Zavrieť

Porady

Umelecký honorár a DPH

Daňový špekulant
Neviete mi nahodou poradit ohladne umeleckych honorarov a DPH?

Musi mat zivnostnik v umeleckej zmluve aj DPH, ak je platitelom DPH z nejakej inej cinnosti?

Dakujem moc za pomoc.
Naposledy upravil dr.kuko : 25.01.05 at 16:25
Usporiadat
ivetka ivetka

ivetka je offline (nepripojený) ivetka

Chcela by som znovu otvoriť tému umelcov. Mám podobné problémy ako predčasom Jessica. Bola som oslovená umelcom na vedenie účta a zatiaľ som sa s tým nestretla. Vie mi niekto poradiť aspoň nejaké základné informácie? Aspoň nejaké záchytné body aby som sa mala od čoho odpichnúť. Ďakujem
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ahojte takže po sto rokoch sa vraciam k tejto téme pretože ma to zachytilo a klient mi teraz doniesol vyúčtovacie faktúry od českej firmy ktorá ich vystavuje ide o fotobanku kde on ma umiestnené fotky ak si ich niekto objedná tak oni mu pošlu na základe zmluvy vyučtovaciu faktúru za nejaké obdobie kde je napísané suma ktorá sa zasiela na účet. Podľa všetkého to treba samozdaniť k dátumu ku ktorému je faktúra vystavená. Dalej mám aj vyúčtovací sumár od slovgramu zdaním to až keď mi príde úhrada na účet podľa príspevkov ktoré som tu čítal...zdaňujem aj honoráre ktoré sú zdanené zrážkovou daňou?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
V podstate ma trápia len tie honoráre zdanené zrážkovou daňou či ich zahrňovať do zdanenia alebo nie...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
V podstate ma trápia len tie honoráre zdanené zrážkovou daňou či ich zahrňovať do zdanenia alebo nie...
Vladko, ak máš na mysli zrážkovú daň podľa § 43 zákona o dani z príjmov, tzn. že je to honorár za príspevky do novín , časopisov...atd., tak tento príjem nemusíš uvádzať v DP /ale môžeš/.
Keby si takýto príjem uviedol v DP /už samozrejme v § 6/, tak máš povinnosť tento príjem uviesť aj v RZZP.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Teraz pozerám, že je to v téme "DPH", takže ak Ti ide o DPH, tak príjem so zrážkovou daňou podľa h) príjem autorov za príspevky do novín, časopisov, rozhlasu alebo televízie, ak nejde o umelecký výkon136) [§ 6 ods. 2 písm. a)], do DPH neuvádzaš
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Muška Pozri príspevok
Teraz pozerám, že je to v téme "DPH", takže ak Ti ide o DPH, tak príjem so zrážkovou daňou podľa h) príjem autorov za príspevky do novín, časopisov, rozhlasu alebo televízie, ak nejde o umelecký výkon136) [§ 6 ods. 2 písm. a)], do DPH neuvádzaš
trošku mi uniklo to písmenko h) ku ktorému par.? už som si to našiel par 43 díky
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
trošku mi uniklo to písmenko h) ku ktorému par.?
§ 43 písm. h
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
ahojte takže po sto rokoch sa vraciam k tejto téme pretože ma to zachytilo a klient mi teraz doniesol vyúčtovacie faktúry od českej firmy ktorá ich vystavuje ide o fotobanku kde on ma umiestnené fotky ak si ich niekto objedná tak oni mu pošlu na základe zmluvy vyučtovaciu faktúru za nejaké obdobie kde je napísané suma ktorá sa zasiela na účet. Podľa všetkého to treba samozdaniť k dátumu ku ktorému je faktúra vystavená. ak ide o DPH - tak tu má vystaviť daňový doklad bez DPH s odvolávkou na § 15 odst 4 - (4) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích a zábavných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.
Dalej mám aj vyúčtovací sumár od slovgramu zdaním to až keď mi príde úhrada na účet podľa príspevkov ktoré som tu čítal ak je platiteľ DPH , a pýtaš sa na DPH, tak som si vždy vystavila "interný daňový doklad" dňom doručenia vyúčtovania /ale väčšinou vyúčtovanie dodali pár dní pred platbou/ zdaňujem aj honoráre ktoré sú zdanené zrážkovou daňou?
....v texte
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať