Zavrieť

Porady

a zase raz dotácia...

Podnikateľka dostala dotáciu vo výške 80601 na vytvorenie pracovného miesta- čerpanie na mzdy a odvody. Dotáciu dostala v máji, od júna zamestnala pracovníčku. Jej mzda+ odvody do konca decembra boli spolu 53000,- Sk. Musím v tej výške dať do príjmu aj rovnakú čiastu z dotácie? Alebo sa môžem rozhodnúť, že dám len napr. 40.000,- a rozdiel v ďalšom roku? Dotácia sa musí vyčerpať do dvoch rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Milen Pozri príspevok
    Podnikateľka dostala dotáciu vo výške 80601 na vytvorenie pracovného miesta- čerpanie na mzdy a odvody. Dotáciu dostala v máji, od júna zamestnala pracovníčku. Jej mzda+ odvody do konca decembra boli spolu 53000,- Sk. Musím v tej výške dať do príjmu aj rovnakú čiastu z dotácie? Alebo sa môžem rozhodnúť, že dám len napr. 40.000,- a rozdiel v ďalšom roku? Dotácia sa musí vyčerpať do dvoch rokov.
    Treba sa pozrieť do zmluvy o dotácii. Ale mne logika hovorí, že do nákladov by mala dať rovnakú sumu, ako mala náklady na zamestnanca. VeĎ to je podstata dotácie, že náklady refunduje.

    Milen je offline (nepripojený) Milen

    Milen
    Ďakujem, tiež som toho názoru,že tie peniažky už vyčerpala, tak by mali ísť aj do príjmu, len podnikateľka špekuluje, aby si znížila základ dane, tak som si to chcela utvrdiť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Milen Pozri príspevok
    Ďakujem, tiež som toho názoru,že tie peniažky už vyčerpala, tak by mali ísť aj do príjmu, len podnikateľka špekuluje, aby si znížila základ dane, tak som si to chcela utvrdiť.
    Treba vyhľadať aj na PORADE ...tu pripájam jeden link ..


    http://www.porada.sk/showthread.php?p=430087#post430087

    a zase raz dotácia...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.