Zavrieť

Porady

Zaradenie motorového vozidla

Chcela by som sa poradiť milí poraďaci, dozvedela som sa, že pri zaradení motorového vozidla sa k obstarávacej cene pripočíta aj 2000,- za kolok pri pridelení ŠPZ. Je to naozaj tak? Ja som ten kolok doteraz účtovala na kolky a nikdy som to nedávala k cene vozidla.

Dík za radu.

Aldan
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

áno. A prečo si nechceš uplatniť DPH na vstupe? Veď si ju predsa zaplatila a keď máš doklad máš nárok na jej uplatnenie.
0 0
Francy Francy

Francy je offline (nepripojený) Francy

Prosim vas ako mam zaradit osobne auta Skoda Fabia (rok vyroby 2003) kupeny sro kupno-predajnou zmluvou od fyzickej osoby za 4000 eur do podvojenho uctovnictva? Ma firma narok na uctovne a danove odpisy? Po zaradeni ma narok davat opravy auta do nakladov - na aky ucet? A ako zauctovat tankovanie,ked konatel chce davat do nakladov len 80 % z ceny PHM
Dakujem vam velmi za radu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Francy Pozri príspevok
Prosim vas ako mam zaradit osobne auta Skoda Fabia (rok vyroby 2003) kupeny sro kupno-predajnou zmluvou od fyzickej osoby za 4000 eur do podvojenho uctovnictva? Ma firma narok na uctovne a danove odpisy? Po zaradeni ma narok davat opravy auta do nakladov - na aky ucet? A ako zauctovat tankovanie,ked konatel chce davat do nakladov len 80 % z ceny PHM
Dakujem vam velmi za radu
Z ktorého roku je KPZ ?
0 0
Francy Francy

Francy je offline (nepripojený) Francy

apríl 2011
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Francy Pozri príspevok
Prosim vas ako mam zaradit osobne auta Skoda Fabia (rok vyroby 2003) kupeny sro kupno-predajnou zmluvou od fyzickej osoby za 4000 eur do podvojenho uctovnictva? Ma firma narok na uctovne a danove odpisy? Po zaradeni ma narok davat opravy auta do nakladov - na aky ucet? A ako zauctovat tankovanie,ked konatel chce davat do nakladov len 80 % z ceny PHM
Dakujem vam velmi za radu
Zaradíš auto do majetku v obstarávacej cene , ktorá pozostáva :
z kúpnej ceny - u teba 4000 € , plus prípadné dalšie náklady súvisiace s obstaraním , napr. prepis auta - kolky a všetky náklady do momentu zaradenia do užívania .

teda zaradíš , odpisuješ - daňovo podla zákona o dani z príjmov , 4 roky , učtovne - podla rozsahu použitia .
Všetky prevádzkové náklady su daňovo uznaným výdavkom , ak je auto využívané na služobné účely . Opravy učtuješ na 511 , PHM na 501 , poistky na 548 apod
0 0
Francy Francy

Francy je offline (nepripojený) Francy

Dakujem za radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať