Zavrieť

Porady

rozpustenie straty

Dobry den.

Robim si uctovnictvo ako amater a potrebujem poradit. Od januara do maja som mala prijmy vylucne zo zivnosti. Od juna som sa zamestnala na hlavny pracovny pomer a prijmy zo zivnosti som potom mala len sporadicky. Od januara som zaroven samostatne hospodariaci rolnik, chovame zvierata, zriadili sme farmu a investovali sme do toho kopu penazi vlastne aj v minulych rokoch. Logicky, ked spocitam vydavky na zivnost aj na SHR, daleko prevysuju prijmy zo zivnosti a SHR. Avsak v zamestnani mam pekny prijem a teda aj preddavky na dan mi zamestnavatel odvadzal z vysokeho danoveho zakladu. V mudrej knizke od Dashofera som citala, ze stratu mozem rozpustit az v buducom roku, a teda zaklad dane pre rok 2006 musi byt minimalne ten zo zavislej prace..... Je to tak? Napriek velkej strate musim ako zaklad dane uviest danovy zaklad ako cely danovy zaklad prijmov zo zamestnania? V tejto suvislosti este pridam dalsiu otazku: Ta ista mudra kniha pise, ze do prijmov mam V RAMCI JU zahrnut aj prijmy dosle v januari 2007. JE TO TAK? Dakujem, ze ste docitali az do konca a ze poradite (dufam)
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
chavallee Pozri príspevok
Uz sme uplne mimo temy, ale nieco ma napadlo...
Mam zivnost aj SHR aj zamestnanie. Za 2006 velku stratu, aj v 2007 bude pekna strata z podnikania... Manzel robi ako zamestnanec projektanta. Pokial by som ja uzavrela ako zivnostnik zmluvu s jeho zamestnavatelom ako projektant, ale projekty by dalej robil muoj muz, ja umorovanim straty aj pri vyssom prijme (za manzelove projekty) budem mat zisk nula, a teda z prijmov z projektovania by sme neplatili dan, cim by sa zvysil cisty prijem domacnosti... Pokial by to bolo mozne, musela by som mat ja s manzelom zmluvu. Existuje aj ina moznost ako pracovna zmluva? (Pravdaze by znela na nizku mzdu)?
Je schodná cesta. Ale... Musíš mať v živnosti uvedenú činnosť projektanta. Teda rozšíriť ŽL. ako zodpovedná osoba by mal byť uvedený tvôj manžel. Zodpovedná osoba musí mať pracovnoprávny vzťah so szčo. Hoci aj na kratší ako 1/2 úväzok (napr. denne 2 hod). Zamestnáš manžela za dohodnutú mzdu. Budeš fakturovať jeho prácu. Ak manželov príjem bude nízky ešte nakoniec aj jeho by si mohla uplatniť ako vyživovanú osobu. Ale to už príliš veľa teoretizujeme, a neviem či nenaberáme smer, ktorý nie je celkom v súlade s etiketou porady.
0 0
chavallee chavallee

chavallee je offline (nepripojený) chavallee

Muz nie je architekt, projektuje stroje 3D... treba do ZL uviest aj toto?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
chavallee Pozri príspevok
Muz nie je architekt, projektuje stroje 3D... treba do ZL uviest aj toto?
Áno.Inak to bude nedovoľené podnikanie.
0 0
chavallee chavallee

chavallee je offline (nepripojený) chavallee

To by som si nedovolila
0 0