Zavrieť

Porady

Poraďte ako znížiť daň

Pekný deň. Prosím o radu ako znížiť daň. Jeden klient mal pizzeriu cca 3 mesiace. A potom pracoval na živnosť v stavebnej firme. Keď mal tu pizzeriu tak nemal bohvie ake výdaje. Ale keď bol živnostník tak žiadné. A daň mu vychádza 50 000,- Sk na mladého chalana čo ešte len začína podnikať je to dosť.
Aké sú ešte možnosti na zníženie daňe?
On robil viaceré chyby . Napríklad nezaplatil daň z motorových vozidiel, takže bločky PHL tam nemôžem dať. Chcem sa spýtať či mu môžem náhradu za jazdy vypočítať paušalom (6,2) . A či to on vôbec môže tak mať. To auto ktorým rozvážal pizzu je jeho.
Prosíííííííííííííím pekne. Už som z toho zúfala. A on ešte viac.
Usporiadat
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

berry Pozri príspevok
A keď už sme pri tých detailoch, kto koľko zarobil. Ten .......( nemám naňho ani pomenovanie ) čo mu robím účtovníctvo zarobil 547 833,13 . Hlavne si všimnite tých 13 halierov. Všetko išlo cez poklaňu. A včera som mu znížila daň na 22 810,-. A to keď si uvážim, že jeho výdaje v pizzérii boli asi také, že každý boží deň si kupoval karton piva. (predal ich 9) Karton vína ( predal až 1) A každý týždeň kupoval dva kartóny cigariel. (predal 41 krabičiek) tak som dospela k záveru,že ja nemám najlepší život. Najlepší život má on. Pri takomto príjme s takouto spotrebou a hlavne s takou daňou.
A už to tu máme - Komu to berry tak veľmi chce pomôcť. Ja by som postupoval len ako Renča - 40% do nákladov a žiadne prosíkanie. No neviem, či to prejde, takéhoto "moťka" obhajovať na Daňovom, pri kontrole. NERISKUJ!!! JG
Naposledy upravil gutan52 : 30.03.07 at 08:05
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Aj keď si chce uplatniť v daňových výdavkoch zákl.náhr. 6,20/km MUSÍ mať zaplatenú daň z motor.vozidiel, aj keď auto nemá v obch.majetku. Jediná výnimka kedy nemusí byť zaplatená daň z mot.voz. je v prípade zamestnanca, ktorý využívania osobné auto na účely prac.ciest.
Ja by som to neriskovala, tie pokuty a dorubovanie daní mu neprajem.
0 0
Lenka1106 Lenka1106

Lenka1106 je offline (nepripojený) Lenka1106

Jedine, čo môžem poradiť pre zníženie dane: Pokiaľ je niekto v okolí, kto tiež podniká v podobnej oblasti a má dostatočnú rezervu s výdavkami (vychádza mu daňová povinnosť 0 alebo má stratu), môžu sa dohodnúť na refakturácii. Samozrejme, zadarmo to nikto neurobí, s tým treba počítať!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať