Zavrieť

Porady

Moje rastliny

andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Aj ja Vam prikladam moje oblubene rastliny z minuleho roka
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Andrejka, krásne... potešili. Gratulujem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dievčatá, ako sa volá táto bordová kvetinka ?

A prikladám moju tohtoročnú balkónovú úrodu , keď mi už po desiaty krát nevyšli muškáty, tak aspoň papriky.
g 002.jpg  
g 001.jpg  
spt 105.jpg  
1/1
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dáva sa to aj do kytíc. Usušiť dolu hlavou a môžeš to mať ešte dlho vo vázičke. Je ich viacero druhov, farieb. Mávam to na záhradke. Mal by to byť láskavec.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 18.09.07 at 04:31
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kedy prosím ťa Elenka treba zasadiť tie semiačka, čo som získala z hlavičky ? Ja by som to chcela zasadiť na balkón a svokra na záhradku, ale nevieme, kedy to treba zasadiť .
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

andi Pozri príspevok
Prikladám Vám niekolko fotiek naších tohtoročných plodov citrusov ,kávy , kvety gránatového jablka a moje tillandsie.Dúfam že potešia
Andi, veľmi obdivujem - krásne rastlinky. Vidno, že sú pestované s láskou... Ja som si kedysi chcela vypestovať kávovník, ale pri sťahovaní sa akosi poškodil a zahynul. Prosím Ťa, nemohla by si mi poslať semiačko na zasadenie ?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

jess Pozri príspevok
Kedy prosím ťa Elenka treba zasadiť tie semiačka, čo som získala z hlavičky ? Ja by som to chcela zasadiť na balkón a svokra na záhradku, ale nevieme, kedy to treba zasadiť .
Na jar vysiať do foliovníka alebo predpestovať na okne. Ako priesady. Je to jednoročka, letnička.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Ježko Pozri príspevok
Andi, veľmi obdivujem - krásne rastlinky. Vidno, že sú pestované s láskou... Ja som si kedysi chcela vypestovať kávovník, ale pri sťahovaní sa akosi poškodil a zahynul. Prosím Ťa, nemohla by si mi poslať semiačko na zasadenie ?
Rada Ti pošlem keď mi dozrejú plody Ale bohužial ešte neviem kedy to bude lebo tento rok prvýkrát sú na tom plody.
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

andi Pozri príspevok
Prikladám Vám niekolko fotiek naších tohtoročných plodov citrusov ,kávy , kvety gránatového jablka a moje tillandsie.Dúfam že potešia
Ako prezimovávate granátovník? V záhradkárovi som sa dočítala, že ho treba uložiť do chladnejšieho priestoru (cca 10 stupňov) a polievať iba občas, ale v knihe o rastlinách je napísané, že je mrazuvzdoný aj v našich podmienkach a môže sa zasadiť napr. do skalky a tam aj prezimuje. Máte s tým skúsenosti? Ja mám granátovník len tento rok, je krásne zakvitnutý a nerada by som ho cez zimu zničila.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Janiča Pozri príspevok
Ako prezimovávate granátovník? V záhradkárovi som sa dočítala, že ho treba uložiť do chladnejšieho priestoru (cca 10 stupňov) a polievať iba občas, ale v knihe o rastlinách je napísané, že je mrazuvzdoný aj v našich podmienkach a môže sa zasadiť napr. do skalky a tam aj prezimuje. Máte s tým skúsenosti? Ja mám granátovník len tento rok, je krásne zakvitnutý a nerada by som ho cez zimu zničila.
Granátovník ako aj ostatné citrusy prezimujeme v byte. Doposiaľ sme nikdy neprezimovali rastlinky pri cca.10 stupňov. Ten náš granátovník je trpasličí a vonku by som ho určite nenechala aj keď píšu že je mrazuvzdorný, tak sme už dvakrát zasadili kivi a stále nám vymrzlo. Podľa mňa keď máš na to miesto v byte daj to do vnútra ,ale musí mať dostatok svetla aby kvety neopadali. Dúfam že Ti to podarí prezimovať a potom prosíme fotky.


Andrea
Ovídius: Kto vie sám seba presvedčiť o tom, že mu je dobre, bude sa mať dobre.
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

Andi, ďakujem za odpoveď, keď sa k tomu dostanem pripojím foto toho čo mám doma aj v záhrade zaujímavé.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Lenka, ako prosím ťa prezimovávaš tie previslé begónie ? Čo s nimi teraz treba urobiť ? str.11/príspevok 101
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
hľuznaté - prezimujú v svetlej miestnosti od +5 do +18°C. Polievať stačí raz do týždňa. Čím menej stupňov v miestnosti, menej polievať.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Vybrať ich z pôdy, či ich nechať tak ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nechať ich tak, oni odkvitnú, oprchajú, len ich z vonku premiestniť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ešte posledná otázočka. Kedy ? Bývam na juhu Slovenska, na 5.poschodí a ráno máme na balkóne cca 7 stupňov. Koľko znesú begónie, aby mi úplne nevymreli ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
do 5°C ich môžeš mať v pohode aj na balkóne, len chladnejšie už radšej nie.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Prikladám Vám niekolko čerstvých fotiek z našej "zimnej záhrady"
DSC02323.jpg  
DSC02328.jpg  
DSC02329.jpg  
DSC02330.jpg  
DSC02333.jpg  

DSC02334.jpg  
DSC02335.jpg  
1/1
1 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Andrejka, nedávaš z tej jazvečej masti do vody na kvietky? Niečo úžasné. Gratulujem.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

To som ešte neskúsila ale kávu pijú každý týždeň aspoň raz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať