Zavrieť

Porady

príjem z ČR - zamestnanec

suma suma

suma je offline (nepripojený) suma

Dobrý deň, chcem sa spýtať mám príjem z ČR od dvoch zamestnávateľov prvý je od 1-7 mesiaca tam je príjem 120 000 KČ, druhý 7-10 mesic príjem 33 000 KČ, a príjem od slovenského zamestnávateľa 10-12 mesiac 74 616 SK, prosím poraďte ako mám prepočítať príjmy z ČR a ako mám postupovať pri výpise DP typu A. Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
suma suma

suma je offline (nepripojený) suma

mbv Pozri príspevok
No, priamo to tam uvedené nie je, ale keďže napr. študent nie je účtovnou jednotkou je v § 31 ods. 2.

Treba pozrieť: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ata/mp_534.doc

na strane 36 posledný odsek (výklad k § 31 ods. 2)
chcem sa spýtať či to nebude brať DÚ ako chybu teda aby som naprílad nedostala pokutu za to že si vyberiem ten výhodnejší kurz lebo vlastne mi tam vychádza menej doplácať, nemôže mi to DÚ daň za chybu? už niekto odovzdaval takéto DP alebo je lepšie sa spýtať na DÚ ako mám teda postupovať?
0 0
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

suma Pozri príspevok
chcem sa spýtať či to nebude brať DÚ ako chybu teda aby som naprílad nedostala pokutu za to že si vyberiem ten výhodnejší kurz lebo vlastne mi tam vychádza menej doplácať, nemôže mi to DÚ daň za chybu? už niekto odovzdaval takéto DP alebo je lepšie sa spýtať na DÚ ako mám teda postupovať?
Keďže priamo v tom metodickom pokyne zverejnenom na nete je napísané, že je umožnené sa rozhodnúť, tak to rozhodnutie bede musieť DÚ akceptovať. Aj v zákone je to cez "alebo", takže je to len na rozhodnutí daňovníka.
0 0
Majula Majula

Majula je offline (nepripojený) Majula

Chcem sa spýtať ako postupovať v prípade ak zamestnanec pracoval na Slovensku, ale na dohodu robil aj v ČR. Podľa ich potvrdenia sa mu príjem nezdanoval, lebo za mesiac mal menej ako 5000,- Kč. Ak mu to dám do DP A tak mu tam potom vyjde nedoplatok na dani?
0 0
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

Majula Pozri príspevok
Chcem sa spýtať ako postupovať v prípade ak zamestnanec pracoval na Slovensku, ale na dohodu robil aj v ČR. Podľa ich potvrdenia sa mu príjem nezdanoval, lebo za mesiac mal menej ako 5000,- Kč. Ak mu to dám do DP A tak mu tam potom vyjde nedoplatok na dani?
Do DP to treba dať, a z najväčšou pravdepodobnosťou bude mať nedoplatok na dani (to ale záleží od celkovej výšky príjmov )
0 0
Majula Majula

Majula je offline (nepripojený) Majula

No, to bude okolo 10000,-. A to sa nedá nijako obísť?
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

sta Pozri príspevok
No hádať sa s Vami nebudem, len by ma zaujímalo, kde to je uvedené, že §31 ods.4 platí pre účtovné jednotky
Ja sa riadim radou pána Mihála, ktorý aj pri príklade daňového priznania študenta, ktorý študoval a aj pracoval v ČR použil na prepočet dane zaplatenej v zahraničí ročný priemerný kurz podľa §31 ods. 4 a študent teda podľa mňa nie je účtovnou jednotkou
Daň sa prepočítava priemerným ročným kurzom alebo priemerom z priemerných mesačných kurzov za obdobie z ktorých bol príjem.
Príjmy sa prepočítavajú mesačným kurzom z mesiaca z ktorého je príjem alebo priemerom z priemerných mesačných kurzov za mesiace z ktorých boli príjmy, príp. denným kurzom, keď bol na účet príjem v cudzej mene pripísaný. Môžeš si vybrať, ktorý kurz je výhodnejší.
0 0
suma suma

suma je offline (nepripojený) suma

-Dana- Pozri príspevok
Daň sa prepočítava priemerným ročným kurzom alebo priemerom z priemerných mesačných kurzov za obdobie z ktorých bol príjem.
Príjmy sa prepočítavajú mesačným kurzom z mesiaca z ktorého je príjem alebo priemerom z priemerných mesačných kurzov za mesiace z ktorých boli príjmy, príp. denným kurzom, keď bol na účet príjem v cudzej mene pripísaný. Môžeš si vybrať, ktorý kurz je výhodnejší.
Dobrý deň ja som volala na DÚ a tam mi povedali pokial nie som účtovnou jednotkou môžem si vybrať kurz aký chcem.
0 0
emilii emilii

emilii je offline (nepripojený) emilii

Dobrý deň,
idem si robiť daňové priznanie zo zárobku v ČR,na ktorej českej stránke nájdem tlačivo pre fyzické osoby typ A a ešte koľko je odpočet na daňvníka na celý rok.
Ďakujem vopred za odpoveď, prajem pekný všetkým pekný deň.
emilii
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať