Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

..A ešte...ak splácame do sociálnej poisťovne...je potrebné to tiež cez záväzky, alebo to stačí cez výdaj z pokladne....a účtovať to ako odvody ale iné????....
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

a poplatok za odpad je prev.réžia????.....
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

danuliena Pozri príspevok
začínam v účtovníctve...takže mám zopár otázok: aký typ dokladu pri nahadzovaní do záväzkov dávate pri zaplatení DPH, odvodov do SP,ZP za SZČO a zamestnancov????
Nerozumien presne, čo myslíš pod "typ dokladu". Ak interné číslo tak si to možeš sama vytvoriť. Ja mám všetko, čo súvisí so mzdami ako M potom rok a mesiac
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

danuliena Pozri príspevok
..A ešte...ak splácame do sociálnej poisťovne...je potrebné to tiež cez záväzky, alebo to stačí cez výdaj z pokladne....a účtovať to ako odvody ale iné????....
Lepšie je to účtovať cez záväzky, pretože máš hneď párovanie a vidíš čo je uhradené a čo nie
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

danuliena Pozri príspevok
a poplatok za odpad je prev.réžia????.....
Áno je to prevádzková réžia.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
danuliena Pozri príspevok
..A ešte...ak splácame do sociálnej poisťovne...je potrebné to tiež cez záväzky, alebo to stačí cez výdaj z pokladne....a účtovať to ako odvody ale iné????....
Treba upresniť ,čo splácate a za koho .
JA osobne si myslím , že ak sú to nezaplatené odvody do fondov za minulé obdobie , tak tie by mali v Knihe záväzkov byť už zaúčtované-zapísané a mali by sa zobrazovať ako neuhradené .Potom tie platby treba odpisovať resp. znižovať z týchto záväzkov na základe platieb .
Treba to posúdiť aj z tejto stránky , čo splácate .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ešte trošku doplním Zitku, uvádzať v KZ treba, pretože by sa mala dodržiavať zásada pravdivého zobrazovania stavu účtovnej jednotky. Ak nemá zaplatené napr. poistné na ZP alebo SP, tak má voči týmto poisťovniam záväzok a tento stav musí byť niekde zdokumentovaný.
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

Zita5 Pozri príspevok
Treba upresniť ,čo splácate a za koho .
JA osobne si myslím , že ak sú to nezaplatené odvody do fondov za minulé obdobie , tak tie by mali v Knihe záväzkov byť už zaúčtované-zapísané a mali by sa zobrazovať ako neuhradené .Potom tie platby treba odpisovať resp. znižovať z týchto záväzkov na základe platieb .
Treba to posúdiť aj z tejto stránky , čo splácate .
no to je v tom, že účtovníčka ešte nedodala nič ohľadom účtovníctva...takže mám v tom trošku chaos..áno sú to odvody ešte za minulý rok. Takže podľa toho by som to mohla dať len cez pokladňu, nie????...
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

kikoza Pozri príspevok
Nerozumien presne, čo myslíš pod "typ dokladu". Ak interné číslo tak si to možeš sama vytvoriť. Ja mám všetko, čo súvisí so mzdami ako M potom rok a mesiac
nie.. Ak si vytváram nový záväzok, tak tam mám typy dokladov...ako faktúra,úvery a tak...
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

určite by som si vypýtala podklady z minulého roka a tam by to malo byť ako záväzok v knihe záväzkov. Potom by som si k tomu záväzku priradila úhradu.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

danuliena Pozri príspevok
nie.. Ak si vytváram nový záväzok, tak tam mám typy dokladov...ako faktúra,úvery a tak...
môžeš si dať "iný" a tam si vytvoriť svoje číslovanie
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

kikoza Pozri príspevok
určite by som si vypýtala podklady z minulého roka a tam by to malo byť ako záväzok v knihe záväzkov. Potom by som si k tomu záväzku priradila úhradu.
no veď som si ich už párkrát pýtala...mala to odovzdať do konca júla....pretože vraj nemá spravené veci od januára....hrôza....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
danuliena Pozri príspevok
no to je v tom, že účtovníčka ešte nedodala nič ohľadom účtovníctva...takže mám v tom trošku chaos..áno sú to odvody ešte za minulý rok. Takže podľa toho by som to mohla dať len cez pokladňu, nie????...
Cez pokladňu účtujete vtedy , ak poistné je zaplatené poštovou poukážkou , alebo priamo v pokladni Sociálnej poisťovni resp.Zdravotnej poisťovni . Vtedy ide o výdaj v hotovosti z pokladne . Zároveň platbu spárujete so záväzkom .

Ak ,ale platba bude uhradená cez bankový účet prevodným príkazom , tak budete účtovať cez banka - výdaj a spárujete platbu so záväzkom .

Záväzok sa Vám v oboch prípadoch zníži .
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

Zita5 Pozri príspevok
Cez pokladňu účtujete vtedy , ak poistné je zaplatené poštovou poukážkou , alebo priamo v pokladni Sociálnej poisťovni resp.Zdravotnej poisťovni . Vtedy ide o výdaj v hotovosti z pokladne . Zároveň platbu spárujete so záväzkom .

Ak ,ale platba bude uhradená cez bankový účet prevodným príkazom , tak budete účtovať cez banka - výdaj a spárujete platbu so záväzkom .

Záväzok sa Vám v oboch prípadoch zníži .
ďakujem veľmi pekne...
0 0
biba187 biba187

biba187 je offline (nepripojený) biba187

poraďte mi prosím účtujem v alfe banku v EUR je to VÚB účet všetky položky účtujem podľa kurzu NBS a príslušného dátumu ale konečná suma v SKK sa mi nezhoduje s konečnou sumou podľa banky robí mi to rozdiel 1,24 Sk, čo s tým zaúčtovať to cez ID ? Sumy v EUR mi sedia aj kurzy NBS ale prepočet v SKK mi zaokrúhľuje a tým pádom mi robí inú sumu v SKK nie podľa banky dá sa to zaokrúhlenie niekde nastaviť? alebo to riešiť tým ID? poraďte skúsenejší prosím.
Naposledy upravil biba187 : 19.08.08 at 12:35
0 0
biba187 biba187

biba187 je offline (nepripojený) biba187

nevie mi nikto skúsenejší poradiť prosím?
0 0
biba187 biba187

biba187 je offline (nepripojený) biba187

posúvam
0 0
biba187 biba187

biba187 je offline (nepripojený) biba187

Vie mi niekto poradiť prosím na 616?
0 0
biba187 biba187

biba187 je offline (nepripojený) biba187

SW alfa účtujem VÚB výpis v EUR, platca DPH:
čo urobiť keď mi suma v SKK v účtovníctve nesedí so sumou v SKK na bankovom výpise?
v EUR je všetko ok aj kurzy sú ok podľa NBS, rozdiel je 1,24 SK.
čo s tým ? ? ?
0 0
biba187 biba187

biba187 je offline (nepripojený) biba187

Vie mi niekto poradiť ako to vyrovnať ? cez ID? alebo sa to dá v programe nastaviť ? prosím poraďte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať