Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci

Prajem všetkým pekný deň!
Chcel aby som sa opýtať, či je nejaký limit, s koľkými zamestnávateľmi môžem mať podpísanú uvedenú dohodu. Ja ju totiž mám podpísanú s 2, ale to len z toho dôvodu, že pre jedného pracujem jeden deň v týždni (6 hodín) a u druhého pracujem 4 hodiny do mesiaca (doučujem v jednom vzdelávacom centre 1 x do týždňa). A mám možnosť si na cca mesiac ešte privyrobiť u ďalšieho zamestnávateľa, nakoľko peniažky potrebujem a mám veľa voľného času. Tak len potrebujem zistiť, či takúto dohodu podpísať môžem alebo nie. Vopred ďakujem!!!
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Ak študent ukončí 9-ročnú dochádzku teraz k 30.6.2007, má 15 rokov, je už považovaný za fyzickú osobu spôsobilú pracovať na DOBŠ? Nepočíta sa do ukončenia povinnej školskej dochádzky aj obdobie od 1.7-31.8.2007?
Ďakujem za odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tento študent ešte nemá skončenú povinnú školskú dochádzku, tá je u nás desaťročná, takže zrejme má štatút študenta, takže môže pracovať na BPŠ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Orsz Pozri príspevok
Ak študent ukončí 9-ročnú dochádzku teraz k 30.6.2007, má 15 rokov, je už považovaný za fyzickú osobu spôsobilú pracovať na DOBŠ? Nepočíta sa do ukončenia povinnej školskej dochádzky aj obdobie od 1.7-31.8.2007?
Ďakujem za odpovede.
Povinná školská dochádzka je 10-ročná

PS: neviem pridávať linky - v DRAK-ovi je podrobný príspevok od p. Mihála.

-------
Veronika
Naposledy upravil veronikasad : 17.07.07 at 08:31
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, chcem sa opýtať, máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce ktorý už presiahol 300 hodín za dva mesiace.Chceme ho naďalej, je to študent tak na DoBPŠ, len potrebujem vedieť či sa náhodou hodiny nepočítajú spolu za obidve dohody.V príspevkoch som čítala, že môže na DoBPŠ presiahnuť tých 100 hodín v kalendárnom roku (NEPRESIAHNE 20 HODÍN TÝŽDENNE).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môžete s ním uzatvoriť DOBPŠ. Započítavajú sa iba rovnaké dohody.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem, to som rada Pekný deň
0 0
ferka ferka

ferka je offline (nepripojený) ferka

Prosím o odpoveď
Z tejto diskusie my vychádza, že študent ak má uzatvorenú dohodu o BPŠ od 1.3.2007 do 31.8.2007 v priemere 20 hod. týždenne a v mesiaci marec odpracuje 80 hodín, potom v júli môže odpracovať 160 hod , v auguste tiež 160 hod., je to v poriadku. Priemer za dobu 3-8/2007 je 480hod.

Maja
0 0
Simi01 Simi01

Simi01 je offline (nepripojený) Simi01

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. SZČO chce zamestnať na Dohodu o brig.činnosti svojho syna vysokoškoláka do 31.12.2007. Bude vykonávať pomocné práce po sobotách v rozsahu 10 hod.týždenne, za asistencie svojho otca, s jeho pracovnými nástrojmi. Nejedná sa už od 1.9.2007 o závislú činnosť? Má svojo syna radšej zamestnať na pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas, aj keď je to pre neho nevýhodné? ďakujem vopred
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať