Zavrieť

Porady

SOCIÁLNA POISŤOVŇA - "PORIADOK"?

Dobrý deň,

chcela by som opýtať, či má niekto podobné skúsenosti so Sociálnou poisťovňou, pob. Bratislava, ktorá rozposiela našim klientom výzvy na predloženie dokladov (mesačné výkazy a/alebo registračné listy FO) v stanovenej lehote, v opačnom prípade im bude uložená pokuta do výšky 500 000,- Sk. Podotýkam, že všetky nimi požadované doklady boli na SPpB riadne a včas zaslané. Po troch telefonických rozhovoroch s vedúcimi pracovníkmi nám vždy bolo povedané, že sociálna poisťovňa nemá kapacity na to, aby v hľadala v krabiciach, v ktorých má pohádzané všetky doklady, a má ich tam na milíon. Z toho dôvodu rozposiela výzvy. Nie je predsa v ich kompetencii to všetko stíhať. Ale v koho kompetencii je, aby za poškodzovanie mena a šírenie zlého mena našej spoločnosti, bola sociálna poisťovňa postihovaná? Už sme párkrát odposlali fotokópie dokladov, ale už to nie je v našom záujme. Žiaden klient nám nezaplatí dvakrát za už odvedenú prácu a my odmietame znášať poštovné a stratu času.

STRETOL SA UŽ NIEKTO S TAKÝMTO POSTUPOM ZO STRANY SOCIÁLNEJ POISŤOVNE, KTORÁ SA VEREJNE PRIZNÁVA K TOMU, ŽE MÁ "BORDEL" A ODMIETA VYKONAŤ NÁPRAVU?

Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Uvažujem nad premenovaním tejto témy.

Napríklad, "Bútľavá vŕba"
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Ja mám tiež nie veľmi dobré skúsenosti so sociálnou poiťovňou. Dva krát som im posielala mesačné výkazy, nakoľko sme na začiatku podnikania nemali veľa zamestnancov a tak sme výkazy posielali vypísané ručne. Nakoniec ma to naštvalo tak som ich tam doniesla osobne a pýtala si potvrdenku a pani pri okienku na mňa pozerala akoby som od nej pýtala kilo zemiakov. Ona sa ma spýtala, že načo mi to potvrdenie je a tak som jej obratom dala rýchlu odpoveď. Nebaví ma vybavovať jednu vec sto krát a so mňa nebude nikto robiť blázna v našej firme. Ono to vyzerá tak, že ja mám v dokladoch taký neskutočný boldel a ono to bude asi trošku inak!!!

Prajem príjemný deň
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Ahojte. Prosím Vás, stretli ste sa s niečím takým aj mimo Košíc?

Bola som na OČR-ke s dcérou 10 dní, potom bola 3 dni pauza (pondelok - streda) a od štvrtka som mala zasa OČR-ku 4 dni. Zo soc.pois. mi volali, že akú diagnózu mala dcéra, že či to isté ako pri 1. OČR-ke, lebo že mi môžu preplatiť len prvých 10 dní. A ja na to, že dcéra bola medzi tým v škôlke a že tam niečo chytila a že sme zase museli ostať doma. Diagnózu neviem, nech si zavolá k doktorke. A ona, že na jednu diagnózu môžu preplatiť len 10 dní. A ja že - 10 dní do mesiaca. alebo do roka, alebo ako - a ona nepovedala nič. Iba, že oni to mali na porade a že to tak musia robyť. Viem, že to je blbosť. Robia to aj v iných mestách?

Dana
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

No comment.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dana99 Pozri príspevok
Ahojte. Prosím Vás, stretli ste sa s niečím takým aj mimo Košíc?

Bola som na OČR-ke s dcérou 10 dní, potom bola 3 dni pauza (pondelok - streda) a od štvrtka som mala zasa OČR-ku 4 dni. Zo soc.pois. mi volali, že akú diagnózu mala dcéra, že či to isté ako pri 1. OČR-ke, lebo že mi môžu preplatiť len prvých 10 dní. A ja na to, že dcéra bola medzi tým v škôlke a že tam niečo chytila a že sme zase museli ostať doma. Diagnózu neviem, nech si zavolá k doktorke. A ona, že na jednu diagnózu môžu preplatiť len 10 dní. A ja že - 10 dní do mesiaca. alebo do roka, alebo ako - a ona nepovedala nič. Iba, že oni to mali na porade a že to tak musia robyť. Viem, že to je blbosť. Robia to aj v iných mestách?

Dana
Čistá blbosť - treba dať SP na súd (ja sa to už chystám urobiť čoskoro).
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

ajobs Pozri príspevok
Čistá blbosť - treba dať SP na súd (ja sa to už chystám urobiť čoskoro).
No uvidím, či mi to zaplatia.
Dana
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Tak volala mi pani zo Soc.poist., že OČR-ku mi preplatia časť v 6/2007 a časť v 7/2007 lebo si nevšimla do uzávierky, že je všetko schválené. Že vraj sa ospravedlňuje.
PS: diagnózu si overovala u našej detskej lekárky

Ahojte. Dana
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Takto postupujú aj na pobočke v Žiline. Najskôr si overujú u pediatra, či nejde o rovnakú diagnózu, až potom preplácajú.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
alenad Pozri príspevok
Takto postupujú aj na pobočke v Žiline. Najskôr si overujú u pediatra, či nejde o rovnakú diagnózu, až potom preplácajú.
To, či ide o rovnakú alebo o rôznu diagnózu je irelevantné z hľadiska zákona - ak je dieťa nutné ošetrovať podľa rozhodnutia pediatra-detského lekára-je možný kľudne scenár: 10 dní ošetrovné (ukončené) - 11.deň začiatok nového obdobia ošetrovania (čiže nové obdobie od 1. dňa) do 20.dňa, nové obdobie od 1.dňa (21. deň) atď.
Všetky ostatné postupy SP sú protiprávne, a teda aj žalovateľné na súde.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

stačí použiť jedno slovo: katastrofa
a pod tým si človek už vie predstaviť kadejaký bordel. My máme termíny dodržiavať a oni už nemusia svoju robotu spraviť v termíne!? Ked rozposielali výpisy z období zamestnaní, tak ani jeden nebol úplný, niektorým, ktorí pracovali napr. 20 rokov a platili odvody, nemali aj 10 rokov zarátaných. Takže do dôchodku pôjdem asi ako bezdomovec...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať