Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

Prosím, kde robím chybu v personalistike mám zadaný štandartný kalendár , ale keď generujem mzdu mesiac júl nedá mi tam 1 deň sviatok len 20 dní pracovných, tak isto mám v personalistike zadané platiť sviatky priemerom, tak neviem čo s tým mám,ďakujem.Robí mi to iba pri jednom zamestnancovi u iných je to o.k A ešte jedna otázočka pri tomto istom zamest. mám označeného červene ?keď mu robím mzdu neviem prečo? môže to mať súvis a stále mi tam ťahá PN ktorú má už ukončenú.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš asi zaškrtnuté pokračovanie PNky a tá spadá na ten sviatok.
alebo máš z minulého mesiaca nastavenú dovolenku resp. iný dôvod na dátum, ktorý je v júli sviatok.
červene to svieti, lebo olymp vie, že je mzda zle generovaná.
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

KEJKA Pozri príspevok
máš asi zaškrtnuté pokračovanie PNky a tá spadá na ten sviatok.
alebo máš z minulého mesiaca nastavenú dovolenku resp. iný dôvod na dátum, ktorý je v júli sviatok.
červene to svieti, lebo olymp vie, že je mzda zle generovaná.
ďakujem Kejka idem si to celé znovu prezrieť.
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

truch Pozri príspevok
Zadanie prečerpanej dovolenky

Dovolenku, ktorú si zamestnanec vyčerpal ale následne na ňu stratil nárok (napr. si na začiatku roka vyčerpal celoročnú dovolenku a ukončil pracovný pomer) je potrebné zamestnancovi pri ukončení pracovného pomeru z výplaty zraziť. Na zrazenie prečerpanej dovolenky použijete zložku mzdy 312_zrazenie náhrady mzdy za dovolenku. Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní, mínusový počet hodín a čiastku program automaticky doplní. Táto zložka mzdy poníži vymeriavací základ na zdravotné poistenie aj daň.
Ja sa veľmi ospravedlňujem vôbec neviem ako sa mi to stalo nechcela som klik na nevhodné a neviem ako to vymazať
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

truch Pozri príspevok
Zadanie prečerpanej dovolenky

Dovolenku, ktorú si zamestnanec vyčerpal ale následne na ňu stratil nárok (napr. si na začiatku roka vyčerpal celoročnú dovolenku a ukončil pracovný pomer) je potrebné zamestnancovi pri ukončení pracovného pomeru z výplaty zraziť. Na zrazenie prečerpanej dovolenky použijete zložku mzdy 312_zrazenie náhrady mzdy za dovolenku. Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní, mínusový počet hodín a čiastku program automaticky doplní. Táto zložka mzdy poníži vymeriavací základ na zdravotné poistenie aj daň.
ako sa mi to mohlo stať ospravedlňujem sa chcela som dať jasné že súhlasím
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

V olympe, PN celý mesiac a vo výkaze do SP mi dáva počet kalendárnych dní 0, je to správne, nemalo by byť 31 za mes. júl 2011.ďakujem za pomoc.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ajkariky Pozri príspevok
V olympe, PN celý mesiac a vo výkaze do SP mi dáva počet kalendárnych dní 0, je to správne, nemalo by byť 31 za mes. júl 2011.ďakujem za pomoc.
je to oki...má to tak byť.......
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

Mila123 Pozri príspevok
je to oki...má to tak byť.......
ďakujéééééééééém
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dobry den, prosim vas ja by som si len potrebovala ujasnit ohladom TPP a nastupu na MD, mam zamestn. kt. nastupuje 1.9. na MD ...
1/ v personalistike zadam Oprava udajov pracovnika-Zlozky mzdy - novy riadok vyberiem si N05 materske a zadam datum od kedy?
2/ neviem najst tlacivo potvrdenie pre socialku s vymeriavac.zakladmi pre vypocet materskeho do socialky...
v prirucke to neviem najst a v olympe som len samouk....
3/ do zdravotnej poistovne je potrebne nahlasit zmenu nastup na MD zamestnanca.
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Mám licenciu na 5 pracovníkov. Do júna som spracovavála mzdy
len dvom pracovníkom, jeden z nich k 30.05.2011 skončil pracovný pomer, t zn. ostal jeden pracovník. Od 01.07.2011 by som potrebovala spracovávať pre ďalších štyroch ale program to nedovolí. Pri generovaní 5. pracovníka mi vypisuje: " Pre zamestnanca nie je možné generovať výplatu, pretože presahuje počet zamestnancov, pre ktorých sú zakúpené práva na užívanie programu. Riadne som ukončila pracovný pomer dotýčného pracovníka /aspoň si myslím/,neviem prísť na to kde som mohla urobiť chybu. Prosím poradíte ?
Elena
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Program sleduje počet vygenerovaných výplat v aktuálnom mesiaci. Vyzerá to tak, že máš už 5 výplat vygenerovaných.
Nemáš náhodou viac firiem a súčet výplat je viac ako 5?
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Nie, v júli mám vygenerovaných výplat pre 4 pracovníkov a 5.-ho už nedovolí vygenerovať program.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Mne sa to raz stalo, že mi vygenerovalo v skúšobnom príklade viac výplat, teda mi započítalo moje 4 + 2 v skúšobnom a potom ma to nepustilo. Musela som volať do Krosu a pani mi to na diaľku opravila príp.zmenila prístupové heslo.
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
Ďakujem za Vaše odpovede, asi budem musieť aj ja zavolať
Príjemný deň
Elena
0 0
elmajka elmajka

elmajka je offline (nepripojený) elmajka

Viete mi niekto poradiť ako vykázať v programe OLYMP ak má pacovníčka prečerpané P /56 hod./, bola u lekára, nemá žiadne NV ani dovolenku. Mám to vykázať ako neplatené pr.volno, akým druhom mzdy a čo z toho vyplýva pre zamestnanca a čo pre zamestnávateľa. Ďakujem
0 0
elmajka elmajka

elmajka je offline (nepripojený) elmajka

Nikto nemá takéto skúsenosti? Prosím !!!!
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
elmajka Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť ako vykázať v programe OLYMP ak má pacovníčka prečerpané P /56 hod./, bola u lekára, nemá žiadne NV ani dovolenku. Mám to vykázať ako neplatené pr.volno, akým druhom mzdy a čo z toho vyplýva pre zamestnanca a čo pre zamestnávateľa. Ďakujem
Takýto deň nahodíš pod kódom A15, povinnosti nie sú žiadne, zamestnanec na to má nárok, avšak už ako ospravedlnené ale neplatené pracovné voľno
Naposledy upravil blondy : 06.09.11 at 10:42
1 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Ja by som ešte odhlásila zamestnanca zo SP, a aj zo ZP, pretože počas tohto dňa zamestnanec nepoberá príjem zo závislej činnosti a ani náhradu príjmu atď.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Erislava Pozri príspevok
Ja by som ešte odhlásila zamestnanca zo SP, a aj zo ZP, pretože počas tohto dňa zamestnanec nepoberá príjem zo závislej činnosti a ani náhradu príjmu atď.
ďakujem za upozornenie,
v SP nahlásiť neplatené voľno pod kodom 1 -čerpanie pracovného voľna bez náhrady mzdy, a v ZP na jeden deň odhlásiť ako zamestnanca, lehota je do konca nasledujúceho mesiaca(ZP)
0 0
elmajka elmajka

elmajka je offline (nepripojený) elmajka

Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať