Zavrieť

Porady

podiely na zisku

Prosím Vás ako je to s vyplácaním podielov na zisku z roku 2004, 2003, 2002?

zdaňujú sa alebo nie. Viem že za rok 2004 nie. ale ako je to s rokmi 2003,2002,2001?
Usporiadat
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Kristina27
Na porade je taká téma "Zdanenie podielov na zisku", tam je toho viac čo s podielmi na zisku po novele ZDP, účasť na ZP od 1.9.2005 a na SP od 1.1.2006 zamestnancov bez majetkovej účasti na ZI, tieto podiely sú od dane oslobodené a aj keď bola zamestnancom daň zrazená, vyrovná sa to v ročnom zúčtovaní dane ...
Dakujem, je mi to jasnejsie.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Postupujem správne ak spoločníkovi sro,ktorý je aj zároveň zamestnancom, jeho podiel na zisku za roky 2000 až 2003 uvediem v daň.priznaní typu B , odd. VIII-príjmy podľa § 8, v riadku iné doplním celkovú sumu zisku za uvedené roky, v základe dane pripočítam príjmy zo závisl.činnosti / ČZD/- nezdaniteľ.časť a zo základu dane vypočítam 19 % daň z týchto príjmov a v osobitných záznamoch rozpíšem podiel na zisku za jednotlivé roky?Robím takéto priznanie prvýkrát a nerada by som to doplietla.Zaujíma ma aj to % dane - 19%, keď napr. v roku 2000 bola daň 29%.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

misolga
Postupujem správne ak spoločníkovi sro,ktorý je aj zároveň zamestnancom, jeho podiel na zisku za roky 2000 až 2003 uvediem v daň.priznaní typu B , odd. VIII-príjmy podľa § 8, v riadku iné doplním celkovú sumu zisku za uvedené roky, v základe dane pripočítam príjmy zo závisl.činnosti / ČZD/- nezdaniteľ.časť a zo základu dane vypočítam 19 % daň z týchto príjmov a v osobitných záznamoch rozpíšem podiel na zisku za jednotlivé roky?Robím takéto priznanie prvýkrát a nerada by som to doplietla.Zaujíma ma aj to % dane - 19%, keď napr. v roku 2000 bola daň 29%.
Sadzba dane platná pre r. 2005 je 19 % . Podiely z HV 2004 sa nezdaňujú.
Príjmy z pracovného pomeru, t.j. zo závislej činnosti - § 5, sa uvedú v oddieli V. riadky 33-35.
Podiely na HV - tak ako uvádzaš, aj vysvetlenie môžeš uviesť v oddieli XIII.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať