Zavrieť

Porady

DAŇ Z PRÍJMOV (závislá činnosť) - štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch ...

Pokúšam sa vyplniť nový štvrťročný prehľad na DÚ a zisťujem, že v jednom stĺpci sa „mieša“ preddavková daň a daňový bonus jedného mesiaca so zrážkovou daňou predchádzajúceho mesiaca. Viete mi povedať, či takto vyplnený prehľad bude vyplnený správne?
Vo výplate za január 2007 – výplaty som robila 20. februára 2007
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
V § 35 ods. 7 Zákona o dani z príjmov je napísané: „...vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, tomuto zamestnancovi sumu daňového bonusu alebo jeho časť z úhrnnej sumy preddavkov na daň a dane vrátane dane vybranej podľa § 43 zrazenej všetkým zamestnancom.“
Tak som aj urobila: časť daňového bonusu som vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) a zvyšok daňového bonusu som vyplatila z vlastných prostriedkov (2160-1650=510 Sk).
Vo výplate za február 2007 – výplaty som robila 20. marca 2007
- preddavková daň vo výške 1728 Sk
- zrážková daň vo výške 752 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
Opäť som časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 510 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2670 Sk) vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (1728+752=2480 Sk) a časť mi ešte zostala na vyžiadanie do ďalšieho mesiaca (2670-2480=190 Sk).
Vo výplate za marec 2007 – výplaty budem robiť 20. apríla 2007
Ak by mi napr. v marci vychádzala úplne rovnaká vypláta ako v januári, t.j.:
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk (túto v prehľade za 1.Q. neuvidím, bude až v 4.mesiaci)
- daňový bonus vo výške 2160 Sk
Od úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) odpočítam časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 190 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2350 Sk), t.j. najviac do výšky úhrnu, čo je suma 1650 Sk a o zvyšok daňového bonusu (2350-1650=700 Sk) chcem požiadať, lebo toto je čiastka daňového bonusu z uplynulého štvrťroka, ktorú som vyplatila z vlastných prostriedkov.
Bude sa nový štvrťročný prehľad vypĺ´ňať nasledovne?
.............................01....................... 02............................ 03
r.1...................20.02.2007...........20.03.2 007...............20.04.2007
...........................864......................1728...........................864
r.2
r.3
r.4.......................864..................... .1728...........................864
r.5......................-864.....................-1728..........................-864
r.6.........................0..................... ......0...............................0
r.7
---------------------------------------------------------------------------------------------------
r.8..................19.01.2007............20.02.2 007................20.03.2007
...........................504 (dec.)..............786...........................752
r.9............................................... ....-786..........................-752
r.10.............................................. .......0..............................0
r.11................19.01.2007
...........................504
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A.........................2160.....................2160.........................2160
B.........................1650.................... .2480.........................1650
C...........................510......................190...........................700
D................................................. ......................................700

Môžem žiadať o 700 Sk?
Naposledy upravil Tintina : 21.03.07 at 13:06
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Maaaria Pozri príspevok
dakujem Veronika6,
a este mam otazku.
ide mi o zamestnanecku premiu, ktora bola uplatnena v danovych priznaniach zamestnancov a vyplati im ju danovy urad. neslo to z prostriedkov zamestnavatela.
mam uviest celkovu zamest.premiu v riadku E a potom kde este?
dakujem vopred za odpoved
Ak ide o zamestnaneckú prémiu zamestnancov, ktorí si robili daňové priznanie, tie do kvartálneho výkazu nejdú. Dávaš tam iba zamestnaneckú prémiu z ročného zúčtovania.
5 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Maaaria Pozri príspevok
Poradaci, zase sa na vas obraciam s prosbou o pomoc.
zamestnavatel urobil zamestnancovi danove priznanie za rok 2009,kde mu dodatocne uplatnil danovy bonus na dieta. Kde mam alebo vobec mam uviest tuto sumu v Stvrtrocnom prehlade o zrazenych ........... . dakujem za odpoved

Maaaria - vyjadruj sa presne - urobil mu DP, alebo RZD. Ja ako zamestnávateľ som "urobila" zamestnancovi tiež DP TYP "A" a v tom, je dosť veľký rozdiel. Hlavne v uvádzaní tých súm v Q.Prehľade o zrazených....

V inej téme si totiž zadala rovnakú otázku, ale tam si tvrdila, že to bolo riadne DP.

Maaaria 12-04-10 03:13 PM
________________________________________
Re: Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ... atď. za rok 2010

nie, zamestnávateľ mu robil daň.priznanie a v ňom si uplatnil DB.
5 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

zamestnavatel urobil zamestnancom ktory mali narok na zamestnanecku premiu danove priznanie typu A.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Maaaria Pozri príspevok
zamestnavatel urobil zamestnancom ktory mali narok na zamestnanecku premiu danove priznanie typu A.
Tak tieto sa v kvartálnom výkaze neobjavia.
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Maaaria Pozri príspevok
zamestnavatel urobil zamestnancom ktory mali narok na zamestnanecku premiu danove priznanie typu A.
A sme doma. Tým pádom je to trocha ináč, ako Ti v dobrej viere odpovedala VERONIKA6.
1 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

dakujem velmi za pomoc.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

hej mensi rozdiel v odpovedi, ale s tym daňovym bonusom je to OK?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak bol bonus uplatnený cez DP A, tiež sa nemôže uvádzať v štvrťročnom prehľade. Tam sa uvádza iba bonus a ZP vyplatené zamestnávateľom.
3 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

aby som to upresnila. zamestnavatel jednemu zamestnancovi urobil danove priznanie typu A a v nom dodatocne vyziadal danovy bonus z DU a aj zamestnanecku premiu. aj tak uvediem danovy bonus v kvartalnom prehlade? alebo tiez to je podmienene iba s RZD?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Maaaria Pozri príspevok
hej mensi rozdiel v odpovedi, ale s tym daňovym bonusom je to OK?
Maaaaria to nie je menší rozdiel v odpovedi, to je potom odpoveď,ktorá môže iných úplne zmiasť.

Ak si niečo niekomu nevyplatila, nemôže sa Ti to zobrazovať v "Prehľade"
2 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

oneskorene. dakujem vsetkym. uz tomu chapem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Odpoveď vyššie
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Maaaria Pozri príspevok
dakujem Veronika6,
a este mam otazku.
ide mi o zamestnanecku premiu, ktora bola uplatnena v danovych priznaniach zamestnancov a vyplati im ju danovy urad. neslo to z prostriedkov zamestnavatela.
mam uviest celkovu zamest.premiu v riadku E a potom kde este?
dakujem vopred za odpoved
Takže všetko mení situáciu, pokiaľ si zamestnanci robili daňové priznanie. Keď robí zamestnávateľ, všetko dávaš do kvartálneho prehľadu a keď si podáva zamestnanec sám, to sa tam nemieša, je to úplne iná situácia.
Všetko je tak, ako Ti dievčatá odpovedali v predchádzajúcich príspevkoch.
Ďakujem im, včera poobede som sa nedostala na PORADU.
2 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ahojte, v súvislosti z podaním štvrťročného prehľadu sa chcem spýtať na ZRÁŽKOVÚ DAŇ.
Kdesi som čítala ( škoda, že som si zabudla poznačiť kde ??? ) , že sa už zosúladi zrážková daň s preddavkovou, teda bude sa v prehľade uvádzať aj zrážková daň zrazená v bežnom mesiaci. Viete mi poradiť ??? ako to vlastne je ???
Ďakujéém. Pekný dník všetkým poraďákom
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Nečítala si to v poučení na vyplnenie prehľadu o razených a odvedených preddavkoch na daň ? Je tam návod na vyrovnanie daňových preplatkov a nedoplatkov a tam sa spomína aj rážková daň z ktorej sa tiež môže odpočitovať preplatok na dani.
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ivana 1511 Pozri príspevok
Nečítala si to v poučení na vyplnenie prehľadu o razených a odvedených preddavkoch na daň ? Je tam návod na vyrovnanie daňových preplatkov a nedoplatkov a tam sa spomína aj rážková daň z ktorej sa tiež môže odpočitovať preplatok na dani.
Ivanka tam som to určite nečítala.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Prosím o radu:
Keď som pri vyhotovení hlásenia zistila, že mám uhradené v roku 2009 v januári o 4,04 menej a do hlásenia som to dala ako nedoplatok, tak kde by som to mala uviesť, ak mám úhradené tých 4,04 z min. roku 3.3.2010. Daň som neuhrádzala v 03, nakoľko si ju odpočítavam z ročného preplatku, ale ten nedoplatok sme uhradili zvlášť. Uvediem ho v 03 alebo v 04, keď to neni odvod ani za jeden mesiac, alebo to vôbec neuvediem? Ďakujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Jara Pozri príspevok
Prosím o radu:
Keď som pri vyhotovení hlásenia zistila, že mám uhradené v roku 2009 v januári o 4,04 menej a do hlásenia som to dala ako nedoplatok, tak kde by som to mala uviesť, ak mám úhradené tých 4,04 z min. roku 3.3.2010. Daň som neuhrádzala v 03, nakoľko si ju odpočítavam z ročného preplatku, ale ten nedoplatok sme uhradili zvlášť. Uvediem ho v 03 alebo v 04, keď to neni odvod ani za jeden mesiac, alebo to vôbec neuvediem? Ďakujem
Prosím ešte raz o radu, keďže včera nikto nereagoval, nestretli ste sa s tým ešte? Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Jara Pozri príspevok
Prosím o radu:
Keď som pri vyhotovení hlásenia zistila, že mám uhradené v roku 2009 v januári o 4,04 menej a do hlásenia som to dala ako nedoplatok, tak kde by som to mala uviesť, ak mám úhradené tých 4,04 z min. roku 3.3.2010. Daň som neuhrádzala v 03, nakoľko si ju odpočítavam z ročného preplatku, ale ten nedoplatok sme uhradili zvlášť. Uvediem ho v 03 alebo v 04, keď to neni odvod ani za jeden mesiac, alebo to vôbec neuvediem? Ďakujem
Nedoplatok, ktorý ste uhradili v mesiaci marec, by som dala do štvrťročného prehľadu v mesiaci marec, kedy bol skutočne uhradený.
1 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Veronika, tak som sa pýtala cez kamaráta na DÚ, či to mám uvádzať keď to je v ročnom hlásení ako daňový nedoplatok a z DÚ mám informáciu, že platbu nikde neuvádzať, pretože by mi potom zase v ročnom hlásení vyšiel daňový preplatok a to sa netýka bežného obdobia. Počítač si ju vraj priradí aj bez toho, lebo je v hlásení a hlásenie má byť súčasťou prehľadov. Teda vlastne ešte potvrdila, že uvádzame len to, čo sa týka bežného mesiaca, t.j. preddavky aj odvody bežného roka.

To len aby sme niekoho zle nenasmerovali, tak to dávam na správnu mieru.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať