Zavrieť

Porady

Fa zo zahraničia s DPH

Ahojte,

kto mi poradí, dostala som fa za PHL z Belgicka s belg.DPH 21%, ako to zaučtovať? A čo s tým?
Dakujem

Viem, že by som sa mala preukazať IČ DPH a asi by mi mali fakturovať bez DPH, ale všetci mi tvrdia, že u nich to tak chodí, že oni si učtuje s DPH. A teraz čo? Požiadať o vrátenie DPH v Belgicku? Spolu ta DPH činí dosť vysokú sumu.

Poraďte ak viete
Naposledy upravil isc : 24.01.05 at 16:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    u phm zo zahraničia sa dph neuplatňuje, blok sa prepočíta kurzom dňa zúčtovania a pokiaľ je to tankovanie priamo do nádrže celý sa zaúčtuje na 501

    Šakti je offline (nepripojený) Šakti

    Šakti
    Ahoj, no ja mam iny nazor. Ak sa jedna o fakturu - tak kupujuci ma IC DPH, predavajuci ma IC DPH a faktura by mala byt bez DPH - nakolko ide o intrakomunitarne nadobudnutie tovaru. Ale ak by to bol paragon (z ERP pokladne), tak tam nie je IC DPH kupujucehoa vtedy ma belgican jedinu moznost a to vystavit dokald s DPH .. a ten , ako hovori Danuska, sa zauctuje cely do nakaldov na 501. No,a le ked to belgicania robia vzdy... len envidim na to oporu v zakone.

    Fa zo zahraničia s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.