Zavrieť

Porady

Moje rastliny

andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Aj ja Vam prikladam moje oblubene rastliny z minuleho roka
Usporiadat
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Sú nádherné...však si ich nazval Jožkine žlté... tak budú sa volať Jožkine žlté.
...zaujíma ma, prečo Jožkine...u nás doma sú totiž všetky kvety Jožkine...
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Pretože ona ich kúpila, zasadila, hnojí a polieva, mne stačí sa s nimi rozprávať.
Naposledy upravil Kolenčík : 16.08.07 at 14:06
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Moja obľúbena Arónia čiernoplodá, práve dozrieva, len či ju celkom nespotrebujú vtáčiky, ako každý rok, ale je veľmi chutná, dá sa aj sušiť a je výborna na čaj.
Arónia 1.jpg  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Fairy Pozri príspevok
Ďakujem
My ich voláme papuľky.
Neviem, ako sa správne volajú. Mám ich aj na záhrade, ale vyššie a rôzne farby.
a my pišťoky.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kolenčík Pozri príspevok
Moja obľúbena Arónia čiernoplodá, práve dozrieva, len či ju celkom nespotrebujú vtáčiky, ako každý rok, ale je veľmi chutná, dá sa aj sušiť a je výborna na čaj.
keby len čaj, ale liguére - či je len dobrý
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Kolenčík Pozri príspevok
Pretože ona ich kúpila, zasadila, hnojí a polieva, mne stačí sa s nimi rozprávať.
...tak pozdravujem Jožku a jej krásne kvetinky...Jožka
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

kukučka Pozri príspevok
keby len čaj, ale liguére - či je len dobrý
Nám ju už ozobali vtáky, tento rok sa nám ju nepodarilo zachrániť. Inak z toho robievame aj marmeládu /zo šťavy/, vyzerá to aj tmavý med a chutí perfektne...aj sušená je dobrá - v zime ako sušené hrozienka... Ak máš recept na likér, prosím, posúň mi ho...dík
0 0
fusta fusta

fusta je offline (nepripojený) fusta

Georgíny pri sadení hnojím tak, že do každej jamky dám pod hľuzy cca liter dobre vyzretého kompostu. Až začínajú vytvárať prvé kvety, ku každej rastline v týždňovom intervale tak 3-4 krát prihnojím tekutým hnojivom na plod a kvet. Ja používam Engo, je dobre a hlavne rýchlo rozpustné. U georgín je dôležité po vzídení ponechať len 3 až 5 výhonkov, samozrejme najsilnejších. Ostatné treba bez milosti vyštípať tesne pod úrovňou zeme. Vtedy sa dočkáte krásnych a veľkých kvetov.
Na záver chcem zopakovať svoju otázku. Nepestujete nikto georgíny, ak áno, ozvite sa mi. Prikladám niekoľko záberov, čo všetko mi kvitne v záhrade z georgín.
DSC00270.jpg  
DSC00273.jpg  
DSC00274.jpg  
DSC00278.jpg  
DSC00280.jpg  

DSC00282.jpg  
1/1
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

ahojte, prosím vas nemate niekto zasadenu čiernooku zuzanu? videla som ju na nete a velmi sa mi páčila. Stráááášne by som chcela pár semienok.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Keď sa Vám páčia Jožkine kvety, tak prikladám ešte jej balkon a niekoľko detailov.
Obrázok 028.jpg  
Obrázok 030.jpg  
Obrázok 031.jpg  
Obrázok 034.jpg  
Obrázok 037.jpg  

1/1
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
vrabcek1 Pozri príspevok
ahojte, prosím vas nemate niekto zasadenu čiernooku zuzanu? videla som ju na nete a velmi sa mi páčila. Stráááášne by som chcela pár semienok.
Ja ju mám, len neviem, kde má tie semienka... Zajtra pokukám, ak bude na základe tvojej SS, kde sa mi ozveš ti pošlem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Kolenčík Pozri príspevok
Keď sa Vám páčia Jožkine kvety, tak prikladám ešte jej balkon a niekoľko detailov.
Jožka úchvatné!
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Prosím o pomoc.
Včera som si v LIDLi kúpila krásne kvietky. Ale nebol uvedený názov. Poznáte ich niekto ?
Ďakujem
DSC00110.jpg  
DSC00109.jpg  
DSC00111.jpg  
DSC00112.jpg  
DSC00115.jpg  

DSC00117.jpg  
1/1
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

ondrejvla - to by ma fakt potešilo keby sa nejaké našli ale ja si myslím že semienka budú až ked odkvitne, takže zatiaľ ju nechaj žiť)
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Fairy Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Včera som si v LIDLi kúpila krásne kvietky. Ale nebol uvedený názov. Poznáte ich niekto ?
Ďakujem
Neviem odborný názov, ale mne sa to podľa tých foto podobá na gloksínie. To sú kvietky, ktoré sa pestujú podobne ako fialky a zakvitnuté sú naozaj krásne. Mám doma tiež jeden - taký fialový, práve mi naraz rozkvitlo sedem kvetov, tak len chodím a kochám sa...
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Ďakujem kubranka
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kubranka Pozri príspevok
Neviem odborný názov, ale mne sa to podľa tých foto podobá na gloksínie. To sú kvietky, ktoré sa pestujú podobne ako fialky a zakvitnuté sú naozaj krásne. Mám doma tiež jeden - taký fialový, práve mi naraz rozkvitlo sedem kvetov, tak len chodím a kochám sa...

Sa kochám aj ja (a nielen v nich)...a dajú sa presne ako fialky množiť, stačí zdravý list odstrihnúť, pustí čoskoro vo vode korienky. Rozmnožujem ich iba tak. A zalievam ich denne - ako všetky iné rastlinky v byte,
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ach jaj na čo som vytvoril celú rubriku keď je to všetko NAPCHATÉ v jednej téme?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Richard Pozri príspevok
ach jaj na čo som vytvoril celú rubriku keď je to všetko NAPCHATÉ v jednej téme?
Richard , to je ako koreňové rozmnožovanie... chytí sa to tam kde to má najľahšie stačí malý "odrezok" či korienok a ten sa rozrastá... a potom ani ..... nevie kde má koniec a kde začiatok
Naposledy upravil Halli : 23.08.07 at 21:44
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Prikladám Vám niekolko fotiek naších tohtoročných plodov citrusov ,kávy , kvety gránatového jablka a moje tillandsie.Dúfam že potešia
DSC02226.jpg  
DSC02228.jpg  
DSC02229.jpg  
DSC02230.jpg  
DSC02231.jpg  

DSC02232.jpg  
DSC02233.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať