Zavrieť

Porady

DAŇ Z PRÍJMOV (závislá činnosť) - štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch ...

Pokúšam sa vyplniť nový štvrťročný prehľad na DÚ a zisťujem, že v jednom stĺpci sa „mieša“ preddavková daň a daňový bonus jedného mesiaca so zrážkovou daňou predchádzajúceho mesiaca. Viete mi povedať, či takto vyplnený prehľad bude vyplnený správne?
Vo výplate za január 2007 – výplaty som robila 20. februára 2007
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
V § 35 ods. 7 Zákona o dani z príjmov je napísané: „...vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, tomuto zamestnancovi sumu daňového bonusu alebo jeho časť z úhrnnej sumy preddavkov na daň a dane vrátane dane vybranej podľa § 43 zrazenej všetkým zamestnancom.“
Tak som aj urobila: časť daňového bonusu som vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) a zvyšok daňového bonusu som vyplatila z vlastných prostriedkov (2160-1650=510 Sk).
Vo výplate za február 2007 – výplaty som robila 20. marca 2007
- preddavková daň vo výške 1728 Sk
- zrážková daň vo výške 752 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
Opäť som časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 510 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2670 Sk) vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (1728+752=2480 Sk) a časť mi ešte zostala na vyžiadanie do ďalšieho mesiaca (2670-2480=190 Sk).
Vo výplate za marec 2007 – výplaty budem robiť 20. apríla 2007
Ak by mi napr. v marci vychádzala úplne rovnaká vypláta ako v januári, t.j.:
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk (túto v prehľade za 1.Q. neuvidím, bude až v 4.mesiaci)
- daňový bonus vo výške 2160 Sk
Od úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) odpočítam časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 190 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2350 Sk), t.j. najviac do výšky úhrnu, čo je suma 1650 Sk a o zvyšok daňového bonusu (2350-1650=700 Sk) chcem požiadať, lebo toto je čiastka daňového bonusu z uplynulého štvrťroka, ktorú som vyplatila z vlastných prostriedkov.
Bude sa nový štvrťročný prehľad vypĺ´ňať nasledovne?
.............................01....................... 02............................ 03
r.1...................20.02.2007...........20.03.2 007...............20.04.2007
...........................864......................1728...........................864
r.2
r.3
r.4.......................864..................... .1728...........................864
r.5......................-864.....................-1728..........................-864
r.6.........................0..................... ......0...............................0
r.7
---------------------------------------------------------------------------------------------------
r.8..................19.01.2007............20.02.2 007................20.03.2007
...........................504 (dec.)..............786...........................752
r.9............................................... ....-786..........................-752
r.10.............................................. .......0..............................0
r.11................19.01.2007
...........................504
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A.........................2160.....................2160.........................2160
B.........................1650.................... .2480.........................1650
C...........................510......................190...........................700
D................................................. ......................................700

Môžem žiadať o 700 Sk?
Naposledy upravil Tintina : 21.03.07 at 13:06
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Áno, môžeš požiadať DU o vrátenie preplatku z ročného zúčtovania dane.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
jamis Pozri príspevok
Áno, môžeš požiadať DU o vrátenie preplatku z ročného zúčtovania dane.
Ďakujem, minimálne 8 rokov som nemala taký prípad, tak som z toho trochu "vyšla".
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

Do riadku 1 sa uvádza zrazené preddavky na daň aj vrátane príjmov zo sociálneho fondu - chcem sa opýtať čo to znamená ak mal zamestnanec príspevok zo SF 500,-

to mám tie peniaze prirátať k preddavku na daň tých celých 500 Sk ??????
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

V riadku 1 sú len preddavky - zo zúčtovaných a vyplatených miezd. A do tých miezd sa započítava aj príjem zo sociálneho fondu. Tých 500 Sk máš asi započítaných v úhrne zdaniteľných príjmov a zdanených.
Naposledy upravil MajaV : 10.04.07 at 10:08 Dôvod: preklep
0 0
Ela222 Ela222

Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

Moja otázka znela: Ja mám takýto problém. Preddavky na dani za 04-11/2006 sme neodviedli DÚ v roku 2006. Odviedli sme ich v januári spolu s 12/2006. Do ktorého riadku nového prehľadu to uvediem? V starom som to dala vždy do r. 8. A teraz kde? Či tam budem uvádzať len aktuálne úhrady? A to potom 12/2006 preddavky, ktoré som uhradila v januári dám do r. 7? A potom januárove do 02 v r. 7? Nejako tomu nerozumiem.
Odpovedali ste mi:
Myslím, že do r. 3 (predtým boli v r.4) sa uvádzajú daňové nedoplatky, resp. preplatky za predchádzajúce zdaňovacie obdobia podľa §40. (Teda nejedná sa o preplatky / nedoplatky z ročného zúčtovania za predch. kal. rok)

No aj tak sa mi to nezdá. Lebo do r. 3 sa píšu len prípadné opravy už zrazených a odvedených preddavkov na daň. Ale toto sú preddavky zrazené ale ešte neodvedené, nie opravy. To čo sa predtým písalo do r. 8. Prosím poradte, čo s tým.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ahojte, chcela by som sa opytat k tymto prehladom... r.č. 1 uvádzam tam dátum kedy som urobila vyplaty, dala do uctovnictva, ci dátum, ked sme vyplatili výplaty? Jedni hovoria tak, druhy inak.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

straposko Pozri príspevok
ahojte, chcela by som sa opytat k tymto prehladom... r.č. 1 uvádzam tam dátum kedy som urobila vyplaty, dala do uctovnictva, ci dátum, ked sme vyplatili výplaty? Jedni hovoria tak, druhy inak.
Pozri vysvetlivku 1)....uvádza sa dátum výplaty, poukázania, pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru za príslušný kalendárny mesiac
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
prave na tom sme sa nepohodli. Datum vyplaty by som este chapala. Ale oni hovoria ze poukazania, ci pripisania to je kedy to urobime. Totizto vyplaty robim vzdy posledny den :januarove 31.1. a na ucet sme ich odoslali 2.1.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

straposko Pozri príspevok
prave na tom sme sa nepohodli. Datum vyplaty by som este chapala. Ale oni hovoria ze poukazania, ci pripisania to je kedy to urobime. Totizto vyplaty robim vzdy posledny den :januarove 31.1. a na ucet sme ich odoslali 2.1.
To je mimo oblasť môjho chápania ...to, čo hovoria "oni"
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
vďaka =)...takže tam môžem napísať ten dátum vyplatenia vyplaty však. A keď sme mali za marec zražkovú daň a bola vyplatena až v teraz v aprili,taak ju zapíšem do prehľadu až v nasledujúcom štvrťroku?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

straposko Pozri príspevok
vďaka =)...takže tam môžem napísať ten dátum vyplatenia vyplaty však. A keď sme mali za marec zražkovú daň a bola vyplatena až v teraz v aprili,taak ju zapíšem do prehľadu až v nasledujúcom štvrťroku?

Áno dátum vyplatenia výplaty. Zrážkovú daň do mesiaca, kedy bola mzda / odmena , podliehajúca zrážkovej dani vyplatená.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ďakujem ti mooooc =)
0 0
Jarka Jarka

Jarka je offline (nepripojený) Jarka

Paula Pozri príspevok
Áno dátum vyplatenia výplaty. Zrážkovú daň do mesiaca, kedy bola mzda / odmena , podliehajúca zrážkovej dani vyplatená.
Ak tomu správne rozumiem tak, odmenu za vykonanú prácu vyplatenú 31.1.2007 cez pokladňu a zrážkovú daň odvedenú 12.02.2007 uvediem v Prehľade nasledovne:

mesiac január
r.8 31.01.2007
702
r.10 702
r.11 12.02.2007
702

Bude to tak správne?
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

my sme mali z RZD u jednej zamestnankyne nedoplatok 206,- preplatok 8 398,- a dodatočný bonus 1620,- Sk.Nechceme žiadať od DÚ ale radšej kompenzovať. Soft nám to ale vypisuje takto :
( mesačne je bonus 4860,- Sk)
.............................01................... .... 02............................ 03
r.1...................08.02.2007...........08.03.2 007...............08.04.2007
..........................5859.................... ..6603..........................7172
r.2 .................................................. 206
r.3 .................................................6 809
r.4.
r.5.................... .5859..................... 5377
r.6......................-4860..................... ................................-4860
r.7........................ 999 .................................................. ......517
r.8

r.9
r.10.......................999.................... .. ...............................517
r.11
A.........................4860.................... .6480.........................4860
B.........................4860.................... ......................... 4860
C................................................. 6480...........................
D................................................. ..6480..........................

Ako ho opraviť, keď to chceme kompenzovať ?
Ďakujeme !
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Dobrý deň všetkým ,
Pozerám do Prehlahu za 1/4 a mám tušenie že ho nemám v poriadku. Ide mi hlavne o jedného zamestnanca a RZD.V 02/2007 som mu urobila mzdu nasledovne:
V zložkách mzdy = HM , cez prac. kalendáre počet odprac. dní, a ponížený preplatok na dani. Celkový preplatok mal 17213. Do mzdy som nu zadala somu poníženú od preddavkovej dane a to 4077. V zrážkach má dovolenku a náhradu za stravné.Neviem či som mu nemala do zložiek započítať celú čiastku z RZD, pretože v prehlade mi nevykazuje nevysporiadanú, čiže zostávajúcu čiasku z RZD. Figurujú tam len preplatky ponížené z preddavkovej dane. Na r. 2 mám nedoplatok ( dobre), r.3 preplatky ponížené z preddavkovej dane, r. 4 =0,r. 5 = daňový bonus r. 6 = -daňový bonus, r.7=0 , r. 8=0, r. 9 0, r. 10=0, r. 11=0, r. A, B = daňový bonus, CD=0
Mám to dobre, alebo ako by to malo byť? / začínam) poraďte mi prosííím.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Dobrý deň všetkým ,
Pozerám do Prehlahu za 1/4 a mám tušenie že ho nemám v poriadku. Ide mi hlavne o jedného zamestnanca a RZD.V 02/2007 som mu urobila mzdu nasledovne:
V zložkách mzdy = HM , cez prac. kalendáre počet odprac. dní, a ponížený preplatok na dani. Celkový preplatok mal 17213. Do mzdy som nu zadala somu poníženú od preddavkovej dane a to 4077. V zrážkach má dovolenku a náhradu za stravné.Neviem či som mu nemala do zložiek započítať celú čiastku z RZD, pretože v prehlade mi nevykazuje nevysporiadanú, čiže zostávajúcu čiasku z RZD. Figurujú tam len preplatky ponížené z preddavkovej dane. Na r. 2 mám nedoplatok ( dobre), r.3 preplatky ponížené z preddavkovej dane, r. 4 =0,r. 5 = daňový bonus r. 6 = -daňový bonus, r.7=0 , r. 8=0, r. 9 0, r. 10=0, r. 11=0, r. A, B = daňový bonus, CD=0
Mám to dobre, alebo ako by to malo byť? / začínam) poraďte mi prosííím.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zamestnanec mal dostať v mzde celý preplatok z ročného zúčtovania, bez ohľadu na preddavok za daný mesiac . Tzn., tak treba mzdu aj zadať a zaúčtovať.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Takže mzdu mu opravím, a ako ďalej postupovať daň mi vznikne mínusová nie?
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Nôže mi niekto poradiť čo s tým RZD? Mám už v tom chaos. Pýtala som sa v 02 /07 na DU a tam mi povedali, že si sumu preplatku máme ponižovať od preddavkovej dane. Preto som urobila mzdy tak ako som ich urobila. Čo teraz s tým, ako to opraviť aby všetko bolo naporiadku a aj Prehľad.? Mzdu zamestnancovi musím opraviť- preplatok dať tak ako bol v plnej výške. Tým sa m zmenia aj výkazy do ZP a ScP. - urobiť opravné výkazy. A podať.
Mzdu za 3/07 urobím už bez preplatku.
Poraďte prosím Vás mzdy za 3/07 mám spravené, výplaty odvedené na účty, výkazy som ešte neodniesla, zajtra máme výplatný termín.
PROSÍIIIM.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Nikto mi neporadí čo a ako ďalej ????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať