Zavrieť

Porady

Poraďte s výberom lcd tv

som len človek
Ahojte poraďáci , napíšete mi skúsenosti s vašími lcd televízormi?Nejaký plánujeme kúpiť a nevieme sa rozhodnúť. Mal by byť v cene cca 25.000sk, uhlopriečka cca 81 cm, musí mať digitálny tuner, svietivosť aspoň 1200 ku 1.Ostatné špecifikácie niesú až tak podstatné. Ale len lcd- o plazmu a crt nemám moc záujem. Dopredu díky za skúsenosti
Usporiadat
uskoboh uskoboh

uskoboh je offline (nepripojený) uskoboh

Zdravím, pred 2 týždňami som bol tiež nútený riešiť otázku kúpy nového TV. Bolo v tom jedno zásadné obmedzenie - veľkosť uhlopriečky maximálne 82 cm, viac sa do daného priestoru nevojde. Takže padla verzia s plazmou (najmenšie sú s 94 cm uhlopriečkou). Najviac predávaným podľa predavačov v obchodoch je práve Samsung LE32R86BDX (resp. 32R87, rozdiel má byť len v dizajne). Obišiel som viacero obchodov a nakoniec sme sa rozhodli tiež pre Samsunga, ale LE32M87BDX. V tých najznámejších kamenných obchodoch stojí 39.990,-Sk. Na internete som ho však zohnal za 34.199,-Sk (cez mametotu.sk, a neskôr ešte jedna ponuka za 32.600, ale už bolo neskoro), čo je viac ako 5 tisícový rozdiel. Podobne to bolo aj s tým typom LE32R86BDX - v kameňákoch za 29.990,-Sk, na internete za 24.299,-Sk. Čiže oplatí sa pozrieť na internet. Objednávka bola robená cez mail, telefonicky potvrdená a do dvoch dní nás vyzvali k jeho prevzatiu, platba až pri prevzatí. Zatiaľ je s ním spokojnosť, pripojil som k nemu káblovku (UPC), dvd, aj počítač, ide o.k. Pri káblovke však vidieť rozdiel medzi jednotlivými kanálmi, niekde to je lepšie, inde horšie, zvlášť pri čiernej farbe. Rozdiel medzi M a R v typovom označení je v tom, že M je 100 Hz, ale neviem, či to je také podstatné a spozorovateľné pri bežnej prevádzke. Jedna vec mi tam však vadí. Som zvyknutý na PIP, ale tu sa mi to zatiaľ podarilo rozbehnúť len v prípade, keď je pripojený počítač, pri dvd nie - možno to nechce prepojiť cez scart.
0 0
credo9999 credo9999

credo9999 je offline (nepripojený) credo9999

Holubicka1 Skuste zajst do predajne a porovnavajte. Dnes som bol opat v Datarte a bavil som sa s jednym predavacom o LCD-ckach. Opat potvrdil moje rozhodnutie. Pre zaujimavost: http://www.zive.sk/default.aspx?article=270145
Pravdepodobne bude nieco na tej kvalite ked su svetovou jednotkou.
0 0
taurus1 taurus1

taurus1 je offline (nepripojený) taurus1

Zdravim,
tak si citam tuto diskusiu a kedze uz dlhsiu dobu uvazujem nad kupou noveho lcd tak mam dva typy a potreboval by som poradit ...

Samsung 40M86BD
Sharp 42LC42X20

signal bude DVB-T cez tuner v TV a DVB-S2 cez PC (HDMI).

Nasiel celkom dobre ceny na stranke www.diskontklick.at mate niekto nejaku skusenost?

Za akukolvek radu dakujem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Podla mna treba pockat.Okrem toho aj z dovodu, ze LCD TV co maju rozlisenie 1366x768 su oznacovane ako HD READY. Pricom definicia HD rozlisenia je 1920x1080 a ako pozeram, tie televizory HD FULL su este echt drahe. SONY KDL-40V3000 uhl.102 cm cena cca 56 tisic pricom tie s nizsim rozlisenim sa daju zohnat pod 30 litrov pri tej istej uhlopriecke.
http://akcia.predajpc.com/?Mode=Sti&StiId=49546
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Tento problém rieši aj moja dcéra. Keďže mali požiadavku, aby mal TV, okrem dobrých parametrov, aj možnosť nahrávania filmov a PIP, obraz v obraze pre dva TV programy, vybrali si 2-tunerový, podľa priloženého linku... Stretávajú sa však s protichodnými názormi... Preto prosím aj ja, ak má niekto vedomosti, alebo skúsenosti s týmto TV, alebo s podobným typom, pripojte sa do diskusie. Vopred ďakujem.
Prikladám link:
http://www.shop-it.sk/predajpc/?Mode=Sti&StiId=86424
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Anja111 Pozri príspevok
Tento problém rieši aj moja dcéra. Keďže mali požiadavku, aby mal TV, okrem dobrých parametrov, aj možnosť nahrávania filmov a PIP, obraz v obraze pre dva TV programy, vybrali si 2-tunerový, podľa priloženého linku... Stretávajú sa však s protichodnými názormi... Preto prosím aj ja, ak má niekto vedomosti, alebo skúsenosti s týmto TV, alebo s podobným typom, pripojte sa do diskusie. Vopred ďakujem.
Prikladám link:
http://www.shop-it.sk/predajpc/?Mode=Sti&StiId=86424
Je to presne ako písal duves - aj tento má len rozlíšenie 1366x768, teda nie je FullHD. Má oba tunery - alalog aj digi plus kombinuje zároveň aj kúsok z funkcie DVD rekordéra s HDD (ale nemôže napáliť DVD).

Dvojtunerový PIP je dobrá vec, ak chce pozerať jedne kanál a jedným okom sledovať, čo sa deje na inom. Ale využije digitálny tuner? Aký typ pripojenia má? Pokiaľ to je kábel alebo satelit, tak digitálny tuner jej je zbytočný. To väčšinou ľudia nechápu, mýlia si pojmy HD ready, FullHD a DigiTuner.

Ľudia často chcú vlastniť LCD telku s funkciou HDready, pričom dnes ešte funkciu HD ledva využijú a FullHD skoro vôbec. FullHD sú totiž len filmy na BlueRay alebo HD DVD diskoch. Aj bežný TV signál nedosahuje taký počet riadkov, ako je pre HDready. Preto, kto má ešte funkčný CRT televízor a káblovku, tak nemusí sa ponáhľať s kúpou LCD alebo plazmy. Netreba tak zatracovať CRT telky. Až to bude naozaj potrebovať, bude si môcť kúpiť model novšej generácie.

Nehovorím, že ten LG je zlý, len ja by som asi bral samostatný DVD rekordér a nie vstavaný HDD. A funkciu dual tuner PIP chcem mať v budúcnosti aj na telke. (Zatiaľ máme klasický OTF471).
Naposledy upravil Chobot : 04.12.07 at 11:43
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Chobot Pozri príspevok
Je to presne ako písal duves - aj tento má len rozlíšenie 1366x768, teda nie je FullHD. Má oba tunery - alalog aj digi plus kombinuje zároveň aj kúsok z funkcie DVD rekordéra s HDD (ale nemôže napáliť DVD).

Dvojtunerový PIP je dobrá vec, ak chce pozerať jedne kanál a jedným okom sledovať, čo sa deje na inom. Ale využije digitálny tuner? Aký typ pripojenia má? Pokiaľ to je kábel alebo satelit, tak digitálny tuner jej je zbytočný. To väčšinou ľudia nechápu, mýlia si pojmy HD ready, FullHD a DigiTuner.

Ľudia často chcú vlastniť LCD telku s funkciou HDready, pričom dnes ešte funkciu HD ledva využijú a FullHD skoro vôbec. FullHD sú totiž len filmy na BlueRay alebo HD DVD diskoch. Aj bežný TV signál nedosahuje taký počet riadkov, ako je pre HDready. Preto, kto má ešte funkčný CRT televízor a káblovku, tak nemusí sa ponáhľať s kúpou LCD alebo plazmy. Netreba tak zatracovať CRT telky. Až to bude naozaj potrebovať, bude si môcť kúpiť model novšej generácie.

Nehovorím, že ten LG je zlý, len ja by som asi bral samostatný DVD rekordér a nie vstavaný HDD. A funkciu dual tuner PIP chcem mať v budúcnosti aj na telke. (Zatiaľ máme klasický OTF471).

Neviem prečo sa ľu
Mám dojem, že zostalo niečo nedopovedané (zvýraznené), ale napísal si to pekne. Škoda, že sa nedá prideliť bodík, lebo Tvoja odpoveď pomohla. Ďakujem veľmi pekne. Dcéra povedala, že sa s kúpou zatiaľ nebude ponáhľať... Pripojenie má digi-tv...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Anja111 Pozri príspevok
Mám dojem, že zostalo niečo nedopovedané (zvýraznené), ale napísal si to pekne. Škoda, že sa nedá prideliť bodík, lebo Tvoja odpoveď pomohla. Ďakujem veľmi pekne. Dcéra povedala, že sa s kúpou zatiaľ nebude ponáhľať... Pripojenie má digi-tv...
To bolo pozostatok z tvorby príspevku. Tú vetu som potom sformuloval inak.

Ak má DigiTV, tak digitálny tuner nepotrebuje (hoci by si to podľa pojmov niekto mohol myslieť). Škoda je vyhadzovať starú telku, pokiaľ je funkčne dobrá. Kúpou LCD si nič nezlepší, ba skôr by som povedal, že pohorší.

Syn mal v izbe klasický CRT televízor 36cm. Pred pol rokom sme mu kupovali PC a aby nemal dve obrazovky v izbe (z hľadiska malého priestoru), tak sme mu kúpili monitor so zabudovaným TV tunerom. Keď to porovnáme s pôvodnou telkou, tak môžeme povedať, že stanice, ktoré nemajú až tak kvalitný signál (Jetix, Hallmark a pod.) majú horší obraz na LCD než na tej pôvodnej. CRT TV dokáže korigovať slabšiu kvalitu signálu, kým nekvalita signálu na LCD sa ešte viac prejaví. Pre LCD treba mať veľmi kvalitný signál, čo DigiTV podľa toho, čo naokolo čítam, nemá (darmo majú názov "DIGI", je to skôr zavádzajúce).
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Chobot Pozri príspevok
To bolo pozostatok z tvorby príspevku. Tú vetu som potom sformuloval inak.

Ak má DigiTV, tak digitálny tuner nepotrebuje (hoci by si to podľa pojmov niekto mohol myslieť). Škoda je vyhadzovať starú telku, pokiaľ je funkčne dobrá. Kúpou LCD si nič nezlepší, ba skôr by som povedal, že pohorší.

Syn mal v izbe klasický CRT televízor 36cm. Pred pol rokom sme mu kupovali PC a aby nemal dve obrazovky v izbe (z hľadiska malého priestoru), tak sme mu kúpili monitor so zabudovaným TV tunerom. Keď to porovnáme s pôvodnou telkou, tak môžeme povedať, že stanice, ktoré nemajú až tak kvalitný signál (Jetix, Hallmark a pod.) majú horší obraz na LCD než na tej pôvodnej. CRT TV dokáže korigovať slabšiu kvalitu signálu, kým nekvalita signálu na LCD sa ešte viac prejaví. Pre LCD treba mať veľmi kvalitný signál, čo DigiTV podľa toho, čo naokolo čítam, nemá (darmo majú názov "DIGI", je to skôr zavádzajúce).
Ešte raz Ti ďakujem.
Naposledy upravil Anja111 : 04.12.07 at 13:17
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

taurus1 Pozri príspevok
Zdravim,
tak si citam tuto diskusiu a kedze uz dlhsiu dobu uvazujem nad kupou noveho lcd tak mam dva typy a potreboval by som poradit ...

Samsung 40M86BD
Sharp 42LC42X20

signal bude DVB-T cez tuner v TV a DVB-S2 cez PC (HDMI).

Nasiel celkom dobre ceny na stranke www.diskontklick.at mate niekto nejaku skusenost?

Za akukolvek radu dakujem.
taurus1 Pozri príspevok
Ospravedlnujm sa nepresny nadpis, Dakujem za odkazy, no v tom ako co zapojit alebo konektoroch mam jasno.
Chcel by som len pocut radu odbornika, ktory zo spominanych dvoch LCD TV je lepsi ? Pripadne ak ma niekto nejaku skusenost, lebo porovnanie alebo test toho Sharpu sa mi nepodarilo najst a predsa som na neho dostal nejake to odporucanie hlavne od predajcov ...

Este by som sa chcel opytat co je pravdy na tom ze dnesne Full HD TV by mohli mat problemy (nestihaju spracovavat) s FULL HD signalom, teda plnej kvality HDTV? Ma s tym niekto prakticku skusenost ?

Vopred Dakujem.
V čom lepší? Parametre majú skoro rovnaké, oba majú FullHD, Dig. tuner. Takže si vyber, ktorý sa ti viac páči alebo ktorý je cenovo výhodnejší.

A určite potrebuješ digitálny tuner? Odkiaľ máš signál? Z káblovky?

Prečítaj si moje príspevky vyššie.

Full HD signál zatiaľ je len na BlueRay a HD DVD diskoch. Každý iný signál ti TV skonvertuje tak, že na 1080-tich riadkoch ti zobrazí tých 625 - čo má bežný TV signál v norme PAL (či už terestriálny, káblový alebo satelitný).
Naposledy upravil Chobot : 05.12.07 at 12:09
0 0
Gapet Gapet

Gapet je offline (nepripojený) Gapet

Ahojte poraďáci,
rozhodol som sa kúpiť LCD televízor. Pretože to považujem za dlhodobejšiu investíciu uvažujem nad typom s vhodnými parametrami televízora do bytu uhlopriečka 82 cm), ktorý má zavedenú káblovku, aby som nemusel po digitalizácii vysielania dokupovať ďalšie zariadenia.Z ponuky som si vybral SONY 32T3000K, ktorý podľa mojej laickej úvahy spĺňa parametre iných typov LCD televízorov a myslím, že má aj DVB-C.
Mohol by mi niekto poradiť či je moja voľba správna alebo navrhnúť nejaký iný typ podobných parametrov.
ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Gapet Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
rozhodol som sa kúpiť LCD televízor. Pretože to považujem za dlhodobejšiu investíciu uvažujem nad typom s vhodnými parametrami televízora do bytu uhlopriečka 82 cm), ktorý má zavedenú káblovku, aby som nemusel po digitalizácii vysielania dokupovať ďalšie zariadenia.Z ponuky som si vybral SONY 32T3000K, ktorý podľa mojej laickej úvahy spĺňa parametre iných typov LCD televízorov a myslím, že má aj DVB-C.
Mohol by mi niekto poradiť či je moja voľba správna alebo navrhnúť nejaký iný typ podobných parametrov.
ďakujem
V prvom rade, ak máš káblovku, tak teba sa digitalizácia vôbec nedotkne. Kupovať televízor s digitálnym tunerom sú pre teba úplne zbytočne vyhodené peniaze, digitálny tuner pri káblovom signáli nepotrebuješ.

Dobre si prečítaj moje predošlé príspevky, možno sa tam dočítaš niečo nové.

A prečo chceš nový televízor? Máš zatiaľ CRT televízor funkčný? Ak áno, tak nemusíš kupovať nový LCD, hore som písal prečo.
0 0
Gapet Gapet

Gapet je offline (nepripojený) Gapet

Ďakujem za radu. Rozhodol som sa kúpiť nový televízor, lebo starý mi už odišiel a mám len malé prenosné CRT. Aký je tvoj názor na SONY KDL-32S3000. Všade ma presviedčajú na SAMSUNG. Aký je tvoj názor? A ešte niečo. Čo si mám všímať pri kúpe, ktoré parametre sú rozhodujúce.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím skúsenejších o radu. Chceme si kúpiť Samsung, ale neviem aký je rozdiel v týchto značkách:
LE 32R81B - LE 32R81BX - LE 32R84BX

Mohol by mi to niekto vysvetliť? Nevyznám sa v tom, mne sa zdajú rovnaké. Ďakujem vopred.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tonkat Pozri príspevok
Prosím skúsenejších o radu. Chceme si kúpiť Samsung, ale neviem aký je rozdiel v týchto značkách:
LE 32R81B - LE 32R81BX - LE 32R84BX

Mohol by mi to niekto vysvetliť? Nevyznám sa v tom, mne sa zdajú rovnaké. Ďakujem vopred.
Tu máš porovnanie prvých dvoch:

http://www.videoexpert.sk/porovanie/...050074,5162688

Hlavný rozdiel je v možnostiach pripojenia a počte konektorov. Ostatné rozdiely, ako som tak pozeral, sú pre bežného používateľa nepodstatné.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

ďakujem za bleskovú odpoveď.
0 0
fateman fateman

fateman je offline (nepripojený) fateman

ja by som sa chcel opytat na LCD TV znacky Philips, cital som na viacerych strankach ze su tiez celkom kvalitne, tak by ma zaujimalo co je na tom pravdy. a ked by sa dalo nejake porovnanie so samsungom. konkretne modely: PHILIPS 32PFL5522D a SAMSUNG LE32R87BD. Vdaka
0 0
vyr skalny vyr skalny

vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

Nepovedal by som ze digitalny tuner je zbytocny ked sa jedna o taku dlhodobu investiciu, za par rokov bude digitalne vsetko. Uz teraz ludia na juhu smutia za ORF ked rakusania vypli analog, no ti s dig. tunerom maju cely rakusky multiplex ako fotku. Ku kablovke bude sice externy setbox koli kodovaniu ale v pripade nejakeho vypadku ta zase zachrani svoj dig. tuner. Alebo si predplatis len rozsirenu ponuku a slov.+ceske+rak.+mad. programy (podla lokality) pozeras na dvb-t. Digitalny tuner v TV zacina byt samozrejmostou a urcite by som nekupoval bez toho, casom sa to sice da vyriesit externe ale to su dalsie naklady a doma dalsia "skrinka".
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

a preco LCD?

co tak pouvazovat nad plazmou?

v dnesnej dobe uz cenovy roziel je minimalny... ako som pozeral predvianocne ponuky ceny sa pohybovali za rovnake zariadenia okolo +10 az 20% za plazmu ktora ma daleko lepsi obraz ak si clovek dobre vyberie...

ja osobne by som do lcd nesiel ak by som isiel kupovat nieco poriadne uz
0 0
jacaja jacaja

jacaja je offline (nepripojený) jacaja

Ja by som potrebovala pomoc v rozhodovani. Ma niekto skusenost s LCD Toshiba 32 AV505DG? Celkom sa mi pozdavaju jeho vlastnosti a, samozrejme, cena, ktora je v porovnani napr. so Samsung LE32A559 podstatne nizsia. Lebo najprv ma zaujal ten Samsung, ale aj ta Toshiba ma porovnatelne vlastnosti. A stoji min. o 10 000,-Sk menej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať