Zavrieť

Porady

podiely na zisku

Prosím Vás ako je to s vyplácaním podielov na zisku z roku 2004, 2003, 2002?

zdaňujú sa alebo nie. Viem že za rok 2004 nie. ale ako je to s rokmi 2003,2002,2001?
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Opravujem svoj predošlý príspevok -
§ 123 ods.1 Obchodného zákonníka: Spoločníci majú nárok na podiel zo zisku v pomere zodpovedajúcom ich splateným vkladom, ak spoločenská zmluva neurčuje inak.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Novela zákona o dani z príjmov podpísaná prezidentom 6.7.2005.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ivan01
Môže sa zisk za rok 2004 rozdeliť medzi spoločníkov aj inak ako podľa percentuálnych podielov ak s tým súhlasí valné zhromaždenie ? Resp. nevyplatiť vôbec niektorého spoločníka ?

Podiel na zisku sa rozdeľuje % uvedeným v spoločenskej zmluve. Spoločenská zmluva môže upraviť nárok na podiel na zisku odchylne od Obchodného zákonníka.
Reálne môže vyjsť iný podiel na majetku, iný na hlasovacích právach, iný na podieloch na zisku.
0 0
ashton ashton

ashton je offline (nepripojený) ashton

treba podiel na zisku uvadzat v danovom priznani FO ako prijem? ako je to s dividendami ?

je niaky rozdiel ci je to podiel na zisku tunajsej s.r.o. alebo podiel v zahranicnej spolocnosti (napr v CR) ??

v zakone som nasiel ze zdaneny prijem z obchodnej spolocnosti (alebo obdobnej spol. v zahr) nie je predmetom dane - takze sa neuvadza v danovou - spravne ?

vopred dakujem za objasnenie
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja by som povedala, že ak spoločník dostane podiel na zisku ( z roku 2004) nebude už uvádzať v daň. priznaní FO. Podiely na zisku spoločníkov nie sú predmetom dane.

Dobre tomu rozumiem ?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Firma A zaúčtovala svoj záväzok voči konateľovi z titulu nároku na podiel na zisku 431/364. Tento konateľ (asi pozná dobre situáciu vo firme) postúpi svoju pohľadávku na firmu B a oznámi to firme A a tá urobí predpis 364/325. Firma B vyplatí postúpenú pohľadávku tejto fyzickej osobe a eviduje pohľadávku voči firme A.
Zaujíma ma, či príjem FO aj naďalej nepodlieha zdaneniu, nakoľko urobil obchodný ťah s firmou B? A čo keby ju postúpil za menšiu hodnotu?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Yvvetta
Ja by som povedala, že ak spoločník dostane podiel na zisku ( z roku 2004) nebude už uvádzať v daň. priznaní FO. Podiely na zisku spoločníkov nie sú predmetom dane.

Dobre tomu rozumiem ?
Veru toto je dolezite, ci nie su predmetom dane alebo su od dane oslobodene. Mam v tom nejasno. Takze vobec nikde sa to v DP FO neobjavi?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
mlyn16
Firma A zaúčtovala svoj záväzok voči konateľovi z titulu nároku na podiel na zisku 431/364. Tento konateľ (asi pozná dobre situáciu vo firme) postúpi svoju pohľadávku na firmu B a oznámi to firme A a tá urobí predpis 364/325. Firma B vyplatí postúpenú pohľadávku tejto fyzickej osobe a eviduje pohľadávku voči firme A.
Zaujíma ma, či príjem FO aj naďalej nepodlieha zdaneniu, nakoľko urobil obchodný ťah s firmou B? A čo keby ju postúpil za menšiu hodnotu?
Nevidim ziaden dovod na zdanenia. Iba ak pohladavku za cenu nizsiu postupi, tak firma B zdani rozdiel, ak jej tuto pohladavku firma A uhradi v plnej vyske.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

Milí poraďáci

ako by ste zdanili teraz(r.2005) vyplácané podiely zo zisku vytvoreného v roku 1998.Podiely sú zaúčtované v roku 1999.
V roku 1999 sa zacali vyplácať s 15% daňou a potom sa ich výplata stopla.
Teraz si na to spomenuli a chceli by to doplatiť.
Môžem použiť 15% daň alebo radšej 19% ?????
poradíte ?
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

hm....ako vidno táto otázka trápila iba mňa
talkže si po zistení aj sama odpoviem že 19 % je správne aj pre rok 1999
ďakujem si za odpoveď a prajem si pekný deň :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimuška
Milí poraďáci

ako by ste zdanili teraz(r.2005) vyplácané podiely zo zisku vytvoreného v roku 1998.Podiely sú zaúčtované v roku 1999.
V roku 1999 sa zacali vyplácať s 15% daňou a potom sa ich výplata stopla.
Teraz si na to spomenuli a chceli by to doplatiť.
Môžem použiť 15% daň alebo radšej 19% ?????
poradíte ?
15% daň už nie je v zákone, už je rovná 19%. Majú smolu, že si nevyplatili vtedy,teraz zaplatia viac.:p
Mária M
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

prosím,prosím
a ako nahlasujete na DÚ zrážkovú daň ?
máte na to nejaké tlačivo ?
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

mimuška,
ak chceš nahlasovať na DÚ zrážkovú daň z podielov na zisku, tak to už nie je zrážková daň. Teraz im vyplatíš podiely celé a oni si musia zdaniť príjem v daňovom priznaní.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

vážne ?
keď som sa pýtala audítorky tak ma na to neupozornila
si si istý,že sa to týka aj podielov za stare roky (1999) ?
nájdem to niekde v zákone,nerada by som potom platiť pokutu....
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

§ 52 ods. 24 zákona o dani z príjmov. Ale možno sa vyplácajú do zahraničia a vtedy asi treba zraziť zrážkovú daň. To ale neviem isto.
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Palino
§ 52 ods. 24 zákona o dani z príjmov. Ale možno sa vyplácajú do zahraničia a vtedy asi treba zraziť zrážkovú daň. To ale neviem isto.
Chcela by som trochu rozobrať tento §52 ods.24..Česká s.r.o. má 100% podiel na slovenskej s.r.o. Zisk z roku 2004 vyplatený nebude zdanený už podľa iného paragrafu a podľa §52 mi vychádza , že v prípade výplaty r. 2002,2003 nebudú zdanené tiež. Stretol sa niekto už s tým? Vyplácali ste už takéto podiely ?
A ešte taká polemichá debata. Na koho by ste vyplácali/výdavkový doklad/ podiely ak 100% vlastník je s.r.o. Na s.r.o. alebo na konkrétnych spoločníkov tej s.r.o-čky.
0 0
NADEJKA NADEJKA

NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

Drahí poraďáci,
prečítala som si všetky príspevky,ale nenašla som to,čo potrebujem,a preto prosím o radu.
Jediný majiteľ slovenskej s.r.o. - občan ČR si vyplatí podiel zo zisku za rok 2005 samozrejme v roku 2006.AKo to bude s daňou?Doplatí iba rozdiel medzi 19% na Slovensku a 26% v Čechách,alebo zaplatí 15% zrážkovú daň v Čechách,alebo.....?Neviem si s tým rady,prosím skúsenejší poraďte.
Ďakujem.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Aj mna by to zaujimalo ak by mi to niekto vedel poradit a este jednu otazku mam pre Vas. Cize zamestnanecovi chceme vyplatit cast zisku, co musim odviest? Staci iba zdravotne?

Dakujem za odpoved.

Kuko
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Práve teraz čítam, opravte ma ak sa mýlim, že predmetom dane z príjmov nie je podiel na zisku vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti osobám takým, ktoré sa podieľajú na základnom imaní. Ale podľa novely ZDP som sa dočítala, že podiel na zisku nie je predmetom dane po 1.1.2005 ani keď je vyplácaný osobám, ktoré nemajú podiel na ZI, bez majetkovej účasti. Podiely na zisku vyplácané zamestnancom bez účasti na ZI sú síce predmetom dane, ale budú podľa novely od 15.12.2005 od dane oslobodené. Dúfam, že som to správne pochopila.
Vo firme sme podiel zo zisku 2003 zdanili a tak zdanený vyplatili konateľovi a podiel zo zisku 2004 sme vyplatili konateľovi v hrubej výške.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Na porade je taká téma "Zdanenie podielov na zisku", tam je toho viac čo s podielmi na zisku po novele ZDP, účasť na ZP od 1.9.2005 a na SP od 1.1.2006 zamestnancov bez majetkovej účasti na ZI, tieto podiely sú od dane oslobodené a aj keď bola zamestnancom daň zrazená, vyrovná sa to v ročnom zúčtovaní dane ...
Naposledy upravil Kristina27 : 17.01.06 at 12:11
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať