Zavrieť

Porady

Interný doklad

Ahoj Poraďaci!
Co sa uctuje na internych dokladoch v JU? Poradte mi prosim, ak mozte aj konkretne pripady.
Dakujem Vam velmi pekne
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
V JU sa účtuje len to, čo je zaplatené, na rozdiel od PU. Na konci roka sa robí ID a to na odpisy, leasing 1/36 odpis. popripade SF. Záväzky a pohľadávky sa vedú v knihách a tie sa len premietnu vo výkazoch o majetku a záväzkoch.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mirka, Lucy

a ako potom robíte prechod v ALFE do nového roka, len tak ručne si dopšete tie záväzky na mzdy a DPH a daň z príjmov ? Lebo, keď si urobíš prechod znovu, tak to čo už máš zaúčtované ti prepíše, resp. vynuluje. Poraďte fintu.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Kuknem doma, lebo som sa s tým netrápila, akosi mi to automaticky šlo a potom napíšem.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
jess
Mirka, Lucy

a ako potom robíte prechod v ALFE do nového roka, len tak ručne si dopšete tie záväzky na mzdy a DPH a daň z príjmov ? Lebo, keď si urobíš prechod znovu, tak to čo už máš zaúčtované ti prepíše, resp. vynuluje. Poraďte fintu.
no, mňa sa týka len tá DPH, daň z príjmu a možno ešte niekedy nejaké iné záväzky, lebo ja vypočítavam mzdy už koncom roka a tiež odvádzam, takže to je OK.
prechod do ďalšieho roka robím až cca začiatkom februára, nakoľko ja spracúvam doklady raz mesačne, nie priebežne, ako chodia, takže nemusím mať prechod tak skoro urobený a dovtedy si vlastne môžem v starom roku robiť, čo chcem.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

V JÚPP č. 2/2002 (v tom súvislom príklade) je uvedené, že do záväzkov sa uvádza aj daň z príjmu a aj cestná daň + samozrejme aj poistné. (Priznám sa nad daňou z príjmu SZČO som polemizovala, ale na cestnú daň som úplne zabudla, že ju tam má strčiť).
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
a prečo aj cestná daň? veď tá sa platí na rok dopredu a do konca januára, takže by to nemal byť záväzok na predchádzajúci rok. tú daň z príjmu pochopím.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

MIRKA
a prečo aj cestná daň? veď tá sa platí na rok dopredu a do konca januára, takže by to nemal byť záväzok na predchádzajúci rok. tú daň z príjmu pochopím.
Píšem len to, čo som prečítala.
--------------------------
Asi je to myslené takto:
1.1.2005 - mi vzniká záväzok, kt. uhradím napr. 15.1.2005
Aspoň ja to tak chápem
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

K akému dátumu účtujete vznik záväzku voči ZP a SP za odvody, napr. za január? 1.1. ? A záväzok voči DÚ za daň z príjmu 31.12. ? Ďakujem.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Knihu záväzkov a pohľadávok máte rozdelenú podľa veriteľov a dlžníkov alebo ju vediete chronologicky? Čo je správne?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Odvody za SZČO za 12/04 zaplatené v 01/05 sa stávajú výdavkami az v r.2005? Nie su vydavkami roku 2004, kedze boli zaplatené az v januari nasled.roka. Alebo sa mylim?
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
r.galovic
K akému dátumu účtujete vznik záväzku voči ZP a SP za odvody, napr. za január? 1.1. ? A záväzok voči DÚ za daň z príjmu 31.12. ? Ďakujem.
môže byť ako píšeš
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

r.galovic
K akému dátumu účtujete vznik záväzku voči ZP a SP za odvody, napr. za január? 1.1. ? A záväzok voči DÚ za daň z príjmu 31.12. ? Ďakujem.
Ja účtujem:
vznik záväzku voči ZP a SP za odvody, napr. za január - k 31.1.
(viem, že hore som uviedla pr. cestnej dane k 1.1.2005, ale bolo to moje vysvetlenie si pr. z JÚPP, ale nie pr. toho ako to účtujem ja)
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
r.galovic
Knihu záväzkov a pohľadávok máte rozdelenú podľa veriteľov a dlžníkov alebo ju vediete chronologicky? Čo je správne?
neviem, čo je správne, ale ja ju vediem podľa veriteľov a dlžníkov.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
MIRKA
môže byť ako píšeš
ešte doplním:
tie odvody za SZČO viem dopredu, takže aj k 1.1, ale za zamestnancov ich budem vedieť, keď vypočítam mzdy, tak asi najskôr 31.1.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
misurka
Odvody za SZČO za 12/04 zaplatené v 01/05 sa stávajú výdavkami az v r.2005? Nie su vydavkami roku 2004, kedze boli zaplatené az v januari nasled.roka. Alebo sa mylim?
áno, je to tak
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Ako mám urobiť opravu, keď som vôbec o záväzkoch vodči soc. a zdravot. poisťovni - odvody za SZČO neúčtovala. Máme trvalý príkaz v banke a na základe výpisu z účtu účtujem len priamo do peňažného denníka. Čo s tým teraz?
jana
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
Janna
Ako mám urobiť opravu, keď som vôbec o záväzkoch vodči soc. a zdravot. poisťovni - odvody za SZČO neúčtovala. Máme trvalý príkaz v banke a na základe výpisu z účtu účtujem len priamo do peňažného denníka. Čo s tým teraz?
jana
kľudne ich dopíš do záväzkov teraz, veď toho nie je až tak veľa (alebo sa mýlim?)
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Veď ak neúčtuješ ručne, ale v programe, tak sa to dá ľahko opraviť. Poznám účtovníčky, ktoré do záväzkov nezapisujú celý rok, ale len na konci, aby sa im to zobrazilo vo Výkaze. Nespomínali, že by im to niekto vytkol pri kontrole.
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Tie záväzky voči soc. a zdravot. poisťovni účtujete mesačne? To aj cestnú daň, zákonné poistenie, ... dávate do ev. záväzkov.
Ako označujete takéto záväzky - ja účtujem v ALFE a mám všetky prijaté faktúry označené ako DF - mám na to použiť iný symbol značenia?
j.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
Janna
Tie záväzky voči soc. a zdravot. poisťovni účtujete mesačne? To aj cestnú daň, zákonné poistenie, ... dávate do ev. záväzkov.
Ako označujete takéto záväzky - ja účtujem v ALFE a mám všetky prijaté faktúry označené ako DF - mám na to použiť iný symbol značenia?
j.
áno, dávam tam takmer všetko.
tiež robím v alfe. DPH napr. označím DPH01/05, odvody a mzdy zamestnancov si exportujem z olympu a tam je označenie napr. M00001 a odvody SZČO nejak špeci neoznačujem (napr. len 01/2005), a tak isto aj iné záväzky (iné poistenia, dane...) - je to na tebe, ako si zvolíš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať