Zavrieť

Porady

návrh na vklad ( zápis) do katastra rozostavaná stavba

Prosím Vás , nevedel by mi niekto poradiť, kde nájsť vzor na Návrh na vklad do katastra rozostavanej stavby ( rodinného domu ). Potrebujeme to kvôli hypotekarnemu úveru, ktorý chceme založiť rozostavaným domom. Ďakujem
Usporiadat
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

To vieme,vnútorné omietky hodíme na sieťku a keďže ideme zateplovať s vonkajšími možno počkáme do budúceho roku. Ale na výber bohužiaľ nemáme. Stavba nás dosť súri, lebo bývame v dočasne prenajatom byte a nechceme sa s deťmi často sťahovať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja namiesto omietok dávam sadrokartón.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

Kôli čomu, ak sa môžem opýtať ? My budeme mať sadrokartón v podkroví.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
Kôli čomu, ak sa môžem opýtať ? My budeme mať sadrokartón v podkroví.
Omietky so sieťkou by ma stáli asi 65 tisíc. Sadrokartón na celý dom do 25 tisíc, a viem to urobiť sám, kým omietať neviem.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

Keď ste brali úver, mali ste už celú hrubú stavbu, alebo...? Máme trochu dilemu, či bude stačiť prvé podlažie a veniec. Neviem si ani predstaviť, nakoľko to ohodnotí znalec, no dúfam že to čo nám banka uvolní bude stačiť aspoň na strechu. Pozemok je totiž zatiaľ bez IS.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
Keď ste brali úver, mali ste už celú hrubú stavbu, alebo...? Máme trochu dilemu, či bude stačiť prvé podlažie a veniec. Neviem si ani predstaviť, nakoľko to ohodnotí znalec, no dúfam že to čo nám banka uvolní bude stačiť aspoň na strechu. Pozemok je totiž zatiaľ bez IS.
Mal som hrubú stavbu pod strechou, bez okien.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

V TB mi povedali, že si ten návrh na vklad musíme urobiť sami. Nemohli by ste mi prosím niekto poradiť, ako to má vyzerať ? Už sme si jeden robili, ale tento bude dosť špecifický. Mal by to byť návrh na vklad do katastra rozostavanej stavby. Ešte raz ďakujem .
0 0
mamuša mamuša

mamuša je offline (nepripojený) mamuša

Však už konečne začalo aj pekné počasie, len aby ťa neprekvapil skôr ten tvoj manžel. Môžeš byť rada, že staviate, lebo môj manžel pred 2 rokmi povedal, že budeme stavať a do 5 rokov mám vyčkať, kým sa situácia okolo pozemku vykryštalizuje a roky pribúdajú. Len aby som aj ja vládala potom robiť!
0 0
peeter676 peeter676

peeter676 je offline (nepripojený) peeter676

V zmysle §13 vyhlášky 79/1996 musí návrh na vklad OKREM INÉHO obsahovať pri rozostavaných stavbách údaje: parcelné číslo pozemku, na ktorom bude stavba postavená, čísla listov vlastníctva, prípadne ďalšie číselné a popisné identifikačné údaje + musí byť hotové prvé nadzemné podlažie v zmysle stavebno technickej dokumentácie + musí byť preukázané vlastnícke právo k stavbe (verejnou listinou, zmluvou o dielo/kúpnou zmluvou apod.) a právo k pozemku
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

Dnes som bola na katastri, kde ma informovali nasledovne : Nakoľko sa jedná o pozemok, ktorý máme v osobnom vlastníctve a nejedná sa o zmenu majiteľa ani nič podobné, robí sa zápis rozostavanej stavby len na základe Žiadosti o zápis rozostavanej stavby do katastra. Prílohy k tejto žiadosti sú : geometrický plán na zameranie rozostavanej stvaby a zápis do KN , znalecký posudok ( na dôkaz rozostavnosti ,tj. že nemáme len základy a pod.) a právoplatné stavebné povolenie. Tak asi tak. Tú žiadosť si máme napísať sami, vraj len tak jednoducho... tak som zvedavá...
0 0
Voglein Voglein

Voglein je offline (nepripojený) Voglein

Presne tak stači napísať úplne jednoduchu žiadosť:
Meno, adresa, rodne číslo

adresa spravy ktorej to adresujete

Vec: Žiadosť o zápis rozostavanej stavby
Týmto žiadam o zápis rozostavanej stavby na parc. č. ...., parcela je evidovaná na liste vlastníctva č. ..... v katastrálnom území........ K žiadosti prikladam geometrický plán, právoplatné stavebné povolenie a znalecký posudok.

podpis


P.S. nezabudnite že všetky prílohy musia byť originály alebo overené fotokópie pričom na stavebnom povolení nesmie chýbať pečiatka právoplatnosti.
0 0
tinkertrain tinkertrain

tinkertrain je offline (nepripojený) tinkertrain

K tomuto by ma zaujimalo, kto sa stava majitelom zapisovanej nehnutelnosti, kedze v navrhu to uvedene nie je. Neviete to niekto?

Dik.
0 0
Voglein Voglein

Voglein je offline (nepripojený) Voglein

Majitelom a vlastnikom rozostavanej stavby sa stane stavebník (osoba na ktorú znie stavebné povolenie)
podobne sa dava zapisat aj už postavená stvaba s tym rozdielom ze sa priklada rozhodnutie o pridelení sup. č. a ako vlastník sa zapíše osoba na ktoru znie toto rozhodnutie
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Je potrebný aj znalecký posudok, pri vklade do katastra rozost. stavby, keď to nepotrebujem na účely úveru, len zapísať pre prípad predaja a dani z príjmu???
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Opakujem otázku, snáď niekto zbehlý bude vedieť:
Je potrebný aj znalecký posudok, pri vklade do katastra rozost. stavby, /ide o rozostavanú chatu/keďže to nepotrebujem na účely úveru, len z rodinných dôvodov aby to bolo zapísané ako stavba na katastri?
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

deha Pozri príspevok
Opakujem otázku, snáď niekto zbehlý bude vedieť:
Je potrebný aj znalecký posudok, pri vklade do katastra rozost. stavby, /ide o rozostavanú chatu/keďže to nepotrebujem na účely úveru, len z rodinných dôvodov aby to bolo zapísané ako stavba na katastri?
Ja som teraz zapisoval rozostavaný dom, a potreboval som aj znalecký posudok.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Potrebovali ste to na hypotéku? Lebo ja nie. Kolko ste platili za ten znalecký posudok? A za ten zápis/nie vklad/ do katastra?Ďakujem
0 0
aksas2 aksas2

aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

deha Pozri príspevok
Opakujem otázku, snáď niekto zbehlý bude vedieť:
Je potrebný aj znalecký posudok, pri vklade do katastra rozost. stavby, /ide o rozostavanú chatu/keďže to nepotrebujem na účely úveru, len z rodinných dôvodov aby to bolo zapísané ako stavba na katastri?
Je potrebný, lebo tým znaleckým posudkom preukazuješ, že stupeň rozostavanosti stavby je dostatočný na to, aby bola stavba sposobilá na zápis do katastra.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

deha Pozri príspevok
Potrebovali ste to na hypotéku? Lebo ja nie. Kolko ste platili za ten znalecký posudok? A za ten zápis/nie vklad/ do katastra?Ďakujem
no ja som to potreboval nato aby som mohol preniesť ťarchu na dom, ale potrebujete to aj na zápis do katastra určite. a čo to stálo ani neviem presne, cca 150-200€ /neviem presne/ten pán je z PK
0 0
geodet123 geodet123

geodet123 je offline (nepripojený) geodet123

§ 3, ods 15) zák 162/1995 (katastrálny zákon)

(15) Rozostavaná stavba na evidovanie v katastri je stavba, na ktorú nebolo vydané kolaudačné rozhodnutie a pridelené súpisné číslo a je aspoň v takom stupni rozostavanosti, že už z predloženého znaleckého posudku je zrejmé stavebnotechnické a funkčné usporiadanie jej prvého nadzemného podlažia.


Čiže áno, na zápis rozostavanej stavby do katastra potrebuješ znalecký posudok.
Naposledy upravil geodet123 : 05.01.11 at 19:15 Dôvod: zvýraznenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať