Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci

Prajem všetkým pekný deň!
Chcel aby som sa opýtať, či je nejaký limit, s koľkými zamestnávateľmi môžem mať podpísanú uvedenú dohodu. Ja ju totiž mám podpísanú s 2, ale to len z toho dôvodu, že pre jedného pracujem jeden deň v týždni (6 hodín) a u druhého pracujem 4 hodiny do mesiaca (doučujem v jednom vzdelávacom centre 1 x do týždňa). A mám možnosť si na cca mesiac ešte privyrobiť u ďalšieho zamestnávateľa, nakoľko peniažky potrebujem a mám veľa voľného času. Tak len potrebujem zistiť, či takúto dohodu podpísať môžem alebo nie. Vopred ďakujem!!!
Usporiadat
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

MIRKA111 Pozri príspevok
Na sociálnu poisťovňu ich hlásim tiež minimálne jeden deň vopred?
Na SP ich hlásiš najneskôr pred začiatkom výkonu práce.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

MIRKA111 Pozri príspevok
Takže, ak študen teraz skončil a pôjde sa na UP SR hlásiť až na konci augusta môžem mu spraviť DoBPŠ? Je tam stanovená minimálna mzda, alebo je rovnaká ako u bežných zamestnancov?
Štatút študenta má študent po skončení strednej školy aj počas prázdnin t.j. do 31.8. za predpokladu, že sa nezamestná v pracovnom pomere, alebo nezaeviduje na UP. Môže mať uzavretú DoBPŠ.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Ďakujem, takže aj keby som im dala napr. hodinovú mzdu 20,- Sk nič sa nedeje?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nedeje, dodržanie MM platí u PP- teda u zamestnancov, dohody sa za pracovný pomer nepovažujú.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

chcela bysom sa opýtať, ako je to s platnosťou dohody o brigádnickej práci študenta pre vysokoškoláka, ktorý ukončil VŠ napríklad 11.6., týmto dňom prestáva byť študentom. Musí týmto dňom končiť aj dohoda o BPŠ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, ak bola uzatvorená pred týmto dátumom, tak neskončí.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

ďakujem za odpoveď, som zase o niečo múdrejšia
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Študent môže pracovať naraz u viacerých zamestnávateľov?
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Spokojne môže na DoBPŠ
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môže, môže mať viacero dohôd.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Ja sa chcem spýtať mám "študenta" kt. dovršil v marci 16 rokov a chcem sa spýtať či môžem s ním uzatvoriť DoBPŠ , neviem či si mám pýtať od neho Potvrdenie o návšteve školy a mal by byť uvedený škol. rok 2006/07? čo sa týka prihlásenie do Soc. p. tak deň pred nástupom?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sonička Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať mám "študenta" kt. dovršil v marci 16 rokov a chcem sa spýtať či môžem s ním uzatvoriť DoBPŠ , neviem či si mám pýtať od neho Potvrdenie o návšteve školy a mal by byť uvedený škol. rok 2006/07? čo sa týka prihlásenie do Soc. p. tak deň pred nástupom?
Prinesie Ti potvrdenie o návšteve školy a prihlásiš ho do soc. poisťovni deň pred nástupm do práce, ale stačí aj hodinu pred nástupom do práce.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Je nejaké predpísané tlačivo ? Lebo ja mám "Potvrdenie o návšteve strednej alebo vysokej školy na účely prídavku na dieťa"?
A ešte jeden dotaz ja ho dnes prihlásim a nevadí že mi donesie až potom tlačivo"Potvrdenie o návšteve školy.....?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Toto potvrdenie je postačujúce, špeci nie je. Nie, nevadí, podstatné je aby doložilo k dohode, hoci aj neskôr.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

ďakujem pekne, pekný deň
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

a môžem už od dnes t.j . 25.06.2007 uzatvoriť DoBPŠ nebude to žiaden problém že nie je ešte koniec školského roka?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak ešte neukončil povinnú školskú dochádzku, tak nie. § 11 odst.2 ZP.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Asi som sa zle ja vyjadrila on už študuje 1. ročník SPŠ ale asi dostali skôr vysvedčenie , takže už ho môžem odo dnes prihlásiť na DoBPŠ?
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Takže Veronika súhlasíš že ho môžem prihlásiť už dnes na DoBPŠ?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Nástup do práce môže byť dohodnutý až keď ukončí 10-ročnú povinnú školskú dochádzku vrátane letných prázdnin - teda po ukončení 1. ročníka strednej školy (ak neopakoval ročník). Skôr može nastúpiť len ak to povolí ínšpektorát práce. Pozri si k tomu § 11 ZP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať