Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Práve idem urobiť pokus papierový, dík.

Papierovo je to dobre, tak idem poposlať.
v SP akceptované, chyby nehlási (dúfam ani neskôr nebude).
Naposledy upravil Paula : 01.07.12 at 12:28
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

bol by mi prosím niekto ochodný pomôcť? ako nahrám nového zamestnanca, ktorý je zamestnaný na pracovný pomer a zároveň je konateľ? ja som to nahrala : Evidencia pracovnych pomerov, Zmena stavu: som zadala spoločník a odklikla som s pravidelným príjmom. Ale napriek tomu ked vygenerujem mzdu tomuto zamestnancovi tak mi pri tlaci rozuctovanie mzdovych nakladov dava hrubu mzdu na 521 a nie na 522 ako by malo byt pri spolocnikovi

a este mam jeden problem, pri generovani mzdy mi program neurobi odvod na garancne a urazove poistenie, vsetko ostatne je ok....uz sa s tym trapim dlho a neviem prist kde je chyba
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

skús mu zadať 2 samostatné pracovné pomery, raz ako spoločník a raz ako zamestnanec
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nepoužívam automatické zaúčtovanie, ale isto sa da prenastaviť predvolený účet. Možno program rozoznáva len príjem ako taký a berie ho ako zam-ca. Obišla by som to tak, že na spoločníka by som vytvorila iné stredisko, ak by to nešlo inak a pre toto stredisko určila smerovanie mzdy na 522.
Zo zadania som nepochopila, či má len jeden príjem ako zam-ec, alebo má jeden príjem ako konateľ. Skús zaškrtnúť aj políčko "štatutár".
GF a UP pri mzde spoločníka? konateľa? sa myslím nepočíta - podobne ako pri nepravidelnom rpíjme, ale nie som si istá, to len na okraj.
Ak inak nie, ber môj príspevok ako posun otázky do popredia.
Katarina-fa Pozri príspevok
bol by mi prosím niekto ochodný pomôcť? ako nahrám nového zamestnanca, ktorý je zamestnaný na pracovný pomer a zároveň je konateľ? ja som to nahrala : Evidencia pracovnych pomerov, Zmena stavu: som zadala spoločník a odklikla som s pravidelným príjmom. Ale napriek tomu ked vygenerujem mzdu tomuto zamestnancovi tak mi pri tlaci rozuctovanie mzdovych nakladov dava hrubu mzdu na 521 a nie na 522 ako by malo byt pri spolocnikovi

a este mam jeden problem, pri generovani mzdy mi program neurobi odvod na garancne a urazove poistenie, vsetko ostatne je ok....uz sa s tym trapim dlho a neviem prist kde je chyba
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

dakujem za odpovede...konatel je zaroven zamestnanec a ma iba jeden prijem - jednu pracovnu zmluvu , uz som to aj skusala zmenit, ze som mu dala do Pracovneho pomeru - hlavny pracovny pomer teda nie spolocnik a dole som iba odklikla spolocnik, tam mi pise poznamku, ze toto odkliknute policko znamena iba zmenu v rozuctovani do PU co som vlastne potrebovala ale napriek tomu to stale dava na ucet 521....a tymto mi odpadol iba problem, ze takemuto zamestnancovi mi hned vypocitalo aj odvod za GP a UP - tie tam urcite musia byt
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

konateľ je v SP zahlásený iba jedenkrát ako zamestnanec?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Katarina-fa Pozri príspevok
dakujem za odpovede...konatel je zaroven zamestnanec a ma iba jeden prijem - jednu pracovnu zmluvu , uz som to aj skusala zmenit, ze som mu dala do Pracovneho pomeru - hlavny pracovny pomer teda nie spolocnik a dole som iba odklikla spolocnik, tam mi pise poznamku, ze toto odkliknute policko znamena iba zmenu v rozuctovani do PU co som vlastne potrebovala ale napriek tomu to stale dava na ucet 521....a tymto mi odpadol iba problem, ze takemuto zamestnancovi mi hned vypocitalo aj odvod za GP a UP - tie tam urcite musia byt
potom ho berú ako riadneho zamestnanca, tým pádom by som to riešila cez stredisko a nastavila napr. na stredisko 2 = konateľa účtovanie 522.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

áno v SP je iba ako zamestnanec
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

takže som to urobila cez strediská rozdelené na spoločníci a zamestnanci....

ešte by som vás poprosila o jednu radu, robím júlové výplaty, v júli bol 1 sviatok, mám zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou, tzn. že sviatok sa neprepočítava priemerom. V personalistike som to zadala: preplatenie sviatku mesačnou mzdou, je to tak správne? Keď mám už vygenerovanú mzdu zamestnancovi, ktorý odpracoval celý mesiac, nemá žiadne náhrady, tak má vo výplatnej páske uvedené Pracovná doba 21 dni/168 hod. a sviatok 1 den/8 hod. a v prvom riadku zložky mzdy je iba mesačná mzda ale v počte 22 dní/176 hodín. Nemá tam byť iba 21 dní/168 hodín?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš to dobre.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu táto otázka už bola.
Kde uvediem v Olympe SK NACE? Uviedla som to v podnik -> nastavenia -> štatistická klasifikácia ek. čin., ale pri tlači mi to tam nezobrazuje. Je povinné tento údaj všade uvádzať?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu táto otázka už bola.
Kde uvediem v Olympe SK NACE? Uviedla som to v podnik -> nastavenia -> štatistická klasifikácia ek. čin., ale pri tlači mi to tam nezobrazuje. Je povinné tento údaj všade uvádzať?
Ďakujem
Kde potrebuješ tento údaj uviesť ? (na akom tlačive)
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamest.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamest.
Skús ešte raz vygenerovať výplatu tohto zamestnanca, ak si kod zadávala po generovani výplaty. Ak nepomôže - volaj hotline.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

lubka0907 Pozri príspevok
Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu táto otázka už bola.
Kde uvediem v Olympe SK NACE? Uviedla som to v podnik -> nastavenia -> štatistická klasifikácia ek. čin., ale pri tlači mi to tam nezobrazuje. Je povinné tento údaj všade uvádzať?
Ďakujem
Údaj ťahá zo zadania v Olympe:
- Organizácia
- Podnik
- Nastavenia
- ŠKEČ
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím o pomoc, kde mám zadať u novej zamestnankyne na dohodu, že je evidovaná na úrade práce ale bez poberania podpory?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

janaGT Pozri príspevok
poprosím o pomoc, kde mám zadať u novej zamestnankyne na dohodu, že je evidovaná na úrade práce ale bez poberania podpory?
a prečo to chceš mať zadané????
tebe ako mzdárke je predsa jedno, či je alebo nie je ÚP evidovaná......popr. či poberá alebo nepoberá podporu.....aspoň ja si to nikde neevidujem.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
poprosím o pomoc, kde mám zadať u novej zamestnankyne na dohodu, že je evidovaná na úrade práce ale bez poberania podpory?
Janka, poberanie či (ne)poberanie podpory nijako neovplyvní výšku možného príjmu uchádzača o zamestnanie počas evidencie na UP.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ďakujem za odpovede
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja sa trápim s tlačou zostáv - rekapitulácia miezd. Od novej verzie mi štandardne súčtuje za stredisko. Lenže ja som strediská nevolila, nenastavovala, určite nie vedome. Vpravo kolonky za stredisko mám prázdne - bez fajok. myslím, že ani rekapituláciu nemám kde zrušiť - keby som ju nechcela mať vytlačenú - pri jednej mzde je súčtová zostava zbytočná.
Poradte, kde treba a čo nastaviť, aby mi tlačilo bez súčtovania stredísk a prípadne aj kde sa volí a zakazuje rekapitulácia údajov pri tlači dokumentov.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať