Zavrieť

Porady

DAŇ Z PRÍJMOV (závislá činnosť) - štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch ...

Pokúšam sa vyplniť nový štvrťročný prehľad na DÚ a zisťujem, že v jednom stĺpci sa „mieša“ preddavková daň a daňový bonus jedného mesiaca so zrážkovou daňou predchádzajúceho mesiaca. Viete mi povedať, či takto vyplnený prehľad bude vyplnený správne?
Vo výplate za január 2007 – výplaty som robila 20. februára 2007
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
V § 35 ods. 7 Zákona o dani z príjmov je napísané: „...vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, tomuto zamestnancovi sumu daňového bonusu alebo jeho časť z úhrnnej sumy preddavkov na daň a dane vrátane dane vybranej podľa § 43 zrazenej všetkým zamestnancom.“
Tak som aj urobila: časť daňového bonusu som vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) a zvyšok daňového bonusu som vyplatila z vlastných prostriedkov (2160-1650=510 Sk).
Vo výplate za február 2007 – výplaty som robila 20. marca 2007
- preddavková daň vo výške 1728 Sk
- zrážková daň vo výške 752 Sk
- vyplácala som daňový bonus vo výške 2160 Sk.
Opäť som časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 510 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2670 Sk) vyplatila z úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (1728+752=2480 Sk) a časť mi ešte zostala na vyžiadanie do ďalšieho mesiaca (2670-2480=190 Sk).
Vo výplate za marec 2007 – výplaty budem robiť 20. apríla 2007
Ak by mi napr. v marci vychádzala úplne rovnaká vypláta ako v januári, t.j.:
- preddavková daň vo výške 864 Sk
- zrážková daň vo výške 786 Sk (túto v prehľade za 1.Q. neuvidím, bude až v 4.mesiaci)
- daňový bonus vo výške 2160 Sk
Od úhrnu preddavkovej a zrážkovej dane (864+786=1650 Sk) odpočítam časť daňového bonusu (zvyšok z minulého mesiaca 190 + tohtomesačný daňový bonus 2160 = 2350 Sk), t.j. najviac do výšky úhrnu, čo je suma 1650 Sk a o zvyšok daňového bonusu (2350-1650=700 Sk) chcem požiadať, lebo toto je čiastka daňového bonusu z uplynulého štvrťroka, ktorú som vyplatila z vlastných prostriedkov.
Bude sa nový štvrťročný prehľad vypĺ´ňať nasledovne?
.............................01....................... 02............................ 03
r.1...................20.02.2007...........20.03.2 007...............20.04.2007
...........................864......................1728...........................864
r.2
r.3
r.4.......................864..................... .1728...........................864
r.5......................-864.....................-1728..........................-864
r.6.........................0..................... ......0...............................0
r.7
---------------------------------------------------------------------------------------------------
r.8..................19.01.2007............20.02.2 007................20.03.2007
...........................504 (dec.)..............786...........................752
r.9............................................... ....-786..........................-752
r.10.............................................. .......0..............................0
r.11................19.01.2007
...........................504
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A.........................2160.....................2160.........................2160
B.........................1650.................... .2480.........................1650
C...........................510......................190...........................700
D................................................. ......................................700

Môžem žiadať o 700 Sk?
Naposledy upravil Tintina : 21.03.07 at 13:06
Usporiadat
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

ddsliace Pozri príspevok
Ak by to bolo mozne, chcela by som vedieť odkial si stiahla tento súbor,čo sa dá vyplňať, lebo by som k tomu chcela aj Potvrdenie o podaní prehľadu...?
Takze mam to zo mzdoveho programu, ale mas ho v prilohe
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

fialka m Pozri príspevok
Takze mam to zo mzdoveho programu, ale mas ho v prilohe
Pomohlo to aj mne.
Ďakujem a oceňujem.
0 0
JNOVAK JNOVAK

JNOVAK je offline (nepripojený) JNOVAK

Fialka, ešte nedám pokoj. Možno to nebude v súlade s pravidlami fóra, ale mohla by si povedať, z ktorého mzdového programu? Čo tak raz pochváliť niečo dobré? A dajme palec dole pre správcov www.drsr.sk - kedy s týmto tlačivom chceli vyjsť a prečo doteraz tam presúšajú starý neplatný formulár?
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

JNOVAK Pozri príspevok
Fialka, ešte nedám pokoj. Možno to nebude v súlade s pravidlami fóra, ale mohla by si povedať, z ktorého mzdového programu? Čo tak raz pochváliť niečo dobré? A dajme palec dole pre správcov www.drsr.sk - kedy s týmto tlačivom chceli vyjsť a prečo doteraz tam presúšajú starý neplatný formulár?
takze je to datalock/W

Lucia
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

fialka m Pozri príspevok
takze je to datalock/W

Lucia
Aj v Olympe....
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

Prosím Vás, potrebujem poradiť.
MInulý rok nášmu zamestnancovi nevychádzali žiadne dane, pretože mal minimálnu mzdu na 1/2 úväzok. V priebehu roka sa stal dôchodcom, takže od januára 2007 sa na neho nezdaniteľná čiastka nevzťahuje, takže vyšli mu už aj preddavky na daň.
Neviem prečo, ale za 01/2007 mi to hodilo do riadku 9 - osobitná sadzba dane... 702 Sk
a za 02/2007 do riadku 2 zrazené preddavky na daň.... 1.088 Sk.
Nemalo by byť náhodou aj to za 01/2007 v riadku 2 ???
Prečo mi to tak urobilo MRP?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katka, tzn., že 702,- Sk - je zrážková daň.....asi mal hrubú mzdu do 5000,- Sk
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

takže je to tak v poriadku?
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

bolo to do 5000 a vo februári kúsok nad 5000 v hrubom
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

zákon o Dani z príjmu
§ 43 odst. 3
písm. j
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5 000 Sk a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 adaňový bonus podľa § 33.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katka, ak to bola zrážková daň za výplatný mesiac 1/2007 ....musíš to dať do "prehľadu" v mesiaci 2/2007 - ak bola zrazená v 2/2007
0 0
Ela222 Ela222

Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

Candy Pozri príspevok
Čerstvá informácia z DÚ (odpoveď na dopyt):
Ak zamestnávateľ vyplatí mzdy napr. v 2/07 za január 2007(stĺpec 1- za január) a zrazené preddavky v terníne neodvedie, tieto preddavky sa uvedú v r. 7 toho mesiaca, v ktorom budú skutočne odvedené (napr. až v 4/2007 t.j. v prehľade za 2.štvrťrok). Na r. 7 v stĺpci 1/07 bude uvedená nula).
Na r. 8 starého prehľadu ( za rok 2006) sa uvádzali nedoplatky na dani odvedené za predchádzajúce zdaňovacie obdobie t.j. napr. nedoplatky za rok 2005 odvedené v r.2006)
Do ktorého riadku nového prehľadu za rok 2007 by ste uviedli tieto nedoplatky na dani odvedené za predchádzajúce zdaňovanie obdobie, t.j. napr. nedoplatky za 2006 odvedené v roku 2007. Vôbec žiadny riadok mi k tomu nepasuje.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ela222 Pozri príspevok
Do ktorého riadku nového prehľadu za rok 2007 by ste uviedli tieto nedoplatky na dani odvedené za predchádzajúce zdaňovanie obdobie, t.j. napr. nedoplatky za 2006 odvedené v roku 2007. Vôbec žiadny riadok mi k tomu nepasuje.

Nedoplatky za predch. obdobie - §40 , sa uvádzajú na r.3 (nie sú to nedoplatky z ročného zúčtovania)

KSENP
0 0
Ela222 Ela222

Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

Ale do r. 3 idú nedoplatky, resp. preplatky, kde ide o prípadné opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov. Nie tie, čo nie sú opravy, ale proste ešte neboli odvedené.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

To, čo uvádzaš v prísp. 93, tiež nebolo odvedené a teda je to nedoplatok za predchádzajúce zdaňovacie obdobie.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ela222 Pozri príspevok
Ale do r. 3 idú nedoplatky, resp. preplatky, kde ide o prípadné opravy už zrazených alebo vybratých a odvedených preddavkov. Nie tie, čo nie sú opravy, ale proste ešte neboli odvedené.
Ja by som to urobila presne tak, ako je to napísané v tom citovanom príspevku od Candy, kde uvádza vyjadrenie DÚ.
V konkrétnom mesiaci, v ktorom ste neodviedli daň, tak v riadku 6 - odvodová povinnosť ste mali napr. 2000,- a v riadku 7 - odvedené 0,-. Teraz, keď ste to odviedli, by som proste tú sumu pripočítala na riadok 7. Takže ak napr. ste mali v marci v riadku 6 - 2000,- tak do riadku 7 by som napísala 4000,- (skutočne odvedenú sumu, aj s tou dlžnou za staršie obdobie, jednoducho skutočne odvedenú sumu v tom mesiaci).
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

ahojte, potrebujem poradiť s vypísaním prehľadu, prečítala som si celú tému a som z toho jeleň.
zrazené preddavky január
1..................................... 135
r.2................................... + 5
r.4................................... 140
r.5..................................-140
r.6.................................. 0


A 540
B 140
C 400


február
r.1.......................................131
r.4.......................................131
r.5......................................-131
r.6........................................0


A..........................................540
B..........................................131
C..........................................409


marec

r.1.......................................131
r.4.......................................131
r.5......................................-131
r.6........................................0


A..........................................540
B..........................................131
C..........................................409
D...........................................1218


Poradí niekto či to mám správne.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Máš to úplne správne.
A ten nedoplatok z RZD 5,-Sk si aj skutočne zrazila? Pretože nedoplatky do 100,- Sk sa zrážajú len v tom prípade, ak chce darovať 2% alebo si dodatočne uplatňoval v RZD daňový bonus.
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

zrazila som tých 5 korún tak mi to vyhodil program a tak sa to aj do mzdy zarátalo ako nedoplatok.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

perta Pozri príspevok
zrazila som tých 5 korún tak mi to vyhodil program a tak sa to aj do mzdy zarátalo ako nedoplatok.
Ak mu to bolo zrazené, tak to máš vypísané správne. Ale podľa zákona ak sa ho netýka to, čo som uviedla v predchádzajúcom príspevku, zraziť ste mu to nemali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať