ohladne zvolavania valneho zhromazdenia nie su zapisane v obchodnom registri.
takze iba zmenit a dorucit do zbierky listin, je to bez poplatku.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom zapisnice o rozdeleni zisku. potrebujem to surne, pretoze to musime poslat na register.
v roku 2007 sme mali stratu 24924,26 eur
v roku 2008 sme mali zisk 9364,19 eur
stratu sme v danovom priznani umorili celym ziskom.
moze zapisnica vyzerat nasledovne?
Prítomní preukázali svoju totožnosť a*kompetencie k*všetkým právnym úkonom, ku ktorým ich zaväzuje právny poriadok k*zastupovaniu na valnom zhromaždení.


I.Predmet jednania:

1.schválenie účtovnej závierky za rok 2008
2.rozdelenie hospodárskeho výsledku za rok 2008


II.Uznesenie valného zhromaždenia:

1.Valné zhromaždenie schvaľuje účtovnú závierku za rok 2008
2.Valné zhromaždenie schvaľuje rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% 468,21 Eur
úhrada neuhradenej straty minulých rokov vo výške 8895,98 Eur




V*... dňa ...




Podpis predsedu VZ (spoločníka)




Podpis zapisovateľa (konateľa)
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
janka.mo Pozri príspevok
Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom zapisnice o rozdeleni zisku. potrebujem to surne, pretoze to musime poslat na register.
v roku 2007 sme mali stratu 24924,26 eur
v roku 2008 sme mali zisk 9364,19 eur
stratu sme v danovom priznani umorili celym ziskom.
moze zapisnica vyzerat nasledovne?
Prítomní preukázali svoju totožnosť a*kompetencie k*všetkým právnym úkonom, ku ktorým ich zaväzuje právny poriadok k*zastupovaniu na valnom zhromaždení.


I.Predmet jednania:

1.schválenie účtovnej závierky za rok 2008
2.rozdelenie hospodárskeho výsledku za rok 2008


II.Uznesenie valného zhromaždenia:

1.Valné zhromaždenie schvaľuje účtovnú závierku za rok 2008
2.Valné zhromaždenie schvaľuje rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% 468,21 Eur
úhrada neuhradenej straty minulých rokov vo výške 8895,98 Eur




V*... dňa ...




Podpis predsedu VZ (spoločníka)




Podpis zapisovateľa (konateľa)
prosiiim ak mate chvilku cas,, tak sa mi na to pozrite. dakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka (Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky )+ Výročná správa, Auditorská správa.
Zápisnica z VZ sa neprikladá.

Ak je jeden spoločník potom - Rozhodnutie jediného spoločníka o rozdelení hospodárskeho výsledu robí spoločník (ale nedáva sa do OR).

Píšeš niečo o umorovaní straty.....
Ale pri rozdeľovaní HV sa delí účtovný HV.

Môžeš napísať tak (skoro tak ako uvádzaš), že ......rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% t.j. 468,21 Eur ; zostatok zisku vo výške 8895,98 Eur sa použije na úhradu straty minulých rokov .
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
azla Pozri príspevok
Do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka (Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky )+ Výročná správa, Auditorská správa.
Zápisnica z VZ sa neprikladá.

Ak je jeden spoločník potom - Rozhodnutie jediného spoločníka o rozdelení hospodárskeho výsledu robí spoločník (ale nedáva sa do OR).

Píšeš niečo o umorovaní straty.....
Ale pri rozdeľovaní HV sa delí účtovný HV.

Môžeš napísať tak (skoro tak ako uvádzaš), že ......rozdelenie zisku po zdanení za rok 2008 vo výške 9364,19 Eur nasledovne:
prídel do rezervného fondu vo výške 5% t.j. 468,21 Eur ; zostatok zisku vo výške 8895,98 Eur sa použije na úhradu straty minulých rokov .
to o umoreni straty som napisala len preto, ze ja som prakticky ziaden zisk nedanila a tam to je napisane, ze po zdaneni....
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Chcela by sa spytat, pisem prvy krat zapisnicu z valneho zhromazdenia k rozdeleniu zisku spolocnosti za rok 2008. V marci t.r. sa menili spolocnici. Chcela by som vediet, ci uvadzam tam aj novych spolocnikov, ci len starych a ci treba zadat hodnotu vkladov v Sk, alebo v eurach. Dakujem
0 0
anobejby anobejby

anobejby je offline (nepripojený) anobejby

Prosím VASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS,
potrebujem vzor zápisnice z valného zhromaždenia pri zmene sídla

Pomôže mi niekto ,?????


0 0
IwanaV IwanaV

IwanaV je offline (nepripojený) IwanaV

Ahojte, rozhodnutie jediného spoločníka sa neposiela do OR??
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
IwanaV Pozri príspevok
Ahojte, rozhodnutie jediného spoločníka sa neposiela do OR??

Myslím, že posiela sa aj to.
0 0
januš1 januš1

januš1 je offline (nepripojený) januš1

IwanaV Pozri príspevok
Ahojte, rozhodnutie jediného spoločníka sa neposiela do OR??
To záleží od toho, čoho sa týka. Ak ide o štandardné schválenie účtovnej závierky a rozdelenie zisku/ úhrady straty, tak tam nie je dôvod ukladať ho do zbierky listín. Ak sa však týka napr. vymenovania druhého konateľa, tak tam je to iné. Pozri vyhl. 25/2004 Z.z. (obsahuje zoznam listín, ktoré prikladáš k návrhu na zápis do OR) a § 3 zákona o obchodnom registri (zoznam listín, ktoré sa ukladajú do ZL).
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka


mam jedneho zakladatela spolocnika s.r.o. kt.splatil 100%zaklad.imania
okrem toho ma este jedneho konatela
ked chce robit zmeny v zakladatelskej listine / premenu ZI na euro, zmena silda firmy / musi zvolat valne zhromazdenie?
alebo taci rozhodnutie vypocet ZI na euro a rozhodnutie o zmene sidla /+patric.dokumenty/ podat navrh na Or a zmenit zakladatelsku listinu s aktual. udajmi.....
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

januš1 Pozri príspevok
To záleží od toho, čoho sa týka. Ak ide o štandardné schválenie účtovnej závierky a rozdelenie zisku/ úhrady straty, tak tam nie je dôvod ukladať ho do zbierky listín. Ak sa však týka napr. vymenovania druhého konateľa, tak tam je to iné. Pozri vyhl. 25/2004 Z.z. (obsahuje zoznam listín, ktoré prikladáš k návrhu na zápis do OR) a § 3 zákona o obchodnom registri (zoznam listín, ktoré sa ukladajú do ZL).
A praveze to schvalenie uctovnej zavierky je rozhodnutie, ktore sa predklada do zbierky listin, pretoze podla OBZ je povinnost predlozit do zbierky, ci uctovna zavierka bola alebo nebola schvalena...
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Majka Pozri príspevok
mam jedneho zakladatela spolocnika s.r.o. kt.splatil 100%zaklad.imania
okrem toho ma este jedneho konatela
ked chce robit zmeny v zakladatelskej listine / premenu ZI na euro, zmena silda firmy / musi zvolat valne zhromazdenie?
alebo taci rozhodnutie vypocet ZI na euro a rozhodnutie o zmene sidla /+patric.dokumenty/ podat navrh na Or a zmenit zakladatelsku listinu s aktual. udajmi.....
Valne zhromazdenie v tomto pripade nahradzuje rozhodnutie jedineho spolocnika sro, takze mu bude stacit vsetky rozhodnutia vykonavat v ramci jedineho rozhodnutia.
0 0
januš1 januš1

januš1 je offline (nepripojený) januš1

mi_ke Pozri príspevok
A praveze to schvalenie uctovnej zavierky je rozhodnutie, ktore sa predklada do zbierky listin, pretoze podla OBZ je povinnost predlozit do zbierky, ci uctovna zavierka bola alebo nebola schvalena...

Pri ukladaní účtovnej závierky do ZL treba predložiť písomné vyhlásenie, či boli predložené listiny schválené alebo nie. Nemusí to byť nutne rozhodnutie jediného spoločníka, stačí aj vyhlásenie konateľa.
0 0
januš1 januš1

januš1 je offline (nepripojený) januš1

januš1 Pozri príspevok
Pri ukladaní účtovnej závierky do ZL treba predložiť písomné vyhlásenie, či boli predložené listiny schválené alebo nie. Nemusí to byť nutne rozhodnutie jediného spoločníka, stačí aj vyhlásenie konateľa.
Ale rozhodnutie je asi ideálnejšie, je tam úplne všetko
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

poradťe prosím do rozhodnutia o spôsobe zúčtovania hos.výsledku ide suma z r. 100 alebo 310 DP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať