Zavrieť

Porady

DAŇ Z PRÍJMOV (závislá činnosť) - štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch ...

Pokúšam sa vyplniť nový štvrťročný prehľad na DÚ a zisťujem, že v jednom stĺpci sa „mieša“ preddavková daň a daňový bonus jedného mesiaca so zrážkovou daňou predchádzajúceho mesiaca. Viete mi povedať, či takto vyplnený prehľad bude vyplnený správne?
Vo výplate za január 2007 – výplaty som robila 20. februára 2007
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
V § 35 ods. 7 Zákona o dani z príjmov je napísané: „...vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, tomuto zamestnancovi sumu daňového bonusu alebo jeho časť z úhrnnej sumy preddavkov na daň a dane vrátane dane vybranej podľa § 43 zrazenej všetkým zamestnancom.“
Tak som aj urobila: časť daňového bonusu som vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) a zvyšok daňového bonusu som vyplatila z vlastných prostriedkov (2160-1650=510 Sk).
Vo výplate za február 2007 – výplaty som robila 20. marca 2007
- preddavková daň vo výške 1728 Sk
- zrážková daň vo výške 752 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
Opäť som časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 510 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2670 Sk) vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (1728+752=2480 Sk) a časť mi ešte zostala na vyžiadanie do ďalšieho mesiaca (2670-2480=190 Sk).
Vo výplate za marec 2007 – výplaty budem robiť 20. apríla 2007
Ak by mi napr. v marci vychádzala úplne rovnaká vypláta ako v januári, t.j.:
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk (túto v prehľade za 1.Q. neuvidím, bude až v 4.mesiaci)
- daňový bonus vo výške 2160 Sk
Od úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) odpočítam časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 190 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2350 Sk), t.j. najviac do výšky úhrnu, čo je suma 1650 Sk a o zvyšok daňového bonusu (2350-1650=700 Sk) chcem požiadať, lebo toto je čiastka daňového bonusu z uplynulého štvrťroka, ktorú som vyplatila z vlastných prostriedkov.
Bude sa nový štvrťročný prehľad vypĺ´ňať nasledovne?
.............................01....................... 02............................ 03
r.1...................20.02.2007...........20.03.2 007...............20.04.2007
...........................864......................1728...........................864
r.2
r.3
r.4.......................864..................... .1728...........................864
r.5......................-864.....................-1728..........................-864
r.6.........................0..................... ......0...............................0
r.7
---------------------------------------------------------------------------------------------------
r.8..................19.01.2007............20.02.2 007................20.03.2007
...........................504 (dec.)..............786...........................752
r.9............................................... ....-786..........................-752
r.10.............................................. .......0..............................0
r.11................19.01.2007
...........................504
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A.........................2160.....................2160.........................2160
B.........................1650.................... .2480.........................1650
C...........................510......................190...........................700
D................................................. ......................................700

Môžem žiadať o 700 Sk?
Naposledy upravil Tintina : 21.03.07 at 13:06
Usporiadat
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, vypísala som už nový štvrťočný prehľad, čo mi je dosť čudné, že bez problémov, no chcela by som si potvrdiť môj názor. Dňa 30.11.06 sme uzavreli dohodu o vykonaní prác na dobu 1.12.06-6.12.06, výplata na základe tejto dohody bola uskutočnená 8.12.06 a zrážková daň DU bola uhradená dňa 15.1.07, taktiež sme na DU zaslali 15.1.07 Oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou. Do štvrťročného prehľadu som túto zrážkovú daň neuvádzala. Myslíte, že je to správne, či je potrebné ešte raz túto zrážkovú daň uviesť aj v štvrťročnom prehľade? Ďakujem.
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Zrazkovu dan, ktora bola uhradena v januari 2007, treba uviest do Prehladu ..., do prveho stlpca, je jedno, za ktore obdobie bola dohoda o vykonani prace. Dolezity je datum odvodu a ten bol januarovy.

Marta
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dôležitý je dátum zrazenia tejto dane - teda vyplatenia mzdy / odmeny....a teda, ak sa toto udialo v 1/07, patrí to do 1. stĺpca. Odvod tejto dane sa zapíše do stĺpca v prísl. mesiaci, kedy sa daň aj odviedla.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, vypísala som už nový štvrťočný prehľad, čo mi je dosť čudné, že bez problémov, no chcela by som si potvrdiť môj názor. Dňa 30.11.06 sme uzavreli dohodu o vykonaní prác na dobu 1.12.06-6.12.06, výplata na základe tejto dohody bola uskutočnená 8.12.06 a zrážková daň DU bola uhradená dňa 15.1.07, taktiež sme na DU zaslali 15.1.07 Oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou. Do štvrťročného prehľadu som túto zrážkovú daň neuvádzala. Myslíte, že je to správne, či je potrebné ešte raz túto zrážkovú daň uviesť aj v štvrťročnom prehľade? Ďakujem.
Táto zrážková daň bola zrazená v decembri, to že vy ste mali čas na jej odvedenie až do 15.1.2007 bolo v súlade so zákonom.
Podľa mňa, úhrada tejto zrážkovej dane, aj keď bola v januári, sa už tohto roku netýka a do prehľadu by som ju nedávala.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Paula Pozri príspevok
Dôležitý je dátum zrazenia tejto dane - teda vyplatenia mzdy / odmeny....a teda, ak sa toto udialo v 1/07, patrí to do 1. stĺpca. Odvod tejto dane sa zapíše do stĺpca v prísl. mesiaci, kedy sa daň aj odviedla.
Súhlasím, a keďže táto daň bola zo mzdy zrazená v 12/2006 tak do prehľadu nejde, alebo sa mýlim?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jankaaaaaaaaaaaaaaa
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pokiaľ viem tak dátum zrazenia = dátumu vyplatenia mzdy /odmeny .
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Muška Pozri príspevok
Jankaaaaaaaaaaaaaaa
No čo, len uvažujem.
Keďže bola zrazená v 12/2006 nemôže byť zapísaná ako zrazená v 01/2007 v prehľade.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janinka, prečítaj si tému od začiatku
Hovoríme o "zrážkovej dani"
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Paula Pozri príspevok
Pokiaľ viem tak dátum zrazenia = dátumu vyplatenia mzdy /odmeny .
Však práve, a oni ju vyplatili v 12/2006.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, vypísala som už nový štvrťočný prehľad, čo mi je dosť čudné, že bez problémov, no chcela by som si potvrdiť môj názor. Dňa 30.11.06 sme uzavreli dohodu o vykonaní prác na dobu 1.12.06-6.12.06, výplata na základe tejto dohody bola uskutočnená 8.12.06 a zrážková daň DU bola uhradená dňa 15.1.07, taktiež sme na DU zaslali 15.1.07 Oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou. Do štvrťročného prehľadu som túto zrážkovú daň neuvádzala. Myslíte, že je to správne, či je potrebné ešte raz túto zrážkovú daň uviesť aj v štvrťročnom prehľade? Ďakujem.
Možno mi to už naozaj nemyslí, však je piatok poobede a ja mám v kancelárii strašný hic.
Ale čo tá výplata? Bola predsa vyplatená v 12/2006.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Štvrťročný prehľad sa odovzdáva do 30.04.2007 za I.Q2007.
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Opravujem svoj predchadzajuci prispevok - c.203, dan bola zrazena v decembri, tak do prehladu NEPATRI, to ze bola odvedena v januari nema ziadny vplyv. Zle som si precitala ten prispevok.

Marta
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

marmal Pozri príspevok
Zrazkovu dan, ktora bola uhradena v januari 2007, treba uviest do Prehladu ..., do prveho stlpca, je jedno, za ktore obdobie bola dohoda o vykonani prace. Dolezity je datum odvodu a ten bol januarovy.

Marta
Janka,
Paulínka reagovala na tento príspevok
0 0
uctoeva uctoeva

uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

Dobrý den, chcem si ešte raz overiť podávanie štvrť.výkazu.
Zamestnávame študenta na dohodu , má podpísané prehlásenie a dan je nulová.Čiže ak je nulová daň, tak hlásenie nemusíme podávať?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

uctoeva Pozri príspevok
Dobrý den, chcem si ešte raz overiť podávanie štvrť.výkazu.
Zamestnávame študenta na dohodu , má podpísané prehlásenie a dan je nulová.Čiže ak je nulová daň, tak hlásenie nemusíme podávať?

Musíte podať Q. prehľad, vyplácali ste zdaniteľný príjem a to že daň bola nulová je len kvôli nízkemu príjmu
Naposledy upravil katkaj : 27.04.07 at 13:05
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hlásenie sa podáva za kalendárny rok, nie 1/4-rok.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Paula Pozri príspevok
Hlásenie sa podáva za kalendárny rok, nie 1/4-rok.

Vidíš to som si ani neuvedomila že je tam napísané hlásenie. Predpokladám že to bola len chyba v zadaní a otázka bola na Q. prehľad
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Celkom vážne - a nie mimo témy -musím poznamenať, že ak sa niekto spýta "zle", nemôže očakávať správnu odpoveď na to, na čo sa v skutočnosti opýtať chcel.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Paula Pozri príspevok
Celkom vážne - a nie mimo témy -musím poznamenať, že ak sa niekto spýta "zle", nemôže očakávať správnu odpoveď na to, na čo sa v skutočnosti opýtať chcel.
Súhlasím s tebou, pomýlilo ma že v prvom riadku otázky je spomínaný Q.výkaz a neskôr je hlásenie. A hlavne sme v téme Q.prehľadov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať