Zavrieť

Porady

pri akej vyske NO prisla kontrola???

dobry den,
tak by ma zaujimalo, kedy, pri akej vyske nadmerneho odpoctu prisla danova kontrola? v bratislave zavisi od konkretneho danoveho uradu, samozrejme v ramci celeho slovenska je to tiez zrejme rozne. Pri akom nadmernom odpocte mozem cakat kontrolu???
Usporiadat
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Ja som mala daňovú kontrolu pri NO 4 mil. Sk a aj pri NO 4 320 korún.
Je to dobrý rozdiel, ale podstatné bolo že kontrola dopadla pri obidvoch prípadoch dopadla výborne.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Ja som tiež čakala kontrolu z DÚ, keď sme odovzdali prvýkrát priznanie k DPH za IV. štvrťrok 2004. Mali sme NO 230 tis. Peniaze sme dostali, kontrola zatiaľ nikde...chvaľabohu
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ja sa neobavam kontroly ako takej..ved tej sa clovek nevyhne, mne ide len o to, ze potom tie peniazky dostaneme zase o nieco neskor na ucet...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

striebro1 Pozri príspevok
ja sa neobavam kontroly ako takej..ved tej sa clovek nevyhne, mne ide len o to, ze potom tie peniazky dostaneme zase o nieco neskor na ucet...
V takejto situácii netreba nútiť druhej strane čo má robiť. Ako si chcela volať na DU atď. Nechaj tomu voľný priebeh, Doklady sú v poriadu, DPH podané, tak čakaj.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

to nezaviselo odo mna, keby moj sef prikazal zavolat, tak by som musela zavolat...nezavisi to odo mna, nie su to moje peniaze...))) na porade som sa opytala, lebo som chcela vediet ako su na tom ini...
0 0
vcielka1 vcielka1

vcielka1 je offline (nepripojený) vcielka1

[quote=smith;431105]Nadmerný odpočet za december má nabehnúť na účet do 25.03.2006.
DPH za 12/2006 sa podáva do 25.01.
A povinnosť vrátiť majú do 30 dní odo dňa podania DPH za 01/2007, takže ak DPH podáš napr. do 14.2. DÚ má povinosť vrátiť do 14.3!
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

podala som za 1/2007 23.2.2007...
este ma napadlo, ci je povinnost aby som mala peniaze pripisane na ucte ja alebo oni maju povinnost dat prikaz v ten den?
0 0
vcielka1 vcielka1

vcielka1 je offline (nepripojený) vcielka1

V ten den má DU povinnosti dat prikaz.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

takze ak prikaz pojde v pondelok peniaze su na ucte najskor v utorok poobede...alebo az v stredu...medzibankovy clearing trva den az dva...
0 0
vcielka1 vcielka1

vcielka1 je offline (nepripojený) vcielka1

Ak si 23.02. podala DPH DU musí dať platobný príkaz 23.03. t.j. v pondelok budes mat peniaze na ucte ..... medzibankovy styk dnes musi byt maximalne
24 hodín...
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

U nás sa vraj náhodná kontrola DPH na daňovom úrade losuje, takže nie je pravidlom kedy príde.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

bulnova Pozri príspevok
U nás sa vraj náhodná kontrola DPH na daňovom úrade losuje, takže nie je pravidlom kedy príde.
ak idú kontrolovať opravnenost naroku na vrátenie nadmerného odpočtu, vtedy nejde o náhodnú kontrolu...zavisi od vysky nadmerneho odpoctu...doteraz sme vzdy mali do pol miliona a neboli ani raz ale teraz mame cez milion, tak sme ich cakame....
keby islo o klasicku kontrolu...tak to mozu losovat, pripadne ist podla abecedy...
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dnes prisiel nadmerny odpocet...takze vcera poslali, dnes sme ho mali na ucte... sef bol vyteseny a uz sme ho aj minuli...)))
0 0
luciaJ luciaJ

luciaJ je offline (nepripojený) luciaJ

Zdravim, chcela by som sa spýtať, máme daňovú kontrolu za mesiac 11/2006, pozastavili nám vyplatenie nadmerného odpočtu za tento mesiac. Avšak momentálne nám neprišiel ani odpočet za 12/2006 ( máme export ) nedostali sme ani žiaden list. Neviete mi poradiť, či nám budú pozastavovať každý jeden odpočet ( sme mesační platci ) až do uzavretia kontroly?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

luciaJ Pozri príspevok
Zdravim, chcela by som sa spýtať, máme daňovú kontrolu za mesiac 11/2006, pozastavili nám vyplatenie nadmerného odpočtu za tento mesiac. Avšak momentálne nám neprišiel ani odpočet za 12/2006 ( máme export ) nedostali sme ani žiaden list. Neviete mi poradiť, či nám budú pozastavovať každý jeden odpočet ( sme mesační platci ) až do uzavretia kontroly?
Ďakujem za odpoveď.
Pri nadmernom odpočte DPH daňový úrad môže robiť kontrolu - zisťuje opodstatnenosť nadm.odpočtu.
Po kontrole nadmerný odpočet vráti.

Každý nadm.odpočet nemusia kontrolovať.
0 0
matildaf matildaf

matildaf je offline (nepripojený) matildaf

uctovnik
Nadmerne odpocty davaju na uhrady najneskor 20 do dávok, aby odišli. Mne moja danovacka povedala, kedze mame stale nadmerne, ze zalezi kedy podame danove priznanie za ktore nam ma byt vrateny nadmerak. Ak 15.1 za december, tak ona to musi do 15.3 dat do dávky na vratenie.Ale kedze posielame vzdy 25, tak cakame peniazky az 25-26.
0 0
Michaela S Michaela S

Michaela S je offline (nepripojený) Michaela S

Ja som v roku 2006 mala striedavo No aj daňovú povinnosť.Kontrolu na NO
som dostala v decembri. Nemám ešte protokol o výsledku kontroly ale
nadmerný odpočet za december mi už bol poukázaný na účet v lehote do 30.dní .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať