Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci

Prajem všetkým pekný deň!
Chcel aby som sa opýtať, či je nejaký limit, s koľkými zamestnávateľmi môžem mať podpísanú uvedenú dohodu. Ja ju totiž mám podpísanú s 2, ale to len z toho dôvodu, že pre jedného pracujem jeden deň v týždni (6 hodín) a u druhého pracujem 4 hodiny do mesiaca (doučujem v jednom vzdelávacom centre 1 x do týždňa). A mám možnosť si na cca mesiac ešte privyrobiť u ďalšieho zamestnávateľa, nakoľko peniažky potrebujem a mám veľa voľného času. Tak len potrebujem zistiť, či takúto dohodu podpísať môžem alebo nie. Vopred ďakujem!!!
Usporiadat
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Ešte ako dotyčný študent už mal 18 rokov, doniesol Potvrdenie o návšteve školy môžem mu spísať DoBPŠ ? A keďže už mal 18 rokov tak DoBPŠ už môže podpísať sám nepobrebuje podpis svojho zástupcu?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sonička Pozri príspevok
Ešte ako dotyčný študent už mal 18 rokov, doniesol Potvrdenie o návšteve školy môžem mu spísať DoBPŠ ? A keďže už mal 18 rokov tak DoBPŠ už môže podpísať sám nepobrebuje podpis svojho zástupcu?
Áno. Môžeš spísať DoBPŠ a podpíše ju on...
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Tak fajn dik,
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Takže podpíše ju on , zástupcu nepotrebuje.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sonička Pozri príspevok
Takže podpíše ju on , zástupcu nepotrebuje.
Áno, správne.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Poskytuje sa pri pri DoBPŠ stavné?
A keď nemá študent ukončenú desaťročnú školskú dochádzku nemôžem ho zamestanať na DoBPŠ? Musím mať povolenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak myslíš stravu, tak nie. Stravné podľa zákona o CN môže, ale musí to byť dohodnuté v zmluve.
Ak nemá skončenú povinnú škoslkú dochádzku nemôže pracovať na dohodu.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Ja by som tiež chcela pridať otázky ohľ DoBPŠ. Chceme prijať študentov ktorý ešte nemajú 18 rokov ale ani nemám od nich potvrdenie o návšteve školy a čakať či mi ho vôbec donesú tak to tiež nechcem môžem im spraviť dohodu o vyk. práce ale v takom rozsahu aby som neprekročila týždenný prac.čas spripadajúci na DoBPŠ.Ďakujem
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosíííííím poradte
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Ja by som tiež chcela pridať otázky ohľ DoBPŠ. Chceme prijať študentov ktorý ešte nemajú 18 rokov ale ani nemám od nich potvrdenie o návšteve školy a čakať či mi ho vôbec donesú tak to tiež nechcem môžem im spraviť dohodu o vyk. práce ale v takom rozsahu aby som neprekročila týždenný prac.čas spripadajúci na DoBPŠ.Ďakujem
Môžeš dohodu o vykonaní práce v rozsahu najviac 300 hodín/rok
0 0
Roumnko Roumnko

Roumnko je offline (nepripojený) Roumnko

Mám otázku.... ako presvedčiť ekonomické vedenie firmy, že ročné maximum pre študenta nie je 100 hodín? Oni prepočítavajú hodiny, aby to sedelo a tým sa hodinová mzda vyšplhá na niekoľko stoviek korún. A to tam majú vysokoškolsky vzdelané ekonómky, ktoré nepochopili zákon tak, ako už aj my, študenti..... Firma je medzinárodná. Prosím pomôžte
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Strčiť do rúk ZP a konkrétne §227.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Roumnko Pozri príspevok
Mám otázku.... ako presvedčiť ekonomické vedenie firmy, že ročné maximum pre študenta nie je 100 hodín? Oni prepočítavajú hodiny, aby to sedelo a tým sa hodinová mzda vyšplhá na niekoľko stoviek korún. A to tam majú vysokoškolsky vzdelané ekonómky, ktoré nepochopili zákon tak, ako už aj my, študenti..... Firma je medzinárodná. Prosím pomôžte
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227


(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času. Do tohto rozsahu sa nezapočítava čas pracovnej pohotovosti, za ktorú zamestnancovi nepatrí odmena, a pracovná pohotovosť doma.

(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

Obávam sa že presvedčiť ich môže len prečítanie zákona. Je to tam dosť jasne napísané
0 0
Roumnko Roumnko

Roumnko je offline (nepripojený) Roumnko

To som spravil. Popodčiarkovali aj tú vetu " ...,aj keď nepresahuje 100 hodín ročne" a povedali, že je nelegálne robiť viac ako 100 hodín... povedali, že oni na súd kvôli tomu nepôjdu. Ja možné získať nejaké slovné vysvetlenie z úradu práce soc. vecí a rodiny aj s pečiatkou? Pretože inak ako takýmto pomaly trápnym krokom to s nimi asi nepohne
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Roumnko Pozri príspevok
To som spravil. Popodčiarkovali aj tú vetu " ...,aj keď nepresahuje 100 hodín ročne" a povedali, že je nelegálne robiť viac ako 100 hodín... povedali, že oni na súd kvôli tomu nepôjdu. Ja možné získať nejaké slovné vysvetlenie z úradu práce soc. vecí a rodiny aj s pečiatkou? Pretože inak ako takýmto pomaly trápnym krokom to s nimi asi nepohne
Vyskúšať to môžeš, len či potom nebudú chcieť vysvetlenie od samotného premiéra
0 0
Roumnko Roumnko

Roumnko je offline (nepripojený) Roumnko

No tak vďaka. Skúsim im poslať link na túto diskusiu, ale to je podla mna bezpredmetne. Stoja si na svojom a ja s priatelkou ako by sme tie argumenty len do steny hadzali.... je to smutne
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Roumnko Pozri príspevok
No tak vďaka. Skúsim im poslať link na túto diskusiu, ale to je podla mna bezpredmetne. Stoja si na svojom a ja s priatelkou ako by sme tie argumenty len do steny hadzali.... je to smutne
je to naozaj smutné, pretože si myslím že v tom zákone je to dosť jasne napísané. A veď nech si oni dajú dotaz na nejakú inštitúciu ktorej budú dôverovať
Prípadne pokiaľ tvrdíš že je to väčšia firma nech si dajú urobiť výklad firemným právnikom. Neverím že ten má ten istý postoj
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, chcela by som sa spýtať, aké odvody sa platia z dohody o brigádnickej práci študenta? Alebo sa zrazí iba daň. Môžu si študenti v ďalšom roku podať daňové priznanie (majú nárok na odpočítateľnú položku)?
A ešte jedna vec, treba potom prikladať k nároku na rodinné prídavky a sirotský dôchodok nejaké potvrdenie, že študent pracoval? Nezanikne nárok na RP alebo sirotské?
Ďakujem veľmi pekne, pekný deň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1.študentovi sa zrazí len daň( ak podpíše Vyhlásenie k zdaneniu a vyjde vôbec nejaká). 2.zamestnávateľ odvedie do SP GP 0,25% a ÚP 0,8%. Áno, môžu si podať DP, na NČ majú nárok. 3. nie, k nároku na RP netreba žiadne potvrdenie o tom, že brigádnicky pracoval. 4.nárok na prídavky a sirotské nezanikne.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahoj, veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Prajem pekný a príjemný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať