Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

darmo učeň mučeň

vždy vravím, chvalabohu, že ste tu a máte s nami trpezlivosť
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronkaj Pozri príspevok
manual - problém neviem v čom bol, skúšala som to v demoverzii stiahnutej z netu a zistila som že tam bol problém s dátumom pri zadávaní dokladu, pretože je políčko deň, mesiac, rok a tak som napísala napr. deň = 11 mesiac= 2 rok= 2009 a v PD mi to zobrazilo ako 02.11.2009 a tak som odtial dala preč všetky dátumy také čo mi tak otočilo a zadala znovu a ked už sedel dátum tak ako som chcela tak to išlo. ale prečo to tak prehodilo dátum neviem

hlavne že funguje, doma mám ostrú verziu tak tam to hádam pôjde ked už viem ako na to.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Vie mi niekdo pomôcť?
V alfe zapisujem DF a dam ju aj do evidencie DPH, ale dnes som DF uhradila a v PD som zapísala úhradu v hotovosti, dala uhradiť záväzok a dala som to zase do DPH a je to v DPH 2x.
Kde som urobila chybu?
Nemala som to dať do DPH v záväzkoch, veď v Pd predsa musím, aby sa mi to tam rozpísalo.
Ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

marta bodonova Pozri príspevok
Vie mi niekdo pomôcť?
V alfe zapisujem DF a dam ju aj do evidencie DPH, ale dnes som DF uhradila a v PD som zapísala úhradu v hotovosti, dala uhradiť záväzok a dala som to zase do DPH a je to v DPH 2x.
Kde som urobila chybu?
Nemala som to dať do DPH v záväzkoch, veď v Pd predsa musím, aby sa mi to tam rozpísalo.
Ďakujem
Ak si Df uhrádzala v hotovosti /alebo cez BU/ musíš vstúpiť cez F7 do KZ, vybrať uhrádzanú DF a dať Ok, suma ti nabehne do okienka a potom už len "entruješ". Pozor pri závere, či nemáš dole zakrížkované aj Zápis do evidencie DPH, potom to v DPH budeš mať 2x. Lebo do DPH sa ti to dostalo pri nahrávaní DF do KZ
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

marta bodonova Pozri príspevok
Vie mi niekdo pomôcť?
V alfe zapisujem DF a dam ju aj do evidencie DPH, ale dnes som DF uhradila a v PD som zapísala úhradu v hotovosti, dala uhradiť záväzok a dala som to zase do DPH a je to v DPH 2x.
Kde som urobila chybu?
Nemala som to dať do DPH v záväzkoch, veď v Pd predsa musím, aby sa mi to tam rozpísalo.
Ďakujem
Pri zápise do DF sa daná faktúra zapíše aj do DPH a pri úhrade v PD si daj pozor, aby v kolonke zápis do evidencie DPH nebol krížik, ak tam je, tak ho daj preč.Zaškrtnuté musí byť iba úhrada záväzku.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

macula Pozri príspevok
Pri zápise do DF sa daná faktúra zapíše aj do DPH a pri úhrade v PD si daj pozor, aby v kolonke zápis do evidencie DPH nebol krížik, ak tam je, tak ho daj preč.Zaškrtnuté musí byť iba úhrada záväzku.
Ale v PD sa mi DPH potom rozpíše? Je to tak pri všetkých FA.
Pekne dakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

marta bodonova Pozri príspevok
Ale v PD sa mi DPH potom rozpíše? Je to tak pri všetkých FA.
Pekne dakujem.
ÁÁÁno
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

dobré ráno poraďáci,

prosím ako sa dá v alfe tlačiť výkaz dph tak je tam možnosť že bude do PDF alebo priamo do tlačiva,

dala som do pdf aj do tlačiva a uložila na usb potom som to chcela na inom pc vytlačiť a tlačivo je prázdne. Ostatné zostavy mi idú. ako na to???

inak včera som pekne všetko zaokrúhlila, ale dva doklady tam mám kde je originál príjm. doklad, kde sme zaplatili výdavkom došlú faktúru v hotovosti a fa došlá aj doklad o príjme je v halieroch. To môžem tak v pokladni nechať alebo mám dať V zaokrúhlený a potom upraviť na rozdiel medzi ich príjmovým - haliere.

a zotriedenie dokladov a prečíslovanie funguje
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronkaj Pozri príspevok
dobré ráno poraďáci,

prosím ako sa dá v alfe tlačiť výkaz dph tak je tam možnosť že bude do PDF alebo priamo do tlačiva,

dala som do pdf aj do tlačiva a uložila na usb potom som to chcela na inom pc vytlačiť a tlačivo je prázdne. Ostatné zostavy mi idú. ako na to???
A označila si si mesiace za ktoré sa má tlačiť DPH, zaklikuje sa to.
A nedávaj tlač PDF, ale 1 strana a 2 strana, tam je výber a bude vytlačené originál tlačivo.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

manuál no ja mám tlačivo ale prázdne, mesiace som zadala a na obrazovke to tam bolo vpísané a tak som dala že uložiť na usb a pozriem pri tlačení a nič prázdne tlačivo, ale ostatné ide. tak skúsim večer túto možnosť.

Ďakujem


dva doklady tam mám kde je originál príjm. doklad, kde sme zaplatili výdavkom došlú faktúru v hotovosti a fa došlá aj doklad o príjme je v halieroch. To môžem tak v pokladni nechať alebo mám dať V zaokrúhlený a potom upraviť na rozdiel medzi ich príjmovým - haliere

a toto mi viete poradiť, podla mňa ked má na to príjm. doklad originál vytlačený zo softweru ako je faktúra - teda tak to dostal tak nemôžem meniť a vystaviť výdavkový na inú sumu aj ked je to v podstate hlúposť mať tam haliere, ved preto si príjmové za vystavené faktúry čo dostal zaplatené musel upraviť lebo reálne nemohol haliere dostať. mám zmeniť výdavk a dať vyrovn. voči príjmovému kde sú haliere???
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronkaj Pozri príspevok
manuál no ja mám tlačivo ale prázdne, mesiace som zadala a na obrazovke to tam bolo vpísané a tak som dala že uložiť na usb a pozriem pri tlačení a nič prázdne tlačivo, ale ostatné ide. tak skúsim večer túto možnosť.

Ďakujem
Ty to zálohuješ na USB a potom niekde inde na inom PC chceš tlačiť DP DPH ?
Skúšal som to, a tiež to nejde z USB aj u mňa = je tlačivo prázdne, tak treba volať Kros...
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Manual Pozri príspevok
ÁÁÁno
Tak FA som včera zvládla, ale dnes idem nahodiť do PD podacie lístky a nemám tam ten krížik a aj tak v PD mi to rozpísalo DPH.
Aako to potom bude ked nakúpim od neplatcu.
Dakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

marta bodonova Pozri príspevok
Tak FA som včera zvládla, ale dnes idem nahodiť do PD podacie lístky a nemám tam ten krížik a aj tak v PD mi to rozpísalo DPH.
Aako to potom bude ked nakúpim od neplatcu.
Dakujem
Ak ich budeš nahadzovať, tak choď pomaly a v políčku kde to rozpisuje na DZ+DPH tam kurzorom zmehni dolu, kde je 0 = nulová DPH a potom daj OK Sú to drobné červené číslice.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Manual Pozri príspevok
Ak ich budeš nahadzovať, tak choď pomaly a v políčku kde to rozpisuje na DZ+DPH tam kurzorom zmehni dolu, kde je 0 = nulová DPH a potom daj OK Sú to drobné červené číslice.
Ano, je to tam, dakujeeeeem.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

veronkaj Pozri príspevok
manuál no ja mám tlačivo ale prázdne, mesiace som zadala a na obrazovke to tam bolo vpísané a tak som dala že uložiť na usb a pozriem pri tlačení a nič prázdne tlačivo, ale ostatné ide. tak skúsim večer túto možnosť.
nie som síce manuál - Janko prepáč, že ti leziem do kapusty, ale k tomu ukladaniu PDF formulárov.
Ak máte stiahnutú verziu 8 Acrobat reader, tak v nej sa ukladať nedá. Táto verzia umožní len prezeranie súborov. Možno aj v tom to bude, hm?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
veronkaj Pozri príspevok
manuál no ja mám tlačivo ale prázdne, mesiace som zadala a na obrazovke to tam bolo vpísané a tak som dala že uložiť na usb a pozriem pri tlačení a nič prázdne tlačivo, ale ostatné ide. tak skúsim večer túto možnosť.
?
je to tak , ja to robím tak, že sidám tlačivo vytlačiť na viruálnu tlačiareň ktorá je od Krosu FINEprintPdffactosy sa dá od nich stiahnúť veľmi jednoducho a keď ju mám už takto "vytlačené" na virtuálnej tlačiarni z nej sa už dá ukladať aj na PC aj na kľúč aj posielať mailom.

virtuálna tlačiareň sa nachádza na CD čku od Krosu v chlieviku SERVIS, stiahnúť sem sa to nedá, skúste na nete : Fine Print pdfFactory - niečo tam je....
Naposledy upravil sway : 25.03.09 at 09:15
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ahojte! Mám alfu štandard pre dve firmy. Po otvorení mám tam na začiatku skúšobný príklad, ktorý sa mi ťahá po rokoch ešte od začiatku z demo a aktualizuje sa to všetko spolu, čiže mám každý rok aj skúšobnú firmu - nedá sa otvoriť, pretože je v nižšej verzii a potom svoju. Máte tam aj vy tú skúšobnú firmu? Teraz potrebujem narýchlo spraviť účto jednej firme. Pri otvorení Firma- nová mi otvorí tabuľku s údajmi mojej firmy. Bojím sa, aby som si niečo nepokazila. Môžem to jednoducho prepísať údajmi tej novej firmy a robiť jej účt. a môžem ho potom vymazať, lebo ho nebudem viesť ďalej? Ďakujem za rýchle odpovede. Pekný deň všetkým! Elena
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Chcem sa ešte spýtať, či niečo meníte pri účtovaní PHMv alfe? Ide mi o platcu DPH a účtovanie blokov od benzínu na auto v podnikaní, v majetku. Môžem zaúčtovať celú sumu, teda celú sumu základu a celú sumu DPH alebo sa už niečo zmenilo? Vďaka. Elena No asi som trocha mimo témy, prepáčte. Aj tak ďakujem
Naposledy upravil Príroda : 25.03.09 at 09:00
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Manual Pozri príspevok
Ty to zálohuješ na USB a potom niekde inde na inom PC chceš tlačiť DP DPH ?
Skúšal som to, a tiež to nejde z USB aj u mňa = je tlačivo prázdne, tak treba volať Kros...

áno dávam si to na USB aj prehlady a všetko lebo doma nemám funkčnú tlačiaren, tak vytlačím v práci a adobe mám stiahnutý 9.

takže to nič. ved tlačivo si môžem aj vypísať ručne toho zase tak vela nieje , ale štvalo ma to.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

sway Pozri príspevok
je to tak , ja to robím tak, že sidám tlačivo vytlačiť na viruálnu tlačiareň ktorá je od Krosu FINEprintPdffactosy sa dá od nich stiahnúť veľmi jednoducho a keď ju mám už takto "vytlačené" na virtuálnej tlačiarni z nej sa už dá ukladať aj na PC aj na kľúč aj posielať mailom.

virtuálna tlačiareň sa nachádza na CD čku od Krosu v chlieviku SERVIS, stiahnúť sem sa to nedá, skúste na nete : Fine Print pdfFactory - niečo tam je....

ja mám originál alfu na cd kúpenú a tam niekde nájdem tú vir. tlačiareň???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať