Zavrieť

Porady

Usporiadat
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

a do pomocnej knihy kde si zapisujeme splácanie auta staci potom len uviest postupene tam a tam a tym to bude vysporiadané?
v uctovnictve to nijako nic neovplyvnuje?
0 0
alexis alexis

alexis je offline (nepripojený) alexis

JAJA 11: inak velmi pekne dakujem za odpoved, lebo uz dva tyzdne tu vypisujem a nikto mi nevedel nic odpisat.

takze dik moc za pomoc.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

alexis Pozri príspevok
takze mam tomu rozumiet tak, ze ak si to prevedie na svoju osobu alebo viem ze teraz zaklada s.r.o. - tak na tú, bude to v poriadku?
nemusime nic pri ukoncení zivnosti vysporaduvat?
Pokiaľ sa leasing neukončí z dôvodu nesplácania, alebo krádeže, ale sa postúpi na ďalšiu osobu, pokračuje sa v ňom tak, ako keby sa neprerušil. Nemusí sa upravovať daňový základ. Ak je to medzi spriaznenými osobami, je dobré ho postúpiť za cenu, ktorá je rovná zostaku na obstaraní. Pôvodny majiteľ nemá žiaden zisk, nový doodpisuje v tej istej výške.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte, veľmi často používam tabuľku od Maríny, je super. Ale kedže mám teraz leasing na 48 mesiacov potrebujem si tomu prispôsobiť tabuľku. Marína však písala, že ju nemáme opravovať ,ale radšej napísať ak sa vyskytne problém. Tak píšem a pýtam sa Maríny či by bolo možne prispôsobiť tabuľku aj na 48 mesiacov. Dakujem
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
certik Pozri príspevok
Ahojte, veľmi často používam tabuľku od Maríny, je super. Ale kedže mám teraz leasing na 48 mesiacov potrebujem si tomu prispôsobiť tabuľku. Marína však písala, že ju nemáme opravovať ,ale radšej napísať ak sa vyskytne problém. Tak píšem a pýtam sa Maríny či by bolo možne prispôsobiť tabuľku aj na 48 mesiacov. Dakujem
posúvam...... aj ja by som potrebovala tabuľku na 48 mesiacov. Marína, pomoc....... vďaka.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
JAJA11 Pozri príspevok
Pokiaľ sa leasing neukončí z dôvodu nesplácania, alebo krádeže, ale sa postúpi na ďalšiu osobu, pokračuje sa v ňom tak, ako keby sa neprerušil. Nemusí sa upravovať daňový základ. Ak je to medzi spriaznenými osobami, je dobré ho postúpiť za cenu, ktorá je rovná zostaku na obstaraní. Pôvodny majiteľ nemá žiaden zisk, nový doodpisuje v tej istej výške.

... to znamená, že keď končím podnikanie a prevádzam si ho do môjho majetku, tak do výdavku dám ostatkovú hodnotu auta /čo mi ostáva doodpisovať/ a do príjmov tiež - ako keby som ho predala - výsledok bude že mi to nijak neovplyvní ZD.
Dobre to chápem?
...a čo s ostávajúcimi splátkami lízingu-tie sa ako odstránia? odúčtuje záväzok?

ďakujem za odpoveď
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
dadika Pozri príspevok
... to znamená, že keď končím podnikanie a prevádzam si ho do môjho majetku, tak do výdavku dám ostatkovú hodnotu auta /čo mi ostáva doodpisovať/ a do príjmov tiež - ako keby som ho predala - výsledok bude že mi to nijak neovplyvní ZD.
Dobre to chápem?
...a čo s ostávajúcimi splátkami lízingu-tie sa ako odstránia? odúčtuje záväzok?

ďakujem za odpoveď
Ďakujem, odpoveď už poznám
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Stretli ste sa už s podobným prípadom? SZČO si obstaral formou lízingu osobné auto. Lízing trvá 36 mesiacov. Mal zaplatiť posledné 2 splátky a auto by bolo jeho. Z nejakých mne neznámych dôvodov však tieto 2 splátky nezaplatil a lízingovka mu auto zobrala. Musí mu poslať nejaké vyjadrenie, teda aspoň si to tak predstavujem, aby mal nejaký doklad. Ale ako to budem účtovať v JÚ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ZuzanaP Pozri príspevok
Stretli ste sa už s podobným prípadom? SZČO si obstaral formou lízingu osobné auto. Lízing trvá 36 mesiacov. Mal zaplatiť posledné 2 splátky a auto by bolo jeho. Z nejakých mne neznámych dôvodov však tieto 2 splátky nezaplatil a lízingovka mu auto zobrala. Musí mu poslať nejaké vyjadrenie, teda aspoň si to tak predstavujem, aby mal nejaký doklad. Ale ako to budem účtovať v JÚ?
Tak s týmto som sa stretla, ale ten človek bol salamista a bolo mu to jedno. Inak je hlúposť nezaplatiť posledné 2 splátky. Kebyže nemám peniaze a nik mi nechce požičať, tak sa dohodnem s niekym, kto to auto po skončení leasingu odomňa odkúpi a na tie 2 splátky mi požičia. Ono je asi dôležité, či používal auto do konca platnosti zmluvy. Ak mu ho odobrali skôr, bude sa to asi brať ako nesplnenie podmienok leasingu a bude sa musieť prepočítať celý leasing. Ešte je možné, že lasingovka našla pokračovateľa. Treba zistiť všetko presne, aby ste sa mohli rozhodnúť ako ďalej.
Naposledy upravil JAJA11 : 18.09.08 at 06:56 Dôvod: doplnenie
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
JAJA11 Pozri príspevok
Tak s týmto som sa stretla, ale ten človek bol salamista a bolo mu to jedno. Inak je hlúposť nezaplatiť posledné 2 splátky. Kebyže nemám peniaze a nik mi nechce požičať, tak sa dohodnem s niekym, kto to auto po skončení leasingu odomňa odkúpi a na tie 2 splátky mi požičia. Ono je asi dôležité, či používal auto do konca platnosti zmluvy. Ak mu ho odobrali skôr, bude sa to asi brať ako nesplnenie podmienok leasingu a bude sa musieť prepočítať celý leasing. Ešte je možné, že lasingovka našla pokračovateľa. Treba zistiť všetko presne, aby ste sa mohli rozhodnúť ako ďalej.

Ďakujem veľmi pekne za radu, vraj mu už auto vrátili, tak som zvedavá.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Dobrý den, teraz som nasla tuto super exc. tabulku, ale SZCO mal auto na leasing 3 roky, je velky problem ze danovo ho odpisoval 4 roky? Podla danovych odpisov, rovnomerne?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

chudaska Pozri príspevok
Dobrý den, teraz som nasla tuto super exc. tabulku, ale SZCO mal auto na leasing 3 roky, je velky problem ze danovo ho odpisoval 4 roky? Podla danovych odpisov, rovnomerne?
áno je to chyba, záleží od významnosti, či urobiť opravu v účtovnom roku alebo dodatočné DP. Bol to určite leasing? Býva podobný aj tzv autoúver od leasingovky, kde sú vypočítané splátky úveru, a vtedy sa auto odpisuje 4 roky. Treba to dobre preveriť. Pri tých splátkach nie je účtovaná DPH...
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

no prevzala som uctovnictvo,ale myslim,ze islo o leasing...a bolo by treba upravit vlastne vsetky 3 roky dozadu? Je to velky danovy problem,ked si vlastne ho dal 4 roky do nakladov namiesto 3? Ono vlastne suma je rovnaka, nedal si ani viac ani menej akurat to ma rozdelene na 4 roky.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

chudaska Pozri príspevok
no prevzala som uctovnictvo,ale myslim,ze islo o leasing...a bolo by treba upravit vlastne vsetky 3 roky dozadu? Je to velky danovy problem,ked si vlastne ho dal 4 roky do nakladov namiesto 3? Ono vlastne suma je rovnaka, nedal si ani viac ani menej akurat to ma rozdelene na 4 roky.
Treba sa pozrieť presne o koľko sa líši odpis na leasing od odpisu na 4 roky. Pokiaľ tie sumy nie sú vysoké a jedná sa len o nevýznamné rozdiely, tak by som to neriešila.... Snáď len ten prvý rok by som preverila... Ak leasing začínal niekedy na konci roka a odpis bol urobený v 1/4, tak tam by mohol byť väčší rozdiel ....
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Dakujem zatial za radu, uz som mu dala vediet,aby mi tu zmluvu priniesol, presne to pozriem,ci je to autouver alebo leasing a prepocitam to podla tu prilozenych prehladnych tabuliek a budem mudrejsia...pripadne sa potom ozvem,co som zistila a poradite mi,co dalej...zatial dakujem
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

tak som to vravela tomu SZCO a on mi vravi, dobre to mame, ma to byt 4 roky, on to ma potvrdene z viacerych zdrojov...tak to dalej neriesim...akurat dobre na tom je,ze ho kupil v 01/2008, cize aj v to prvom roku si neuplatnil viac ako mal :-)...a v konecnom dôsledku, tak ma naklady 4 roky...a to hadam daniarom nevadi...horsie by bolo,ak by to mal mat 4 roky a odpisoval by to len 3, tak vtedy by bol vacsi problem :-) Ale tabulku som si ulozila,je super spracovana,tak ak v buducnosti budem riesit leasing, tak mi to urcite pomoze!!!! Dakujem
0 0
viktor24 viktor24

viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

Dobry den,
ako SZCO som kupil v 11/2011 auto na leasing. V predajni tj. Auto Palazzo som zaplatil ako zálohu na MV 1000 eur (mam na to vystavenu fakturu i prijmovy doklad). Prosim Vas, ma sa to zauctovat v PD ako VNZD? A este jedna otazka: auto zaradujem v OC bez DPH+vstupny poplatok bez DPH, ktora je uvedena v splatkovom kalendari od leasingovej spolocnosti a v roku 2011 si uplatnim len odpis za 11-12 mesiac?Dakujem
0 0
viktor24 viktor24

viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

Prosim, hlavne ma trapi ten preddavok na 1000 eur...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať