Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Llívia, niet za čo ... dúfam, že ti to pomohlo
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zamestnankyňa sa vydala, zmenila som jej v personalistike priezvisko, avšak mi to nevytvorilo RLFO. a neviem prečo ...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
janaGT Pozri príspevok
zamestnankyňa sa vydala, zmenila som jej v personalistike priezvisko, avšak mi to nevytvorilo RLFO. a neviem prečo ...
Janka, zmenila si aj stav?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

rodina1 Pozri príspevok
Janka, zmenila si aj stav?
áno, rodinný stav som dala vydatá, doteraz mala rozvedená
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
janaGT Pozri príspevok
áno, rodinný stav som dala vydatá, doteraz mala rozvedená
A pri potvrdení sa ťa to nepýtalo, aby si zadala dátum zmeny?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nie, nepýtalo sa nič
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Jarmilka, už to mám. Nemala som uzatvorený 03/11 a zmenu som urobila v person. až v 04/11. Tak už je to OK.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

rodina1 Pozri príspevok
1. Zadáva sa ešte niekam inam v Olympe, že mal zamestnanec neplatené voľno?
Mal ho celý mesiac. Do výpočtu miezd som dala položku A20 neplatené voľno - žiadané a obdobie som zadala od 1.3.2011 do 31.3.2011. Vypočítanú mesačnú mzdu (dávam ju spracovať naraz za všetkých pracovníkov cez "Generuj") program nevynuloval. Pri ukladaní mzdy program vypísal: "Do FPČ chýba 184 hod." a pri pracovníkovi svieti červený štvorček = chyba. To vždy pri neplatenom voľne svieti červený štvorček? skúšobne som to vyškúšala, ale zrejme treba vymazať aj jeho základnú mzdu. Aby v danej zložke bolo len a20. Skús.
Vymazala som mesačnú mzdu, lenže červený štvorček svieti ďalej.
Neviem, či svieti vždy, keď má zamestnanec neplatené voľno, alebo či mám niekde chybu. Do Krosu volať nemôžem, momentálne nemáme zaplatenú podporu.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Llívia Pozri príspevok
Vymazala som mesačnú mzdu, lenže červený štvorček svieti ďalej.
Ako si to robila?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Najskôr som všetkým zamestnancom vygenerovala mzdu. Potom som mu dala do mzdy položku A20 na celý mesiac a vymazala som vygenerovanú mzdu. Štvorček svieti ďalej a pri ukladaní mzdy sa objaví hlásenie "Do FPČ chýba 184 hod." V položke A20 program automaticky doplní 31 dní. Zadala som tam ručne 184 hod., vtedy program nehlási žiadnu chybu, pri mzde "svieti" zelená kvačka. Vymazala som tých 184 hod., lebo neviem, či to nemá niekde náväznosti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, ale ak si položku nepl.volno zadávala cez pridaj, základnú mzdu ti mal SW "vymazať" sám. Máš tam aj iné zložky mzdy ?

(neriešila som ešte celomesačné neplatené volno - skús zavolať na hotline, ak to nefunguje správne).
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Llívia, tiež som to robila tak, ako ty. Vygenerovala som mzdu, išla som cez oprav, zadala cez pridaj a20 a vymazala som mzdu, ktorú som mala nahodenú kódom 10. Dala som dátum odkedy dokedy. Potvrdila som OK, upozornilo ma, že zamestnancovi chýba 184 hodín, dala som OK a kvačka bola zelená (žiaden červený štvorček)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Práveže A20 som dávala cez "Pridaj" a základnú mzdu SW nevymazal. Nič iné tam zadané nemám.
(Htoline - nemáme zaplatené.)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Skúsila som to ešte raz - A20 na celý mesiac a mzdu SW opäť nevymazal.

Dopĺňam: vymazala som ju ručne, dala uložiť, hlásenie "DO FPČ chýba 184 hod.", potvrdila som a svieti zelená kvačka. Asi sa Olymp nechal konečne presvedčiť, že je to správne.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
znova som to urobila, a v pohode
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Aj u mňa to už funguje. Skúsila som to aj v apríli - a svieti zelená.
Je to záhada, ale už to funguje.
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, ak máš legálny SW, hotline od 8-min.do 14-tej (tuším, že funguje až do 15-tej), zaplatený mať nemusíš. je súčasťou ročnej aktualizácie. Platený hotline je po 16-tej.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Veronikasad, ďakujem, viem, že poradenstvo je súčasťou ročnej aktualizácie = BALÍK PODPORY - momentálne ho nemáme zaplatený (písala som o tom v nejakom predchádzajúcom príspevku). Softvér máme legálny.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Dobry den,
prosim Vas pekne ako si mam nastavit, dala som prvy krat generovat mzdu na trv.prac.pomer, za 3/2011 mame len jedneho zamestnanca, dan bola 71,98 a neviem z akeho dovodu mi do Prehladu stiahlo tuto dan do riadku 3 v Prehlade a nie do riadku 1, dalej ju v riadku c. 4 a v riadku 7 mame spravne 71,98 ...
prosim viete mi poradit co mam zle? Nemam plateny hotline, info po telefone mam len do 15,30
dakujem velmi pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať