Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

TP soft nepoznám, skús zavolať do Krosu, či sa nedajú preklopiť údaje. Lebo sa naozaj natrápiš, ak sa budeš chcieť trafiť do mesačných výkazov z iného SW. Predtým ale skús pozrieť cenu - na 120 ľudí to bude riadna pálka. V piatok som platila ročný balík podpory pre 60 zamestnancov 276,48€.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad Pozri príspevok
TP soft nepoznám, skús zavolať do Krosu, či sa nedajú preklopiť údaje. Lebo sa naozaj natrápiš, ak sa budeš chcieť trafiť do mesačných výkazov z iného SW. Predtým ale skús pozrieť cenu - na 120 ľudí to bude riadna pálka. V piatok som platila ročný balík podpory pre 60 zamestnancov 276,48€.
do krosu som už volala, údaje sa nedajú preklopiť ... a viem aj to, že to bude pálka cez 3 000 eur, ale platila by to firma, kde som začala pracovať. Ide o to, že doteraz mzdy robila, resp. ešte robí externá účtov níčka, ktorá ich spracováva v tom tp softe, takže tak či tak budeme musieť kúpiť nejaký soft, a či zaplatím tp alebo olymp, to je už jedno. Externhá má 3- mesačnú výpovednú lehotu, počas ktorej sa mám rozhodnúť, v akom softe ich chcem spracovávať.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ja som minulý rok tiež prehadzovala zo starého sofweru do olympu...síce iba 12 zamestnancov a 3 mesiace...ale som rada, že som to urobila...a ked clovek ide podľa výplatných pások, tak to nie je až take hrozne, ked si clovek najde na to system..
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ani nevieš, ako si ma potešila
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kde treba uviesť v olympe, že zamestnanec je sporiteľom v 3. pilieri? vidím tam len 2. pilier ....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
3.pilier neriešiš, platí si to zam-ec sám, pri RZD iba nahodíš sumu, ktorú zaplatil na základe ním prineseného potvrdenia.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

KEJKA Pozri príspevok
3.pilier neriešiš, platí si to zam-ec sám, pri RZD iba nahodíš sumu, ktorú zaplatil na základe ním prineseného potvrdenia.
a v prípade, ak mu prispieva aj zamestnávateľ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

janaGT Pozri príspevok
kde treba uviesť v olympe, že zamestnanec je sporiteľom v 3. pilieri? vidím tam len 2. pilier ....

V personalistike treba pridať zrážku poistného . V ponúknutom okne zadáš sumu za zamestnávateľa i za zamestnanca.
2 0
Sylvi Sylvi

Sylvi je offline (nepripojený) Sylvi

mzdár začiatočník
Ahoj poradaci, potrebovala by som poradit ako postupovat ak je zamestnankina ma materskej aby mi ju netahalo do výkazov do ZP? Mam dat ukoncenie ZP? ale potom si vyhodi hlasku ze zam.nieje v ziadnej poistovni.... do výkazov co sa zasielaju do SP mi ju netaha.
dakuejm
0 0
Sylvi Sylvi

Sylvi je offline (nepripojený) Sylvi

mzdár začiatočník
zabudla som dopisat v programe OLYMP
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Sylvi Pozri príspevok
Ahoj poradaci, potrebovala by som poradit ako postupovat ak je zamestnankina ma materskej aby mi ju netahalo do výkazov do ZP? Mam dat ukoncenie ZP? ale potom si vyhodi hlasku ze zam.nieje v ziadnej poistovni.... do výkazov co sa zasielaju do SP mi ju netaha.
dakuejm
No práveže opačne - aj do výkazov do SP by Ti to malo ťahať nulové stavy. Ak je vaša zamestnankyňa a nemá ukončený PP, tak sa vykazujú nuly.
0 0
Sylvi Sylvi

Sylvi je offline (nepripojený) Sylvi

mzdár začiatočník
pozrela som si prílohu výkazu SP a ano pri jej rodnom čísle sú 0 tak to by bolo potom v poriadku. Zaujíma ma skor ta vec ze pri výkazoch do ZP mi dáva počet prihlásených zamest. 16 a počet zamest,za ktorých sa platí poistné 15. Nemali by byť tieto čísla rovnake?
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

to je dobré, máte 16 zamestnancov, ale iba za 15 sa pláti poistné, lebo 1 je na materskej
0 0
Sylvi Sylvi

Sylvi je offline (nepripojený) Sylvi

mzdár začiatočník
dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prosím vás, má OLYMP aj verziu pre spracovanie miezd podľa českej legislatívy? /poslala som im otázku/, pýtam sa tu preto, že ak niekto máte s nimi skúsenosť, napíšte.
nemá a ani neuvažujú - volali mi z KROSu.
Naposledy upravil KEJKA : 02.07.11 at 22:44
0 0
Sylvi Sylvi

Sylvi je offline (nepripojený) Sylvi

mzdár začiatočník
ahojte, existuje v olympe verzii standart neaka celková rekapitulácia kde by bol zobrazeny pocet celkovych odprac. dni/hodín, nemoc. náhrady, náhrady za dovo., nadčasy, prípadne odstupne/odchodne, hruby príjem, celkovo odvody, dan....proste rekapitulácia všetkeho, nepotrebujem to mat členené ani na mena ani strediska. Nasla som tam neake zostavy ale neobsahuju vsetko co by som potrebovala.
dakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Sylvi Pozri príspevok
ahojte, existuje v olympe verzii standart neaka celková rekapitulácia kde by bol zobrazeny pocet celkovych odprac. dni/hodín, nemoc. náhrady, náhrady za dovo., nadčasy, prípadne odstupne/odchodne, hruby príjem, celkovo odvody, dan....proste rekapitulácia všetkeho, nepotrebujem to mat členené ani na mena ani strediska. Nasla som tam neake zostavy ale neobsahuju vsetko co by som potrebovala.
dakujem
Neskúšala si zostavu: REkapitulácia výplatných pások za obdobie ...?
2 0
Sylvi Sylvi

Sylvi je offline (nepripojený) Sylvi

mzdár začiatočník
rodina1 Pozri príspevok
Neskúšala si zostavu: REkapitulácia výplatných pások za obdobie ...?
dakujem uz som skusila a niečo take som hladala, dakujem este raz. Ja som stale skusala rekapitulaciu zložiem mzdy.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Pracovníčka nastúpila na materskú 9.7.2011...Potrebujem vytlačiť aj Potvrdenie na účely uplatnenia ND.
Zadala som položku NO5-materská 60% a potvrdenie mám prázdne..kde robím chybu?
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
dan Pozri príspevok
Pracovníčka nastúpila na materskú 9.7.2011...Potrebujem vytlačiť aj Potvrdenie na účely uplatnenia ND.
Zadala som položku NO5-materská 60% a potvrdenie mám prázdne..kde robím chybu?
Dani, teraz som to "cvične" vyskúšala, a ide mi to.
Máš vo vygenerovanej výplate pri kóde N05 zakliknuté aj dni v kalendári? A potom ešte zakliknúť "neukončené".
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať