Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať ohľadne Cestnej dane. Bolo potrebné zaplatiť daň z motorových vozidiel za rok 2004 za osobný automobil kúpený na lízing, ktorý bol kúpený na firmu, keď sa vôbec nepoužívalo na podnikateľské účely, teda nedávala sa do nákladov phl , ale odpisy sa urobili.

Čo urobiť v takomto prípade,že podnikateľ, ktorý má kúpený úžitkový automobil /lízing/ a zaradený v majetku firmy a tento rok nebude využívať automobil na podnikateľské účely a tým si nebude dávať do nákladov phl, musí alebo nemusí zaplatiť daň z motorových vozidiel na rok 2005?

dakujem
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manual
Dievčatá máte pravdu nie je na škodu táto debata ale pre lepšiu a hlavne rýchlejšiu orientáciu by mali VUC vo svojich VZN podobne ako u áut oceniť aj velké prívesy, vozíky atď. Takto treba pátrať po zákonoch a byť na pochybách, či som si tú cenu stanovil správne. Vždy ide o princíp. Alebo mám zlý názor?
Pekný deň...
Myslím, Manual, že máš pravdu 50 na 50 Ak pozrieš môj príspevok, kde citujem zákon o ..prevádzke na cestných komunikáciách.. príves nie je samostatnou motorovou časťou
to znamená treba ho riešiť podľa mňa podľa § 88 písmeno c. Na Vuc by som si overila to, či je toto uvažovanie správne ak ide o osobné motorové vozidlo + príves , a podľa toho je sadzba daná. Keď ideš na úrad pripravený, je to lepšie, lebo bohužiaľ nie vždy to vedia i oni sami a musíš ich k tomu postupne dotlačiť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evina ďakujem .

Manual súhlasím s Tebou .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

evina
Myslím, Manual, že máš pravdu 50 na 50 Ak pozrieš môj príspevok, kde citujem zákon o ..prevádzke na cestných komunikáciách.. príves nie je samostatnou motorovou časťou
to znamená treba ho riešiť podľa mňa podľa § 88 písmeno c. Na Vuc by som si overila to, či je toto uvažovanie správne ak ide o osobné motorové vozidlo + príves , a podľa toho je sadzba daná. Keď ideš na úrad pripravený, je to lepšie, lebo bohužiaľ nie vždy to vedia i oni sami a musíš ich k tomu postupne dotlačiť.
Neboj, potrénujem a zatlačím ich do kúta... neporiadnikov
Ahoj
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenže ťahač,náves a prívesný vozík sú tri pojmy .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Lenže ťahač,náves a prívesný vozík sú tri pojmy .
No veď to To je tá ich presnosť v zákonoch. Oni v zákone riešia návesovú jazdnú súpravu a neriešia len jazdnú súpravu.
Naposledy upravil evina : 23.04.05 at 08:50
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Uctuje sa na 538 alebo 548?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Vevey
Uctuje sa na 538 alebo 548?
Čo máš na mysli?
Ak myslíš daň z motorových vozidiel, ja ju účtujem na 531 - Cestná daň
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

petra:-)
Čo máš na mysli?
Ak myslíš daň z motorových vozidiel, ja ju účtujem na 531 - Cestná daň
Nuz, niekde som tu citala dovody, pre ktore uz tam nie, ale teraz ten prispevok nemozem najst. Dovod bol asi taky, ze ta dan zmenila svoj charakter? :-)) Vazne neviem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať