Zavrieť

Porady

Moje rastliny

andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Aj ja Vam prikladam moje oblubene rastliny z minuleho roka
Usporiadat
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Elena Navrátilová Pozri príspevok
To máš normálne ruže na balkóne? No úžasné... gratulujem sú úžasné.
Nie Elenka. To mám v záhradke pred rodinným domom.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Paula Pozri príspevok
Evka, 3 a 4 je Kroton, mám ho už 30 rokov a je x- krát zrezaný (mláďatá porozdávané), lebo by rástol až ku susedom. Zafarbujú sa mu listy, teda tie "žilky" postupne do bordova.
Niekomu aj kvitne.

Ak Ti kvitne drobnými kvietkami rastlinka na 1 a 2 a má pichliače , môže to byť Mahónia.
Pauli, vďaka, ale 3+4 nie je kroton. Ten poznám.
1+2 mi zatiaľ nekvitne (to len babka-kvetinárka mi povedala, že má takto kvitnúť) a pichliače nemá. Aj mahoniu poznám, je to záhradná rastlina. Tie moje sú izbové. Neviem však, či mi vydrží, lebo mi začali vädnúť listy a ja ak neviem čo je to za kvietok, neviem ako sa o neho starať. Skúsim menej polievať.
Skúsi ešte niekto?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Podľa mňa je to krotón, ale je v tme, preto nemá farebné listy. Ja mám krotón v úbohom stave. Pred 3 týždňami som ho presádzala do trošičku väčšieho kvetináča a odvtedy mi opadlo asi 10 listov neviem prečo. Rozmnožovať sa mi ho nedarí
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Za tým krotónom si stojím ...mala som aj s inak tvarovanými listami (užšie, špicatejšie, troška skučeravené), ten bol svetlozelený a "dofarboval" sa do žlta.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pauli, ak pôjdeš na stretko, prosím ťa , donesieš mi jeden malý zakorenený odrezok ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dáška, žiaľ, už ho teraz nezrezávam, lebo nemá dlhšie mäkké vetvičky, zakoreniť sa dá iba "mláďa". Ten môj starček má na konci len pár centimetríkov mladých, to je málo. Ešte tak pred piatimi rokmi by to išlo .

Inak, porozdávala som vďačne, ale keď som chcela zakoreniť konečne aj sebe, NIKDY sa mi už nepodarilo. Takže už iba starčeka mám, krásneho - jediného. Foto nemám , hádam až dokončím kilometrový film
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Škoda, teraz zakoreňujem už asi piaty výhonok, som zvedavá, či sa mi to konečne podarí.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Evka aj sa pridávam s najväčšou pravdepodobnosťou je to croton. Kuk našla som na internete. Ak chceš pozri si celú stránku fotky sú tam kde máš pri názve kvetinky fotoaparát. http://www.hydroflora.sk/crepnikoveR...bsection.shtml
To prvé som si najskôr myslela že je nejaký druh fikusu ale teraz som si neni istá keď tvrdíš že by mal kvitnúť malými modrými kvietkami. Pauli mahónia má listy ako cezmína s ostňami.
Naposledy upravil Simonab : 09.05.07 at 21:22
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dievčatá, ďakujem. Idem sa na to pozrieť ešte raz.
Už som sa pozrela a buď sa ozaj ani jeden na ten môj nepodobá alebo som .
Ja croton mám. Idem ho odfotiť a priložím.
Už to mám. Ak je toto croton, tak ten môj č.3+4 vyzerá úplne inak.
Ale na ten Simonkin obrázok sa trochu podobá.

Naposledy upravil Marína : 09.05.07 at 22:01
croton.jpg  
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Evi, krásny je, taký som tiež mala žlto - svetlozelený. Ten, čo mi zostal vyzerá ako Tvoj veľký, ale farby má také, ako ten, čo si teraz vyfotila. Troj - štvorfarebný.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Pauli. Manžel už ho chcel vyhodiť, lebo mojim pričinením mu opadali listy zo spodu a zostala len korunka. Mne sa však páči aj takto, vyzerá ako stromček a tiež, že je to tak naschvál. Aj v Hornbachu z nich majú stromčeky.

Možno tá 3+4 je ozaj nejaký druh crutonu ale mýli ma to, že vyzerá úplne inak ako ten, ktorý som priložila pred chvíľkou.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

krotónov je veľa, skús priložiť fotku na Living, ešte sa nestalo, žeby sa nenašiel niekto, kto poradí
http://forum.living.cz/list.php?155
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Rozkvitol nám vo dvore jazmín, bohužial Vám vôňu neviem pricapnúť.
DSC01756.jpg  
DSC01757.jpg  
DSC01759.jpg  
DSC01764.jpg  
DSC01765.jpg  

DSC01769.jpg  
DSC01770.jpg  
DSC01771.jpg  
DSC01772.jpg  
DSC01773.jpg  

DSC01774.jpg  
1/1
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Andi, nad Tvojimi fotkami vždy žasnem . Ale už sa chystá kvitnúť aj jazmín pod mojim panelákovým balkónom, puky má už riadne. Skúsim to odfotiť a konečne aj nejako to sem pricapiť.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Posielam Vám takéto krásne jahody
DSC01803.jpg  
DSC01799.jpg  
DSC01804.jpg  
DSC01801.jpg  
DSC01798.jpg  

DSC01797.jpg  
DSC01796.jpg  
DSC01795.jpg  
DSC01794.jpg  
DSC01793.jpg  

DSC01792.jpg  
DSC01780.jpg  
DSC01781.jpg  
1/1
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

andi Pozri príspevok
Posielam Vám takéto krásne jahody
A to sú už tohtoročné?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak tie černušky zbožňujem,... krásne, jemnučké... no a k tým jahodám škoda aj šampanského
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 22.05.07 at 12:30
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Jahody sú tohtoročné čerstvo oberané.Elenka prosím ťa na ktroej fotke sú tie černušky ? Ja ako dostávam semienka všetko zasadím a mená rastliniek neviem .
Naposledy upravil andi : 22.05.07 at 14:30
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Ešte pár fotiek
DSC01782.jpg  
DSC01788.jpg  
DSC01790.jpg  
1/1
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

andi Pozri príspevok
Jahody sú tohtoročné čerstvo oberané.Elenka prosím ťa na ktroej fotke sú tie černušky ? Ja ako dostávam semienka všetko zasadím a mená rastliniek neviem .
To modručké je černuška.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať