Zavrieť

Porady

Poraďte ako znížiť daň

Pekný deň. Prosím o radu ako znížiť daň. Jeden klient mal pizzeriu cca 3 mesiace. A potom pracoval na živnosť v stavebnej firme. Keď mal tu pizzeriu tak nemal bohvie ake výdaje. Ale keď bol živnostník tak žiadné. A daň mu vychádza 50 000,- Sk na mladého chalana čo ešte len začína podnikať je to dosť.
Aké sú ešte možnosti na zníženie daňe?
On robil viaceré chyby . Napríklad nezaplatil daň z motorových vozidiel, takže bločky PHL tam nemôžem dať. Chcem sa spýtať či mu môžem náhradu za jazdy vypočítať paušalom (6,2) . A či to on vôbec môže tak mať. To auto ktorým rozvážal pizzu je jeho.
Prosíííííííííííííím pekne. Už som z toho zúfala. A on ešte viac.
Usporiadat
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Ďakujem , Ďakujem , Ďakujem Renča 1 . Aspoň niekto ma chápe a dáva mi za pravdu.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Myslím, že všetci máme skúsenosti s takýmto typom klienta, Ty kvôli tomu ani poriadne nespíš, len aby si vymyslela čo najlepšie riešenie. Ale finále príde až v momente, keď má za služby aj zaplatiť.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja som bol tiež taký ale ako sa hovorí skúseností prichádzajú časom...dnes proste sa s klientami nehrám poviem ako to je...a dám nejaké typy ale pokiaľ s tým nič nespravia vypíšem danové priznanie a z bohom...ja na ich pohodlie makať nemienim...všetci si myslia že účtovníctvo je len o uložení papierov nech si to vyskúšajú...takže treba klientovi dať jasne najavo že ak sa mu nepáči môže ísť a hľadať niekoho kto bude kvôli nemu aj nespávať, ja už to nemienim robiť
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Pri použití súkromného auta pre služobné účely sa nemusí platiť daň z motorových vozidiel. Takže tento problém je vyriešený.
Základnú sadzbu a spotrebu PHL podľa TP si môže uplatniť, odporúčam vypracovať prehľad dní a ciest, aby vedel jazdy preukázať. Súčasne odporúčam priložiť doklady z registračnej pokladnice, aby vedel preukázať cenu PHL. Pozri § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

koňo Pozri príspevok
Pri použití súkromného auta pre služobné účely sa nemusí platiť daň z motorových vozidiel.
Koňo ???

Daň "nemusíš" mať uhradenú...pri DU kontrole Ti výdavky nevyhodia z účta, ale donútia Ťa podať Daňové priznanie dani z MV....aj s pokutou za nepodanie + sankčnými úrokmi
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

koňo Pozri príspevok
Pri použití súkromného auta pre služobné účely sa nemusí platiť daň z motorových vozidiel.
Toto platí iba ak by si bol zamestnanec a použiješ auto na služobné účely, tak nemusí platiť daň z MV, ale ak SZČO používa auto na podnikanie./a je jedno či je auto v majetku, alebo nie/ má mať uhradenú daň z MV
0 0
pazo pazo

pazo je offline (nepripojený) pazo

Nesúhlasím s koňo, za používanie akéhokoľvek MV na podnikanie sa platí cestná daň, veď to je živnostník a živnosť je podnikanie.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Len tak som rozmýšľala, že nebolo by lepšie teraz dodatočne podať daňové priznanie z motorových vozidiel? Bolo to iba na tri mesiace. Asi tak pred rokom. Ale keď ho teraz podám a zaplatím, tak mu príde možno 2000,- pokuta ako väčšinou chodí. Ale ak by náhodou prišla kontrola (čo sa dúfam ,že nestane ,lebo by mu zobrali aj rodný list. To že nemá zaplatenú DMV nie je všetko) tak by ho mohli oveľa viac pokutovať, nie?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Určite by som mu doporučila podať dodat.DP na DzMV ak si chce dať do výdavkov používanie auta na podnikanie,s pokutou 2 000,-,daň a penále može rátať,v ostatnom si musí byť vedomý následkov z prípadnej kontroly a určite by som ho na to upozornila dopredu.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Na jednej strane, keď mu vychádza 50.000 daň, tak celkom slušne zarobil, na druhej strane však pri prevádzkovaní pizzérie musel mať aj nemalé náklady (nájom, energie, mzdy zamestnancom, rozvoz,...). Čo sa týka rozvozu pizze vlastným autom, môže to účtovať ako pracovnú cestu. Iba cesta z miesta bydliska na pracovisko nie je pracovnou cestou. V každom prípade však musí mať pri využívaní automobilu na podnikanie zaplatenú daň z motorových vozidiel (a to aj v prípade, keď si bude uplatňovať paušálne výdavky L). Mal by čím skôr prihlásiť automobil k dani z MV a zaplatiť daň. DÚ mu vyrúbi sakcie a penále.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Hej zarobil celkom slušne. Ale keď on si na to nedával pozor a väčšinu stratil. Ževraj mal kuchára na živnosť, a tomu dával mesačne 20 000,- a nemá žiadný doklad. Mal tu ešte nejaké neorazené faktúry za cca 15 000,- poslala som ho do tej firmy nech mu to potvrdia. Jemu sa tam nechce isť, tak ja naňho kašlem . Už sa mi podarilo zraziť to na 30 000,- (hurá)
Keď mne pri mojom sto tisícovom plate strhli skoro 10 000,- na daň prečo by on pri svojom pol milionovom prijme nemohol platiť 30 000,- daň To môže byť ešte rád.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Muška Pozri príspevok
Toto platí iba ak by si bol zamestnanec a použiješ auto na služobné účely, tak nemusí platiť daň z MV, ale ak SZČO používa auto na podnikanie./a je jedno či je auto v majetku, alebo nie/ má mať uhradenú daň z MV

Ospravedlňujem sa, uviedol som vas všetkých do omylu. Živnostník platí daň, iba zamestnanec nemusí. Ale to, že daň nie je zaplatená, neznamená, že sa nesmú uznať ostatné náklady. Sankcia za nezaplatenie je istá, ale o uznanie ostatných nákaldov by som bojoval.
Naposledy upravil koňo : 29.03.07 at 13:03
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ale, ak aj auto nemá zaradené a používa súkr.auto na podnikanie musí byť aj na toto zapl.daň z MV,ak si chce uplatňovať zákl.náhr.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

koňo Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa, uviedol som vas všetkých do omylu. Živnostník platí daň, iba zamestnanec nemusí. Ale to, že daň nie je zaplatená, neznamená, že sa nesmú uznať ostatné náklady. Sankcia za nezaplatenie je istá, ale o uznanie ostatných nákaldov by som bojoval.
Muška Pozri príspevok
Koňo ???

Daň "nemusíš" mať uhradenú...pri DU kontrole Ti výdavky nevyhodia z účta, ale donútia Ťa podať Daňové priznanie dani z MV....aj s pokutou za nepodanie + sankčnými úrokmi
Koňo , veď tu som Ti to písala
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

berry Pozri príspevok
Hej zarobil celkom slušne. Ale keď on si na to nedával pozor a väčšinu stratil. Ževraj mal kuchára na živnosť, a tomu dával mesačne 20 000,- a nemá žiadný doklad. Mal tu ešte nejaké neorazené faktúry za cca 15 000,- poslala som ho do tej firmy nech mu to potvrdia. Jemu sa tam nechce isť, tak ja naňho kašlem . Už sa mi podarilo zraziť to na 30 000,- (hurá)
Keď mne pri mojom sto tisícovom plate strhli skoro 10 000,- na daň prečo by on pri svojom pol milionovom prijme nemohol platiť 30 000,- daň To môže byť ešte rád.


Bery-bery !!!
Podala si tu celú " ságu" Mladého muža - podnikateľa-živnostníka.
Niečo aj o sebe si tu napísala - dal som to červno!
Ak ty máš 100.000,- plat !? / to aký? - mesačný, či ročný/? Ročný to asi nebude - lebo Daneprosté minimum je u Teba 90.816,-Sk. Potom by si už nemala čo platiť 10.000,- daň.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Tomuto máme akože veriť ? Beri-bery?!
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

berry Pozri príspevok
Preňho by bolo lepšie ho asi nezaraďovať, pretože to auto nie je zrovna najnovšie a s pizzeriou už skončil. A po podaní tohto DP už asi aj z podnikaním celkovo. :-) -

Neskončí, ešte bude aj víno predávať - uvidíš. To aj na tom zarobil a pred Tebou sa robí "CHudákom" . Pozor nato!!!



Sľubujem, že ak mi o rok príde niekto s takýmto účtovníctvom tak ho asi odstrelim , (alebo seba). On si ani zdravotné poistenie neplatil. A predával víno a pivo. A vôbec to nehlásil. A ešte sa ma pýtal či nie je oslobodený od daní. NO ČO BY STE MU NA TO POVEDALI?
Čo sú toto za spôsoby ??? Poistné neplatiť, dane neplatiť a vinko predávať. Potom niet divu, že ako vyzerá to naše Slovensko!!! JG
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

gutan52 Pozri príspevok
Tomuto máme akože veriť ? Beri-bery?!
Zarobila som 156 018,- z toho poistné 20833,- Ostalo mi 138 985,- Mínus odpočitaleľná položka na daňovníka 90 816,- Ostalo 44 369,-. Takže daň z toho 8 430,- ,- Preddavky na daň som mala 8424,- Tak to znamená , že som este musela 6 ,- sk doplácať aby som si mohla uplatniť 2% dane. Bože aka som bohata. Keď si spomeniem , akú ja mám bohovskú robotu . V "teplučku" v kancliku ( kurenie nám vypli asi dva týždne dozadu). Všetci majú všetky papiere v poriadku, takže sa tu nudím s nohami na stole. Občas si zabehnem po daňových úradoch , sociálkach , zdravotných a ešte neviem akých inštitúciach. A všade ma vítajú s otvorenou náručou. A občas si donesiem prácu domov, lebo tam sa tiež nudím. Vôbec nemusím variť, prať , žehlit, upratovať, starať sa o chlapa. A o týžden tu máme velkú noc však to všetko stíham .Mám na to AŽ utorok. V pondelok sa ešte ponudím v práci. utorok urobim veľkonočnú výzdobu. Umyjem okna , napečiem koláce, lebo v stredu už je kresťanský sviatok a to budem určite trčať v kostole. Náš pán farár by to asi neprežil, keby ma tam nevidel. Aspoň sa pomodlim ,aby všetci mali taký skvelí život ako ja.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

A keď už sme pri tých detailoch, kto koľko zarobil. Ten .......( nemám naňho ani pomenovanie ) čo mu robím účtovníctvo zarobil 547 833,13 . Hlavne si všimnite tých 13 halierov. Všetko išlo cez poklaňu. A včera som mu znížila daň na 22 810,-. A to keď si uvážim, že jeho výdaje v pizzérii boli asi také, že každý boží deň si kupoval karton piva. (predal ich 9) Karton vína ( predal až 1) A každý týždeň kupoval dva kartóny cigariel. (predal 41 krabičiek) tak som dospela k záveru,že ja nemám najlepší život. Najlepší život má on. Pri takomto príjme s takouto spotrebou a hlavne s takou daňou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať