Zavrieť

Porady

MRP Windows alebo DOS?

Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

Dobry den. chcem sa poradit, najmä s niekym kto pozna oba uctovné softvery pripadne presiel z DOSu na WINDOWS (podvojne uctovnictvo). Chcem si niektory kupit ale nakolko nepoznam ani jeden s nich prosim o radu, ktory z nich je lepsi, prehladnejsi, priatelskejsi na pouzivanie atd. mam demoverzie ale za taku kratku chvilu som nestihol vyskusat vsetko.
Dakujem velmi pekne.
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Potrebovala by som poradiť, pracujem v MRP Dos a nevien si zadať tvorbu sociálneho fondu. Viem, že sa počíta z HM - náhrady t.j. dovolenky, sviatky a nejdu do toho dohodári. Keď zamestnanci majú sviatok ako pomernú časť mzdy, čo s tým. Mám to prepočítať a odrátať sumu, ktorá by prislúchala za ten sviatok. Je to krkolomne napísané, ale mám v tom guláš. Poradí mi niekto?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Soc. fond tvoríš z hrubej mzdy (vrátane odmien a prémií) , ale bez náhrady mzdy (dovolenka, náhrada pri doč.PN, náhr.za prac.pohotovosť atď). Netvoríš ani zo mzdy dohodárov.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Andyke Pozri príspevok
Soc. fond tvoríš z hrubej mzdy (vrátane odmien a prémií) , ale bez náhrady mzdy (dovolenka, náhrada pri doč.PN, náhr.za prac.pohotovosť atď). Netvoríš ani zo mzdy dohodárov.
Andyke, prosím Ťa a čo tie náhrady za sviatok, keď je to ako pomerná časť mzdy, treba odrátať tiež? Niekde som tu čítala, že to nie je náhrada, ale ako odpracovaný deň. Ďakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Netreba odrátať, lebo je to platené ako pomerná časť mzdy u mesačne odmeňovaných.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Andyke Pozri príspevok
Netreba odrátať, lebo je to platené ako pomerná časť mzdy u mesačne odmeňovaných.
Andyke nemôžem Ti dať bod, tak pekne ďakujem.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Mám program MRP DOS a vytvorila som si DDS v mzdovom číselníku. Všetko funguje, ale do ZP mi neodvedie aj z tej čiastky, ktorú mi vypočíta pre DDS. Napr. HM 1000€, 2 % z toho 20€ a do zdravotnej mi odvedie nie z 1020 ale z 1000€, neviem kde mám ešte niečo zadať. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať