Zavrieť

Porady

účtovné výkazy k DP SVB

Prosím o upresnenie, aké výkazy podáva k dáňovému priznaniu SVB ? Mám tu klasický výkaz o majetku a záväzkoch v JU. Nepodáva tak ostatné neziskovky výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch pre NO ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    myslim, ze klasicky o majetku a zavazkoch a prijmoch a vydavkoch...ako pri jú. danove priznanie sa podava dppo...ja som to tak urobila a na danovom nic nenamietali...
    Elena Navrátilová
    Chcem poprosiť či niekto nemá Finančný spravodaj 13/2003,
    -"- 17/2002,
    -"- 14/2004 ktorý má obsahovať Vyhlášku MF/10354/2004-74.
    Toto mi bolo doporučené na DÚ ako veľmi dôležité k vedeniu účta pre SVB a aj neziskovky. Vopred vďaka.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ja mám len opatrenie MF SR - postupy účtovania a podrobnosti účtovnej uzávierky pre účt. jednotky účtujúce v JU, ktoré nie sú založené alebo zriadené za účelom podnikania....

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Elenka, našla som aj tú vyhlášku, čo hľadáš:
    je to Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 24. novembra 2004 č. MF/10354/2004-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky zo 16. decembra 2002 č. 22602/2002-92
    Elena Navrátilová
    Áno, ďakujem aj ja som našla všetkých troch finančných spravodajcov, ale a mi to nedá priložiť. Aj som to zazipovala, ale neviem čo to ešte chce. Ak mi pošleš mail v ss-ke rada prepošlem, možno to budeš vedieť priložiť, aby sme sa nemuseli toľko zas o rok mordovať a aj noví keď budú potrebovať nech to majú po hromade.

    zivan je offline (nepripojený) zivan

    ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac zivan
    Nemáte k dispozícii analogický predpis resp. neviete na neho nejaký link aj pre SVB účtujúce v sústave PÚ?

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Áno, ďakujem aj ja som našla všetkých troch finančných spravodajcov, ale a mi to nedá priložiť. Aj som to zazipovala, ale neviem čo to ešte chce. Ak mi pošleš mail v ss-ke rada prepošlem, možno to budeš vedieť priložiť, aby sme sa nemuseli toľko zas o rok mordovať a aj noví keď budú potrebovať nech to majú po hromade.
    Elenka, ved ja som to priložila... nájdu to aj noví o rok

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Heni Pozri príspevok
    Elenka, ved ja som to priložila... nájdu to aj noví o rok
    Bohvie čo bude zas o rok na tých naších "slávnych" D. úradoch
    Elena Navrátilová
    zivan Pozri príspevok
    Nemáte k dispozícii analogický predpis resp. neviete na neho nejaký link aj pre SVB účtujúce v sústave PÚ?
    Skús publikácie z vydavateľstva Dashofer. Sú tam aj účty, ktoré sa používajú pri účte SVB-éčiek.
    Naposledy upravil Elena Navrátilová : 27.03.07 at 12:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.