Zavrieť

Porady

DAŇ Z PRÍJMOV (závislá činnosť) - štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch ...

Pokúšam sa vyplniť nový štvrťročný prehľad na DÚ a zisťujem, že v jednom stĺpci sa „mieša“ preddavková daň a daňový bonus jedného mesiaca so zrážkovou daňou predchádzajúceho mesiaca. Viete mi povedať, či takto vyplnený prehľad bude vyplnený správne?
Vo výplate za január 2007 – výplaty som robila 20. februára 2007
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
V § 35 ods. 7 Zákona o dani z príjmov je napísané: „...vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, tomuto zamestnancovi sumu daňového bonusu alebo jeho časť z úhrnnej sumy preddavkov na daň a dane vrátane dane vybranej podľa § 43 zrazenej všetkým zamestnancom.“
Tak som aj urobila: časť daňového bonusu som vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) a zvyšok daňového bonusu som vyplatila z vlastných prostriedkov (2160-1650=510 Sk).
Vo výplate za február 2007 – výplaty som robila 20. marca 2007
- preddavková daň vo výške 1728 Sk
- zrážková daň vo výške 752 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
Opäť som časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 510 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2670 Sk) vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (1728+752=2480 Sk) a časť mi ešte zostala na vyžiadanie do ďalšieho mesiaca (2670-2480=190 Sk).
Vo výplate za marec 2007 – výplaty budem robiť 20. apríla 2007
Ak by mi napr. v marci vychádzala úplne rovnaká vypláta ako v januári, t.j.:
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk (túto v prehľade za 1.Q. neuvidím, bude až v 4.mesiaci)
- daňový bonus vo výške 2160 Sk
Od úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) odpočítam časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 190 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2350 Sk), t.j. najviac do výšky úhrnu, čo je suma 1650 Sk a o zvyšok daňového bonusu (2350-1650=700 Sk) chcem požiadať, lebo toto je čiastka daňového bonusu z uplynulého štvrťroka, ktorú som vyplatila z vlastných prostriedkov.
Bude sa nový štvrťročný prehľad vypĺ´ňať nasledovne?
.............................01....................... 02............................ 03
r.1...................20.02.2007...........20.03.2 007...............20.04.2007
...........................864......................1728...........................864
r.2
r.3
r.4.......................864..................... .1728...........................864
r.5......................-864.....................-1728..........................-864
r.6.........................0..................... ......0...............................0
r.7
---------------------------------------------------------------------------------------------------
r.8..................19.01.2007............20.02.2 007................20.03.2007
...........................504 (dec.)..............786...........................752
r.9............................................... ....-786..........................-752
r.10.............................................. .......0..............................0
r.11................19.01.2007
...........................504
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A.........................2160.....................2160.........................2160
B.........................1650.................... .2480.........................1650
C...........................510......................190...........................700
D................................................. ......................................700

Môžem žiadať o 700 Sk?
Naposledy upravil Tintina : 21.03.07 at 13:06
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

MILKA58 Pozri príspevok
Od 1.4. živnostník zamestnal jedného (a jediného)pracovníka za minimálnu mzdu, ktorému nevychádza plaiť daň. Je potrebné dávať na DÚ aj nulový štvrťročný výkaz preddavkov? Ďakujem za odpovede.

Áno, je .
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Áno, je .
A nezabudnúť potom aj na ročné hlásenie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím ešte k príspevku 278, odvod zráž. dane potom v ktorom stlpci uvádzam ? Podľa mesiacov je rozdelená len časť preddavkovej dane. potom uvádzam už len podľa dátumov, takže odved.zráž. daň, ktorá bude uhradená napr. 15.6. môžem uviesť v prvom stlpci a v riadku 11?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sybila3 Pozri príspevok
prosím ešte k príspevku 278, odvod zráž. dane potom v ktorom stlpci uvádzam ? Podľa mesiacov je rozdelená len časť preddavkovej dane. potom uvádzam už len podľa dátumov, takže odved.zráž. daň, ktorá bude uhradená napr. 15.6. môžem uviesť v prvom stlpci a v riadku 11?
Zrážkovú daň vždy uvedieš v tom mesiaci v ktorom bola odvedená a v r. 11.Čiže keď bola zrážkovbá daň odvedená 15.6., uvedieš ju vo výkaze v mesiaci 06.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sybila3 Pozri príspevok
Podľa mesiacov je rozdelená len časť preddavkovej dane.

Tomuto nerozumiem. Stĺpce platia pre všetky riadky.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže -ešte stále opravujem ten výkaz-ak som dala zráž. daň za dec. do stlpca 1 s dát. 15.1., tak do riadku 11 mám uviesť odvedené ak viem, že bol hradiť 9.6. tento dátum, alebo dátum uvádzam v r. 11 až v nasledujúcom prhľade? Za I.Q. vyplním len 8,10, a v II.Q. vypíšem len r. 11-keď bola za 3 mesiace odv. daň jednou sumou? Môže to tak byť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dala som to tak, za 1,2,3-uviedla som zráž. daň dec.,jan.,febr., r. 8 a 10. To je oprava-I.Q.2009 a v II.Q. do stlpca jún, kedy bola uhr.záž.daň tak dám posledný dátum úhrady a celk. sumu odved. dane? dúfam, že je to dobre? ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mám evidovať tú zrážkovú daň aj do záväzkov ako evidujem mzdy?
0 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

K 31.1.2010 nevyplatíme mzdu za XII/2009 všetkým zamestnancom z dôvodu platobnej neschopnosti. V prehľade za IV.kvartál v riadku 1 s u m a uvediem len čiastku zrazenej dane zo mzdy ktorá bola zamestnancovi 29.1.2010 prípísaná na účet ? Dakujem za odpoved
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

rogalo Pozri príspevok
K 31.1.2010 nevyplatíme mzdu za XII/2009 všetkým zamestnancom z dôvodu platobnej neschopnosti. V prehľade za IV.kvartál v riadku 1 s u m a uvediem len čiastku zrazenej dane zo mzdy ktorá bola zamestnancovi 29.1.2010 prípísaná na účet ? Dakujem za odpoved

Pred sekundou si tu písal (a hneď vymazal) , že Ti mailom potvrdili z DRSR správnosť postupu. Prilep sem prosím Tvoj dotaz vrátane ich odpovede. Vďaka.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Tiež mám problém s nevyplatenými mzdami z roku 2009, pričom im majiteľ posiela chaoticky len určité čiastky....Do výkazu by to malo ísť, až keď je tá výplata vyplatená komplet celá, nie? /resp. ak nie, tak mám z nej vypočítať alikvótnu časť dane?/ A takisto bojujem s daňovým bonusom - ako ho vysporiadať za minulý rok, uviesť do potvrdenia len tie mesiace, keď mal vyplatenú mzdu? a o ten zvyšok snáď príde? Viem, že je ťažké, keď ste v druhotnej platobnej neschopnosti, ale ako to komplikuje následne kopec vecí.....Ďakujem za pomoc.
0 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Paula, k príspevku č. 291 citujem môj dotaz a odpoveď DRSR :
Dopyt : " Za mesiac december 2009 sme do 30.1.2010 nevyplatili mzdu všetkým zamestnancom, nakoľko zamestávateľ nemá dostatok finančných prostriedkov - je v platobnej neschopnosti. V kvartálnom prehľade o zrazených preddavkoch v stĺpci 3. za mesiac december 2009 odovzdanom na DÚ som uviedla v r. 2 sumu preddavkovej dane len zo mzdy, ktorá bola vyplatená a poukázaná na účet zamestnanca 29.1.2010. Vyplnila som prehľad za IV. kvartál správne? Ak poukážeme ostatným zamestnancom na ich osobné účty mzdy za XII/2009 vo februári prip. marci 2010 kde do uvediem v prehľade za I.kvartál 2010? "
Odpoveď Daňového riaditeľstva SR Banská Bystrica : " Na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvo internetu Vám oznamujeme následovné: Pri vykázaní zrazených preddavkov z vyplatenej mzdy za 12/2009 v štvrťročnom prehľade za IV. štvrťrok 2009 ste postupovali správne. Ak vyplatíte ďalšiu časť mzdy za 12/2009 vo februári 2010, vykážete zrazené preddavky z vyplatenej mzdy vo februári v januárovom stĺpci roka 2010, a to v súlade s § 35 odst. 3 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov."
Naposledy upravil rogalo : 21.02.10 at 15:06
1 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Ahojte poradaci potrebovala by som poradit s tlacivom prehladu za 1.q.2010 pretoze moje sily uz nejako nestacia...vsetky udaje som vlozila do prilohy aby to bolo trosku prehladnejsie. Myslite ze takto vyplnene tlacivo je spravne? Dakujem za akukolvek pomoc...
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

zena Pozri príspevok
Ahojte poradaci potrebovala by som poradit s tlacivom prehladu za 1.q.2010 pretoze moje sily uz nejako nestacia...vsetky udaje som vlozila do prilohy aby to bolo trosku prehladnejsie. Myslite ze takto vyplnene tlacivo je spravne? Dakujem za akukolvek pomoc...
Prosim Vas, niekto mi nahodou nevie poradit? Nemal nikto takyto pripad?
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Poradaci, zase sa na vas obraciam s prosbou o pomoc.
zamestnavatel urobil zamestnancovi danove priznanie za rok 2009,kde mu dodatocne uplatnil danovy bonus na dieta. Kde mam alebo vobec mam uviest tuto sumu v Stvrtrocnom prehlade o zrazenych ........... . dakujem za odpoved
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Maaaria Pozri príspevok
Poradaci, zase sa na vas obraciam s prosbou o pomoc.
zamestnavatel urobil zamestnancovi danove priznanie za rok 2009,kde mu dodatocne uplatnil danovy bonus na dieta. Kde mam alebo vobec mam uviest tuto sumu v Stvrtrocnom prehlade o zrazenych ........... . dakujem za odpoved
Do riadku 5 bonus doplatený + bonus vyplatený v mesiaci a v časti 3 celkovú sumu riadok A aj B.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 19.04.10 at 08:29
2 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ďakujem za rychlu odpoveď. len ešte upresnenie (som začiatočnik) danu sumu bonusu dam do mesiaca marec alebo januar?

a teraz neviem, zamestnancom bola v dan.priznani 2009 uplatnena aj zamestnanecka premia. aj tuto mam uviest v Q.prehlade?
dakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Maaaria Pozri príspevok
ďakujem za rychlu odpoveď. len ešte upresnenie (som začiatočnik) danu sumu bonusu dam do mesiaca marec alebo januar?

a teraz neviem, zamestnancom bola v dan.priznani 2009 uplatnena aj zamestnanecka premia. aj tuto mam uviest v Q.prehlade?
dakujem
Dáš v mesiaci v ktorom bol daňový bonus vyrovnaný. Zamestnaneckú prémiu musíš dať tiež do kvartálneho prehľadu.
1 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

dakujem Veronika6,
a este mam otazku.
ide mi o zamestnanecku premiu, ktora bola uplatnena v danovych priznaniach zamestnancov a vyplati im ju danovy urad. neslo to z prostriedkov zamestnavatela.
mam uviest celkovu zamest.premiu v riadku E a potom kde este?
dakujem vopred za odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať